fot. Israel Start-Up Nation

Tuż przed rozpoczęciem 20. etapu wyścigu Tour de France, André Greipel ogłosił swoją decyzję o zakończeniu zawodowej kariery w roli zawodnika wraz z końcem 2021 roku.

Pochodzący z Rostocku sprinter w trakcie swojej niezwykle bogatej kariery odniósł aż 158 zawodowych zwycięstw. Bez wątpienia najbardziej wartościowymi sukcesami Niemca były zwycięstwa na etapach Grand Tourów. 39-letni kolarz aż 11 razy triumfował na mecie odcinków Tour de France, siedem razy w Giro d’Italia oraz czterokrotnie na trasie hiszpańskiej Vuelty. Ponadto w 2011 roku popularny „Gorilla” został brązowym medalistą mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego.

O swojej decyzji o zawieszeniu kolarskich butów na kołku André Greipel ogłosił w krótkim wideo udostępnionym przez zespół Israel Start-Up Nation w mediach społecznościowych.

Jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnąłem wraz z moimi kolegami z drużyny i personelem wokół mnie. Zawsze byłem zadowolony ze wsparcia, które miałem wokół siebie. Bez moich kolegów z drużyny, sztabu i oczywiście mojej rodziny nie byłbym w stanie tego osiągnąć. Spoglądam w przyszłość z dużą radością, ponieważ będę mógł robić, co tylko zechcę

– powiedział André Greipel.

Poprzedni artykułMarta Lach: „Jako 11-latka oglądałam IO w Pekinie i marzyłam, żeby kiedyś tam być” [wywiad]
Następny artykułGP Czech Republic: Adam Ťoupalík wygrywa po długim finiszu, Jakub Murias 6.
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments