Amerykańska firma Wahoo Fitness umacnia swoją pozycję w zawodowym peletonie. Najpierw w ubiegłym miesiącu ogłosiła strategiczne partnerstwo z drużyną braci Boba i Toma Verney, dzięki czemu w kobiecym peletonie obecna będzie ekipa Le Col Wahoo Pro Cycling, a teraz dokłada do tego współpracę z drużynami EF Education – Easypost i EF Education – TIBCO – SVB.

Podpisanie długoletniej umowy z EF Pro Cycling oznacza, że od 2022 roku zawodnicy ekipy EF Education – Easypost i zawodniczki ekipy EF Education – TIBCO – SVB korzystać będą z kompletnego ekosystemu Wahoo, tj. z oprogramowania treningowego Wahoo SYSTM, trenażerów Wahoo KICKR, liczników Wahoo ELEMNT Bolt v2, czujników tętna Wahoo TICKR, pedałów Wahoo SPEEDPLAY i multisportowych zegarków Wahoo ELEMNT Rival. Zawodniczki i zawodnicy wykorzystywać będą ekosystem Wahoo do optymalizacji przygotowań, monitorowania progresu i analizy danych z treningów i wyścigów. Zawarty w oprogramowaniu Wahoo SYSTM protokół testowy 4DP pozwoli zarówno zawodnikom, zawodnikom, oraz trenerom na poznanie mocnych i słabych stron, oraz dobranie odpowiednich programów treningowych. Dzięki współpracy z EF Pro Cycling powstanie spora ilość materiału treningowego, z którego będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy platformy Wahoo SYSTM .

Mike Saturnia, prezes Wahoo Fitness:

„Jesteśmy zaszczyceniu z nawiązania współpracy z drużynami EF Education – Easypost i EF Education – TIBCO – SVB, z którymi dzielimy te same wartości i innowacyjność. Ekosystem Wahoo wykorzystywany jest przez wiele profesjonalnych drużyn kolarskich, jednak po raz pierwszy nasza współpraca z ekipami będzie tak szeroka. Nie możemy się doczekać sukcesów, jakie osiągną drużyny EF Education – Easypost i EF Education – TIBCO – SVB w sezonie 2022 i następnych”.

Jonathan Vaughters, prezes EF Education – Easypost:

„Podobnie jak EF Education – Easypost, firma Wahoo Fitness nigdy nie obawiała się podejmować innowacyjnych decyzji. Począwszy od inteligentnych trenażerów KICKR, przez liczniki ELEMNT, aż po wynalezienie pedałów SPEEDPLAY od nowa. Firma Wahoo wie, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Ich produkty są przyjazne użytkownikom, ich obsługa jest intuicyjna, ale przede wszystkim posiadają wszystkie funkcje, jakie są potrzebne zawodnikom prezentującym najwyższy poziom sportowy. Idealna kombinacja. Jesteśmy podekscytowani pogłębieniem naszej współpracy z Wahoo i wspólną drogą, jaka jest przed nami”.

Linda Jackson, założycielka EF Education – TIBCO – SVB

„Jako że nasza drużyna z Doliny Krzemowej przechodzi do rywalizacji na poziomie kobiecego WorldTouru jednym z naszych priorytetów jest taki dobór partnerów, aby ich technologia pomogła naszym zawodniczkom na maksymalizację potencjału. Wysoce cenimy sobie innowacyjność, łatwość obsługi i najwyższy poziom. Jak każdemu z naszych partnerów firmie Wahoo Fitness zależy na podniesieniu poziomu kobiecego kolarstwa zawodowego. Od kiedy w 2004 roku powstała nasza drużyna nieustannie parłyśmy naprzód, aby nasze zawodniczki rywalizowały na najwyższym poziomie sportowym. Podobny duch panuje w firmie Wahoo Fitness i właśnie to powoduje, że ta współpraca zapowiada się tak bardzo ekscytująco”.

Poprzedni artykułEgan Bernal wraca do domu
Następny artykułMark Cavendish wróci do startów w tym tygodniu
Oficer marynarki handlowej z wykształcenia i zawodu. Pracę na morzu łączy z pasją do kolarstwa, a w szczególności do klasyków. Ma jedną wadę - lubi pływać przed i biegać po rowerze.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments