fot. Getty Images

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) po raz drugi odrzuciła projekt koszulki kobiecej drużyny kolarskiej Bizkaia-Durango. Powodem jest zbyt duże podobieństwo do koszulki liderki UCI Women’s World Tour.

Hiszpańska drużyna Bizkaia-Durango opublikowała oświadczenie, w którym wyjaśnia zaistniałą sytuację:

–  Kończy się powoli czas poprzedzający nowy sezon, a my wciąż jeszcze nie zaprezentowaliśmy strojów i nadal nie możemy tego zrobić. Nosimy różową koszulkę od sześciu lat, przez co stała się ona jednym z naszych znaków rozpoznawczych. Międzynarodowa Unia Kolarska odrzuciła dwa różne projekty z powodu podobieństwa do koszulki liderki UCI Women’s World Tour. W tej chwili nie wiemy, czy będziemy mogli w tym sezonie nosić nasze tradycyjne barwy, ale mamy nadzieję, że wkrótce pokażemy nowe stroje

– napisała drużyna.

UCI nie zaprezentowała jeszcze koszulki liderki UCI Women’s World Tour, ale w ostatnich latach coraz częściej zdarza się, że interweniuje wobec tych projektów, które kolidują z trykotem liderów w poszczególnych wyścigach. Na przykład mająca w swoich strojach żółte barwy drużyna Jumbo-Visma musiała zmieniać projekt na Tour de France, gdzie – jak wiadomo – lider ubiera charakterystyczną maillot jaune.

W grudniu projekt strojów musiał zmienić zespół Andy Schlecka – Andy Schleck-CP NVST-Immo Losch, której stroje były nazbyt podobne do tych noszonych przez kobiece zespoły SD Worx, UAE Team oraz Human Powered Health. Drużyna utrzymywała, że zgłosiła projekt jako pierwsza, jednak musiała ustąpić i wystawiła uszyte już stroje sprzedaż.

Te cztery niemal identyczne koszulki różnych ekip opisał portal CyclingTips –> TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments