Andrea Guardini (Astana) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap wyścigu World Ports Classic i został liderem imprezy.

Wyścig World Ports Classic to dwudniowa impreza, która toczy się na drogach pomiędzy holenderskim Rotterdamem, a belgijską Antwerpią. W pierwszym dniu kolarze przemierzają trasę w stronę Belgii. Etap był płaski jak stół, a bonusowe sekundy można było zarobić na dwóch lotnych premiach. Wśród 18. startujących drużyn nie mieliśmy niestety żadnego reprezentanta.

wpc etap 1Bardzo szybko wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Andreas Stauff (MTN – Qhubeka), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen – Baloise), Wesley Kreder (Team Roompot Oranje Peloton), Baptiste Planckaert (Roubaix Lille Métropole) i Ronan Van Zandbeek (Cyclingteam Join’s – De Rijke). Piątka zgodnie z oczekiwaniami została skasowana na około 30 kilometrów przed metą.

Wtedy na atak zdecydowała się dwójka Ruslan Tleubayev (Astana) i Wouter Mol (Cyclingteam Join’s – De Rijke). Peleton prowadzili przede wszystkim kolarze Lotto – Soudal i Giant – Alpecin. Trzy kilometry przed metą samotnie zaatakował Tleubayev, ale 1500 metrów przed metą został doścignięty.

Sprinterski finisz pięknie rozegrał Andrea Guardini (Astana). Wyższość Włocha musieli uznać Yauheni Hutarovich (Bretagne – Séché Environnement) i Kris Boeckmans (Lotto Soudal).

Wyniki pierwszego etapu:

1 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM en 4h03’11”
2 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
3 Kris BOECKMANS LOTTO-SOUDAL 00:00
4 * Barry MARKUS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
5 * Dylan GROENEWEGEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00
6 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
7 * Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
8 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:00
9 * Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
10 * Sam BENNETT BORA-ARGON 18 00:00
11 * Michael Carbel SVENDGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00
12 Remco TE BRAKE METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00
13 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
14 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
15 Coen VERMELTFOORT CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00
16 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
17 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-SOUDAL 00:00
18 * Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 00:00
19 Johim ARIESEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00
20 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 00:00
21 Marcel KITTEL TEAM GIANT-ALPECIN 00:00
22 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
23 * Thomas BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:00
24 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
25 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
26 * Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
27 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
28 * Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00
29 * Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
30 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 00:00
31 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 00:00
32 * Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 00:00
33 * LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:00
34 Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00
35 Jurgen ROELANDTS LOTTO-SOUDAL 00:00
36 * Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:00
37 * Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
38 Jetse BOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00
39 * Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM 00:00
40 Matthieu BOULO BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
41 * Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
42 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
43 * Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
44 * Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
45 * Tiesj BENOOT LOTTO-SOUDAL 00:00
46 * Jasper HAMELINK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00
47 * Stef KRUL METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00
48 * Taco VAN DER HOORN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00
49 * Youcef REGUIGUI MTN-QHUBEKA 00:00
50 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE 00:00
51 * Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00
52 Kobus HEREIJGERS CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00
53 * Zico WAEYTENS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00
54 Ronan VAN ZANDBEEK CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00
55 * Dex GROEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00
56 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:00
57 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
58 Dries HOLLANDERS METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00
59 * Timo ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
60 Jarno GMELICH METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00
61 * Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00
62 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
63 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:00
64 * Jesper ASSELMAN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00
65 * Sjoerd VAN GINNEKEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00
66 Wouter MOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00
67 * Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
68 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:00
69 Tom VEELERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00
70 Robert WAGNER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
71 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 00:00
72 * Phil BAUHAUS BORA-ARGON 18 00:00
73 * Julien MORICE TEAM EUROPCAR 00:00
74 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
75 * Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
76 * Sjoerd KOUWENHOVEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00
77 Matthew Harley GOSS MTN-QHUBEKA 00:00
78 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:14
79 Thomas LEEZER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:15
80 Marcel SIEBERG LOTTO-SOUDAL 00:15
81 Berden DE VRIES ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:15
82 * Brian VAN GOETHEM ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:15
83 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:15
84 Matt BRAMMEIER MTN-QHUBEKA 00:23
85 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:32
86 * Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:37
87 Gerald CIOLEK MTN-QHUBEKA 00:48
88 Brian BULGAC TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:54
89 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 01:53
90 Gert DOCKX LOTTO-SOUDAL 02:30
91 Albert TIMMER TEAM GIANT-ALPECIN 05:17
92 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:10
93 * Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 08:10
94 * Ludwig DE WINTER WALLONIE – BRUXELLES 08:10
95 * Jens WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 08:10
96 * Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:10
97 * Jordi TALEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 08:10
98 * Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 08:10
99 Thomas DE GENDT LOTTO-SOUDAL 08:10
100 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 08:10
101 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 08:10
102 * Frederico ZURLO UNITEDHEALTHCARE 08:10
103 Kevin DE WEERT TEAM LOTTO NL – JUMBO 08:10
104 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 08:10
105 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE 08:10
106 Joel ZANGERLE CULT ENERGY PRO CYCLING 08:10
107 Troels Ronning VINTHER CULT ENERGY PRO CYCLING 08:10
108 * Maxat AYAZBAYEV ASTANA PRO TEAM 08:10
109 * Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 08:10
110 * Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 08:10
111 Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR 08:10
112 Thierry HUPOND TEAM GIANT-ALPECIN 08:10
113 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 08:10
114 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 08:10
115 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 08:10
116 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 08:10
117 * Gaëtan PONS WALLONIE – BRUXELLES 08:10
118 * Oscar RIESEBEEK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 08:10
119 Kenneth HANSON UNITEDHEALTHCARE 08:10
120 Kenny DE HAES LOTTO-SOUDAL 08:10
121 * Rasmus Christian QUAADE CULT ENERGY PRO CYCLING 08:10
122 Roy CURVERS TEAM GIANT-ALPECIN 08:10
123 * Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON 08:10
124 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:10
125 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:10
126 Benoit JARRIER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 08:10
127 Adrien NIYONSHUTI MTN-QHUBEKA 08:10
128 * Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 08:10
129 Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES 08:10
130 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 08:10

Wycofali się:
* Lars VAN DER HAAR TEAM GIANT-ALPECIN
* Maxime CAM BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT
* LOÏC CHETOUT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
Ralf MATZKA BORA-ARGON 18

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 04:03:01
2 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:04
3 Kris BOECKMANS LOTTO-SOUDAL 00:06
4 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:06
5 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:07
6 * Tiesj BENOOT LOTTO-SOUDAL 00:08
7 Ronan VAN ZANDBEEK CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:08
8 * Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:09
9 * Barry MARKUS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:10
10 * Dylan GROENEWEGEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:10
11 * Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:10
12 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:10
13 * Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
14 * Sam BENNETT BORA-ARGON 18 00:10
15 * Michael Carbel SVENDGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 00:10
16 Remco TE BRAKE METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:10
17 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
18 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
19 Coen VERMELTFOORT CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:10
20 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
21 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-SOUDAL 00:10
22 * Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 00:10
23 Johim ARIESEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:10
24 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 00:10
25 Marcel KITTEL TEAM GIANT-ALPECIN 00:10
26 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:10
27 * Thomas BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:10
28 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
29 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:10
30 * Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:10
31 * Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:10
32 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 00:10
33 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 00:10
34 * Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 00:10
35 * LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:10
36 Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:10
37 Jurgen ROELANDTS LOTTO-SOUDAL 00:10
38 * Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:10
39 * Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:10
40 Jetse BOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:10
41 * Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM 00:10
42 Matthieu BOULO BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:10
43 * Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:10
44 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:10
45 * Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:10
46 * Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:10
47 * Jasper HAMELINK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:10
48 * Stef KRUL METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:10
49 * Taco VAN DER HOORN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:10
50 * Youcef REGUIGUI MTN-QHUBEKA 00:10
51 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE 00:10
52 * Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:10
53 Kobus HEREIJGERS CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:10
54 * Zico WAEYTENS TEAM GIANT-ALPECIN 00:10
55 * Dex GROEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:10
56 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:10
57 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
58 Dries HOLLANDERS METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:10
59 * Timo ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:10
60 Jarno GMELICH METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:10
61 * Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:10
62 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
63 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:10
64 * Jesper ASSELMAN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:10
65 * Sjoerd VAN GINNEKEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:10
66 Wouter MOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:10
67 * Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
68 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:10
69 Tom VEELERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:10
70 Robert WAGNER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:10
71 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 00:10
72 * Phil BAUHAUS BORA-ARGON 18 00:10
73 * Julien MORICE TEAM EUROPCAR 00:10
74 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
75 * Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
76 * Sjoerd KOUWENHOVEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:10
77 Matthew Harley GOSS MTN-QHUBEKA 00:10
78 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:24
79 Thomas LEEZER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:25
80 Marcel SIEBERG LOTTO-SOUDAL 00:25
81 Berden DE VRIES ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:25
82 * Brian VAN GOETHEM ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:25
83 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:25
84 Matt BRAMMEIER MTN-QHUBEKA 00:33
85 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:42
86 * Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:47
87 Gerald CIOLEK MTN-QHUBEKA 00:58
88 Brian BULGAC TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:04
89 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 02:03
90 Gert DOCKX LOTTO-SOUDAL 02:40
91 Albert TIMMER TEAM GIANT-ALPECIN 05:27
92 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:20
93 * Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 08:20
94 * Ludwig DE WINTER WALLONIE – BRUXELLES 08:20
95 * Jens WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 08:20
96 * Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:20
97 * Jordi TALEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 08:20
98 * Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 08:20
99 Thomas DE GENDT LOTTO-SOUDAL 08:20
100 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 08:20
101 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 08:20
102 * Frederico ZURLO UNITEDHEALTHCARE 08:20
103 Kevin DE WEERT TEAM LOTTO NL – JUMBO 08:20
104 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 08:20
105 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE 08:20
106 Joel ZANGERLE CULT ENERGY PRO CYCLING 08:20
107 Troels Ronning VINTHER CULT ENERGY PRO CYCLING 08:20
108 * Maxat AYAZBAYEV ASTANA PRO TEAM 08:20
109 * Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 08:20
110 * Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 08:20
111 Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR 08:20
112 Thierry HUPOND TEAM GIANT-ALPECIN 08:20
113 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 08:20
114 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 08:20
115 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 08:20
116 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 08:20
117 * Gaëtan PONS WALLONIE – BRUXELLES 08:20
118 * Oscar RIESEBEEK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 08:20
119 Kenneth HANSON UNITEDHEALTHCARE 08:20
120 Kenny DE HAES LOTTO-SOUDAL 08:20
121 * Rasmus Christian QUAADE CULT ENERGY PRO CYCLING 08:20
122 Roy CURVERS TEAM GIANT-ALPECIN 08:20
123 * Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON 08:20
124 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:20
125 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:20
126 Benoit JARRIER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 08:20
127 Adrien NIYONSHUTI MTN-QHUBEKA 08:20
128 * Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 08:20
129 Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES 08:20
130 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 08:20

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments