Firma Wahoo Fitness obecna jest w zawodowym peletonie już kilka dobrych lat. Od tego sezonu została sponsorem tytularnym żeńskiej drużyny kontynentalnej Le Col Wahoo Pro Cycling.

Drużyna Le Col Wahoo powstała w 2015 roku w Wielkiej Brytanii z inicjatywny braci Boba i Toma Verney. W sezonie 2021 zawodniczki brytyjskiej drużyny rywalizowały na poziomie kontynentalnym odnosząc sukcesy między innymi w klasyfikacji generalnej Tour de Feminin i w Omloop Der Kempen, ale przede wszystkim ustanawiając rekord w godzinnej jeździe na czas. Celem na sezon 2022 jest zakwalifikowanie się do Tour de France Femmes oraz uzyskanie licencji UCI World Tour na sezon 2023. Pomóc ma w tym między innymi partnerstwo Wahoo Fitness.

Yanto Barker, założyciel firmy Le Col:

„W sezonie 2022 wchodzimy na kolejny poziom wsparcia i partnerstwa z drużyną. Stworzyliśmy jedne z najbardziej zaawansowanych kostiumów kolarskich i z pomocą najlepszych zawodniczek chcielibyśmy aby ta technologia przełożyła się na lepsze wyniki całej grupy. Wspólnie z firmą Wahoo chcemy aby nasze zaangażowanie wspierało nie tylko rozwój drużyny, ale także inspirowało kobiety do jazdy na rowerze.”

Mike Saturnia, dyrektor zarządzający Wahoo Fitness:

„Zawodniczki zasługują na najlepszy sprzęt, aby osiągnąć jak najwyższą formę, oraz jak najlepiej przygotować się do wyścigów. Ekosystem treningowy Wahoo KICKR, liczniki ELEMNT, czujniki TICKR i pedały Speedplay to sprzęt z najwyższej półki, który nie tylko wpłynie na polepszenie wyników zawodniczek w nadchodzącym sezonie, ale także w kolejnych latach. Kolarstwo kobiet jest pełne emocji, niesłychanie atrakcyjne i między innymi z tego powodu zasługuje na propagowanie go wśród fanów kolarstwa. Razem możemy nie tylko propagować kobiece kolarstwo, ale także inspirować nowe pokolenia mistrzyń.”

Tom Varney, współzałożyciel drużyny i jej manager:

„Jesteśmy zaszczyceni, że zarówno Le Col, jak i Wahoo wspierają rozwój naszej drużyny i zbliżają nas do celu, jakim jest zostanie najlepszą drużyną w świecie kobiecego kolarstwa. Głęboko wierzymy, że dzięki pomocy firm, będących liderami w swoich dziedzinach, uda nam się dostać do World Touru w 2023 roku.”

Skład drużyny Le Col Wahoo na rok 2022 (stan na 4.01.2022): Elizabeth Bennett, Anna Christian, Dani Christmas, Joscelin Lowden, Maria Martins, Emily Meakin, Emilie Moberg, Elise Marie Olsen, Sara Penton, Finja Smekal, April Tacey, Alice Towers, Marjolein Van 't Geloof, Maike van der Duin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments