fot. Getty Images

Quick Step-Alpha Vinyl potwierdził swój skład na Tour of Oman. Znalazł się w nim m.in. Mark Cavendish.

Dla Brytyjczyka będzie to pierwszy wyścig tego sezonu. Doświadczony kolarz, który w zeszłym roku wyrównał historyczne osiągnięcie Eddy’ego Merckxa, w tym sezonie prawdopodobnie skupi się na występie w Giro d’Italia. Na Tour de France pierwszym sprinterem ekipy ma być Fabio Jakobsen. Być może jednak dobre występy Manxmana w pierwszej części sezonu będą w stanie przekonać szefostwo „Watahy”, by dać sprinterowi szansę na przebicie wyniku słynnego „Kanibala”.

Pierwsza szansa ku temu nadarzy się już podczas rozpoczynającego się w najbliższy czwartek Tour of Oman. Na trasie trwającego sześć dni wyścigu znajduje się wprawdzie tylko jeden typowo sprinterski etap, ale obok niego mamy także kilka takich, w których nie można wykluczyć finiszu z peletonu.

Na trudniejszych etapach ekipa będzie mogła natomiast liczyć na Fausto Masnadę – 2. zawodnika ostatniego Il Lombardia. Włoch będzie jednym z głównych faworytów wyścigu, ponieważ w składach pozostałych sześciu drużyn z WorldTeams brakuje wielkich nazwisk. Innym ciekawym kolarzem w zestawieniu Watahy będzie Mauro Schmid. Zwycięzca jednego z etapów ostatniego Giro d’Italia zadebiutuje w nowej ekipie i z pewnością będzie chciał pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.

Skład Quick Step-Alpha Vinyl na Tour of Oman 2022:

Mauro Schmid, Fausto Masnada, Stan Van Tricht, Ethan Vernon, Mark Cavendish, Iljo Keisse, Stijn Steels

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments