Włoski sprinter Andrea Guardini (Giotti Victoria – Savini Due) wygrywa pierwszy etap wyścigu Tour of Szeklerland (2.2). Najlepszy z reprezentantów Polski – Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) finiszował na czwartej pozycji.

Pierwszy odcinek wyścigu etapowego odbywającego się w Rumunii liczył sobie niecałe 125-kilometrów. Na trasie kolarze mierzyli się z trzema kategoryzowanymi podjazdami w pierwszej i środkowej fazie wyścigu. Natomiast około 55 finałowych kilometrów było już niemal zupełnie płaskie.

Na starcie wyścigu Tour of Szeklerland (2.2) zameldowała się polska drużyna kontynentalna – HRE Mazowsze Serce Polski. Przypomnijmy, że przed rokiem kolarz tej ekipy – Jakub Kaczmarek odniósł wygrał jeden z etapów i triumfował w końcowej klasyfikacji generalnej.

Odjazd dnia podczas dzisiejszego etapu stworzył tylko jeden zawodnik, którym był reprezentant gospodarzy Emil Dima (Giotti Victoria – Savini Due). Zanim jednak rumuński kolarz oderwał się od peletonu pierwszą lotną premię wygrał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). Drugi lotny finisz padł łupem jadącego samotnie na czele Emila Dimy, natomiast na drugim miejscu na wspomnianej premii finiszował kolejny kolarz zespołu HRE Mazowsze Serce Polski – Adrian Banaszek.

Rumun Emil Dima nie miał szans, aby samotnie dojechać do samej mety. Zawodnik ekipy Giotti Victoria – Savini Due został doścignięty przez grupę zasadniczą około 20-kilometrów przed końcową kreską. Zgodnie z oczekiwaniami o losach zwycięstwa etapowego zadecydował masowy sprint. Na finiszu najlepszy okazał się Włoch Andrea Guardini (Giotti Victoria – Savini Due). Drugie miejsce zajął Austriak Daniel Auer (WSA KTM Graz), a na trzeciej lokacie zafiniszował kolejny z Włochów – Davide Finatti (Lan Service – Zheroquadro).

Najlepszy z Polaków – Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) uplasował się tuż za podium i zajął 4. miejsce na pierwszym etapie wyścigu Tour of Szeklerland (2.2).

Poprzedni artykułCaleb Ewan do końca 2024 roku w Lotto Soudal
Następny artykułVuelta a Burgos 2021: Molano wygrywa chaotyczny sprint
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.