fot. Getty Images Sport/CCC Team/Twitter

Tatar ścigający się w obecnym sezonie w barwach zespołu CCC Team znalazł nowego pracodawcę na kolejne dwa lata. 31-letni zawodnik podpisał kontrakt z zespołem Gazprom-Rusvelo.

Potwierdziły się plotki łączące Ilnura Zakarina z rosyjską ekipą Gazprom-Rusvelo, które po raz pierwszy pojawiły się podczas tegorocznego Tour de France. Trzeci kolarz hiszpańskiej Vuelty z 2017 roku wraca „na stare śmieci”. W latach 2013-2014 Tatar ścigał się już w tej w ekipie znanej, wtedy jako Rusvelo. Zakarin przyznał w rozmowie z biurem prasowym nowego pracodawcy, że pomimo oferty z drużyny z grona WorldTeams nie miał wątpliwości, jaką podjąć decyzję.

Miałem ofertę pozostania w World Tourze, ale kiedy skontaktował się ze mną Renat Khamidulin i zaproponował dołączenie do Gazprom-RusVelo to zmieniłem zdanie. To ekscytujące uczucie powrócić do zespołu, który odegrał kluczową rolę w mojej karierze oraz, w którym czuję się jak w domu. Znam osobiście prawie każdą osobę w tym zespole. To samo tyczy się dyrektora sportowego Dmitri Konycheva, z którym współpracowałem i wspólnie osiągaliśmy wspaniałe sukcesy. Rozmawiając o moich celach chciałby od razu przejść do rzeczy – moją intencją jest nie tylko dzielenie się doświadczeniem z innymi, ale też pokazanie maksimum swoich możliwości i odniesienie zwycięstw z zespołem. Rozmawialiśmy już wraz z kierownictwem drużyny o kalendarzu startów na 2021 rok. W pierwszej części sezonu skoncentruje się głównie na wyścigach etapowych i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby być w świetnej formie na wiosnę

– mówił zmotywowany Zakarin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments