fot. Colombia Tour 2.1

Juan Sebastián Molano (UAE-Team Emirates) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Vuelta a Burgos. Nowym liderem został Gonzalo Serrano (Movistar Team). 

W drugim dniu hiszpańskiego wyścigu na kolarzy czekał typowo sprinterski etap z Tardajos do Briviesca o długości 175 kilometrów.

W ucieczkę dnia zabrało się pięciu Hiszpanów. Byli to: Carlos Canal (Burgos-BH), Oier Lazkano (Caja Rural – Seguros RGA), Raúl García Pierna (Equipo Kern Pharma), Unai Cuadrado (Euskaltel – Euskadi) i Sergio García (EOLO-Kometa). Ich przewaga szybko urosła do sześciu minut.

Jednak peleton cały czas kontrolował sytuację. Na czele zmieniali się kolarze UAE Team Emirates i BORA – hansgrohe. 40 kilometrów przed metą przewaga stopniała do dwóch minut.

Ucieczka próbowała utrzymać się jak najdłużej na czele, ale przeszła do historii na 19 kilometrów przed metą. 11 kilometrów dalej na jednej z „hopek” zaatakowali Kevin Geniets (Groupama – FDJ), Marcus Burghardt (BORA – hansgrohe) i Mads Würtz Schmidt (Israel Start-Up Nation).

Na krętej trasie trójka utrzymywała niewielką przewagę. Na ostatni kilometr wjechali osiem sekund przed rozpędzonym peletonem. Niestety zostali doścignięci na 200 metrów przed metą. Najszybszy w chaotycznym sprincie okazał się Juan Sebastián Molano (UAE-Team Emirates). Drugi był Alberto Dainese (Team DSM), a trzeci Matteo Trentin (UAE-Team Emirates).

Wyniki drugiego etapu (TOP 10):

Pozycja Kolarz Ekipa
1  Molano, Sebastián  UAE Team Emirates
2  Dainese, Alberto  Team DSM
3  Trentin, Matteo  UAE Team Emirates
4  Meeus, Jordi  Bora – Hansgrohe
5  Aberasturi, Jon  Caja Rural – Seguros RGA
6  Janse van Rensburg, R..  Team Qhubeka NextHash
7  Einhorn, Itamar  Israel Start-Up Nation
8  Lawless, Chris  Team TotalEnergies
9  Sarreau, Marc  Ag2r Citroën Team
10  Serrano, Gonzalo  Movistar Team

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie (TOP 10):

1º Serrano
2º Planckaert m.t.
3º Albanese a 1”
4º Buitrago m.t.
5º Bardet a 3”
6º Stannard a 9”
7º Bol m.t.
8º Landa m.t.
9º Florez m.t.
10º Lastra m.t.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments