Le Tour de Langkawi

32-letni Andrea Guardini postanowił zakończyć swoją zawodową przygodę z kolarstwem. Włoch odniósł łącznie 50 zwycięstw w wyścigach UCI.

Urodzony w Tregnago włoski sprinter najlepsze lata ma już za sobą. W 2012 roku w barwach Farnese Vini-Neri-Sottoli wygrał etap Giro d’Italia, zapracował tym na kontrakt w Astanie. W ich barwach kontynuował m.in. swoją szaloną serię zwycięstw w Tour de Langkawi – w latach 2011-18 wygrywał w Malezji 24 etapy.

W Astanie został do końca 2016 roku, później spędził sezon w barwach UAE Team Emirates. Dalej było Bardiani, a na koniec na 2 lata trafił do rumuńskiej drużyny kontynentalnej Giotti Victoria – Savini Due. To w ich barwach był jednym z głównych rywali w sprintach przeciwko kolarzom HRE Mazowsze Serce Polski czy Voster ATS Teamu. W tym roku starł się m.in. z Alanem Banaszkiem podczas Cycling Tour of Szeklerland, gdzie górą był Polak, acz Włoch wygrał 2 etapy.

Poprzedni artykułMaciej Paterski zostaje w Voster ATS Team
Następny artykułNaszosowe podsumowanie sezonu: Team BikeExchange
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments