fot. Movistar

Enric Mas będzie w sezonie 2022 samodzielnym liderem męskiej drużyny Movistar w wielkich tourach i najważniejszych wyścigach etapowych. Kolarz pochodzący z Majorki zamierza wykorzystać tę okazję i stanąć wreszcie na najwyższym stopniu podium.

Od kilku sezonów Enric Mas „kręci” się wokół dobrych rezultatów w wielkich tourach. Dwa razy był drugi w hiszpańskiej Vuelcie (2018, 2021) i notował także czołowe miejsca w Tour de France – był piąty (2020) oraz szósty (2021).

Tymi rezultatami zasłużył sobie na miano lidera Movistaru – kolarza, na którego drużyna będzie stawiać w wyścigach trzytygodniowych. W tym sezonie Mas wystartuje w Tour de France i Vuelta a España.

Zanim jednak przyjdzie czas na te starty, 27-latek chce dobrze wejść w sezon. Jednemu z dziennikarzy, który sugerował, że przydałoby się zwyciężyć na przykład w jakimś tygodniowym wyścigu rangi World Tour, przyznał rację.

– Gdy ścigałem się w Quick-Stepie, zawsze miałem dobry początek sezonu i teraz zamierzam do tego wrócić. Oczywiście chciałbym wygrać etapowe wyścigi World Tour jak Volta a Catalunya czy Vuelta al Pais Vasco. Jest to bardzo ważne, aby zyskać pewność siebie przed największymi celami w sezonie

– powiedział Enric Mas podczas prezentacji konferencji prasowej, w której braliśmy udział.

Pierwszym dużym celem Hiszpana będzie Tour de France, gdzie będzie miał do dyspozycji całą drużynę. Zwrócił uwagę, że bardzo ważna będzie w tegorocznej edycji jazda na czas.

– W ciągu ostatnich dwóch sezonów zawsze dzieliłem z kimś rolę lidera, ale teraz będę startował w wielkich tourach jako samodzielny lider. Najpierw będziemy koncentrować się na Tour de France, gdzie będę miał drużynę do dyspozycji. Zrobimy wszystko, żeby zaprezentować się tam jak najlepiej. Bardzo ważne będzie to jak pojedziesz w jeździe na czas. Trzeba poprawić swoje umiejętności w tej specjalności. Potem oczywiście trzeba być mocnym w górach, ale w tegorocznym wyścigu Tour de France bardzo ważne będzie to, aby być mocnym na czas

– uważa Enric Mas.

Dziennikarze pytali go, jaki jest klucz do pokonania takich kolarzy jak Tadej Pogačar czy Primož Roglič, którzy wydają się być obecnie najsilniejszymi kolarzami w wyścigach trzytygodniowych, a ponadto dysponują bardzo silnymi pomocnikami.

– Myślę, że jedynym sposobem na pokonanie takiego kolarza jak Pogačar czy Roglič jest ciężko pracować i stawać się coraz lepszym. Nie widzę żadnego innego rozwiązania i myślę, że nie kryje się za tym żaden sekret. Pracować, pracować i pracować

– podkreślał z lekkim uśmiechem na ustach Enric Mas.

Drugim liderem męskiego składu Movistaru w tym sezonie będzie Alejandro Valverde, choć jest to raczej status honorowy. Hiszpan rozpoczyna swój ostatni sezon w karierze bez żadnej presji. Więcej o tym TUTAJ.

Z kolei w damskim składzie liderkami będą Annemiek Van Vleuten oraz Emma Norsgaard.

Poprzedni artykułAlejandro Valverde: „Mam prawie 42 lata. Nie mogę ścigać się przez całe życie”
Następny artykułChallenge Mallorca 2022: Poznaliśmy szeroką listę startową
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments