fot. Tour of Qinghai Lake

Po dniu przerwy rozegrano 10. etap Tour of Qinghai Lake. Po sprinterskim finiszu wygrał Andrea Guardini (Bardiani-CSF). Liderem pozostał Robinson Chalapud.

Etap z Jingchang do Wuwei liczył 116 kilometrów. Trasa była płaska z górską premią trzeciej kategorii.

Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się na finiszu z peletonu. Wygrał Andrea Guardini. Włoch z Bardiani-CSF wyprzedził Basa van der Kooija (Monkey Town – a Bloc CT) i Imerio Cimę (Nippo Vini Fantini Faizane). Najlepiej z kolarzy Voster ATS Team spisał się Sylwester Janiszewski, który zajął 15. miejsce.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Robinson Chalapud (Medellin). Kolumbijczyk prowadzi z przewagą minuty i 44 sekund nad kolegą z zespołu, Oscarem Sevillą. Mateusz Komar nie wystartował z powodu złamania obojczyka na poprzednim etapie.

Wyniki 10. etapu:

1 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 2:28:33
2 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT ,,
3 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
4 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
5 WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
6 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
7 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank ,,
8 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
9 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling ,,
10 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
11 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
12 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
13 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto ,,
14 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
15 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
16 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
17 PEÑALVER Manuel Burgos-BH ,,
18 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin ,,
19 GATE Aaron EvoPro Racing ,,
20 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
21 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling ,,
22 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange ,,
23 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
24 YAO Chengwei Giant Cycling Team ,,
25 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank ,,
26 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy ,,
27 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
28 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
29 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy ,,
30 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
31 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
32 DENG Penghai Giant Cycling Team ,,
33 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
34 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
35 GIBSON Matthew Burgos-BH ,,
36 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
37 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
38 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank ,,
39 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
40 SEVILLA Óscar Medellin ,,
41 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
42 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
43 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange ,,
44 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy ,,
45 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling ,,
46 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
47 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
48 GU Bingcheng Giant Cycling Team ,,
49 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
50 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
51 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
52 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling ,,
53 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
54 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin ,,
55 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank ,,
56 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
57 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
58 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
59 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
60 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
61 WELDU Hafetab Bike Aid ,,
62 ROBREDO Álvaro Burgos-BH ,,
63 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club ,,
64 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange ,,
65 VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
66 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT ,,
67 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT ,,
68 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team 0:10
69 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
70 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
71 VILELA Ricardo Burgos-BH ,,
72 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
73 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank ,,
74 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
75 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
76 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
77 CULEY Marcus Team Sapura Cycling ,,
78 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange ,,
79 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
80 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto ,,
81 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
82 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
83 VARGAS Walter Medellin ,,
84 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
85 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
86 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
87 BICO Nuno Burgos-BH ,,
88 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
89 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank ,,
90 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
91 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange ,,
92 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
93 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
94 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
95 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
96 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
97 TACIAK Mateusz Voster ATS Team ,,
98 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
99 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
100 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 0:17
101 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
102 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT ,,
103 DUARTE Fabio Medellin ,,
104 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT ,,
105 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
106 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 0:19
107 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
108 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 0:21
109 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
110 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
111 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence ,,
112 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
113 WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
114 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
115 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto ,,
116 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team ,,
117 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 0:27
118 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 0:29
119 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 0:31
120 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team ,,
121 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
122 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
123 MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
124 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
125 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 0:44
126 FEELEY Daire EvoPro Racing 0:47
127 KONING Peter EvoPro Racing ,,
128 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 1:13
129 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 0:00
130 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 1:31
131 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
132 FONTE César W52 / FC Porto 0:00
133 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 5:12
DNF YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè –
DNS KOMAR Mateusz Voster ATS Team ,,
DNS BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling ,,

Klasyfikacja generalna:

1 1 – CHALAPUD Robinson Medellin 29:16:13
2 2 – SEVILLA Óscar Medellin 1:44
3 3 – DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 2:37
4 5 ▲1 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling 4:07
5 4 ▼1 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team 4:11
6 6 – OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 4:17
7 7 – SILVA Joaquim W52 / FC Porto 4:22
8 8 – SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 4:25
9 9 – MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 4:54
10 10 – POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 5:16
11 11 – BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling 5:58
12 12 – QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 6:04
13 13 – VARGAS Walter Medellin 6:15
14 14 – AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 6:39
15 15 – DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 7:09
16 16 – ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 7:23
17 17 – FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team 7:59
18 18 – MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 8:24
19 19 – DEBESAY Mekseb Bike Aid 8:31
20 20 – CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 8:33
21 21 – MONTOYA Cristhian Medellin 8:46
22 22 – FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 9:18
23 23 – FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 9:31
24 24 – LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange 10:54
25 25 – SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 10:59
26 26 – ORAM James Mitchelton – BikeExchange 11:23
27 27 – NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank 11:29
28 28 – WELDU Hafetab Bike Aid 12:06
29 29 – GATE Aaron EvoPro Racing 13:12
30 30 – RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 13:51
31 31 – CULEY Marcus Team Sapura Cycling 13:58
32 32 – REIS Rafael W52 / FC Porto 14:41
33 33 – VAN ENGELEN Adne Bike Aid 15:00
34 34 – BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 15:06
35 35 – VILELA Ricardo Burgos-BH 15:23
36 36 – TACIAK Mateusz Voster ATS Team 15:33
37 38 ▲1 SENNI Manuel Bardiani – CSF 16:42
38 39 ▲1 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 16:55
39 37 ▼2 DUARTE Fabio Medellin 16:56
40 40 – SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 17:43
41 42 ▲1 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 18:20
42 41 ▼1 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 18:21
43 44 ▲1 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 19:08
44 43 ▼1 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 20:01
45 45 – ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè 20:03
46 46 – GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 21:41
47 47 – ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 21:49
48 48 – EWART Jesse Team Sapura Cycling 22:43
49 49 – FEELEY Daire EvoPro Racing 23:58
50 50 – MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 24:39
51 51 – MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 24:41
52 52 – BICO Nuno Burgos-BH 26:56
53 53 – TORRES Pablo Interpro Cycling Academy 27:14
54 54 – ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 30:50
55 55 – VOGT Mario Team Sapura Cycling 31:37
56 56 – SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 32:35
57 57 – FONTE César W52 / FC Porto 33:23
58 58 – DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 38:42
59 59 – RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 38:44
60 60 – OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 39:00
61 61 – PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 44:23
62 62 – HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 44:35
63 63 – ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 45:39
64 64 – NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 46:15
65 65 – ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 46:23
66 66 – GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 48:29
67 67 – CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 51:16
68 68 – ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 51:36
69 69 – CARSTENSEN Lucas Bike Aid 52:01
70 70 – BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 52:26
71 71 – MARONESE Marco Bardiani – CSF 52:53
72 72 – JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 53:13
73 73 – GRABIS Mateusz Voster ATS Team 53:24
74 74 – TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 54:15
75 75 – CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 54:58
76 76 – GU Bingcheng Giant Cycling Team 57:05
77 77 – KONING Peter EvoPro Racing 58:29
78 78 – ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè 59:02
79 80 ▲1 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 59:31
80 79 ▼1 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
81 81 – ROMANO Francesco Bardiani – CSF 59:36
82 83 ▲1 BICHLMANN Daniel Bike Aid 59:49
83 84 ▲1 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 1:00:17
84 86 ▲2 GIBSON Matthew Burgos-BH 1:00:40
85 88 ▲3 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 1:01:01
86 82 ▼4 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 1:01:04
87 87 – VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 1:01:10
88 89 ▲1 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team 1:01:31
89 90 ▲1 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 1:01:51
90 92 ▲2 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:03:47
91 93 ▲2 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 1:04:22
92 94 ▲2 JONES Brenton Delko Marseille Provence 1:04:51
93 96 ▲3 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 1:05:31
94 95 ▲1 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank ,,
95 97 ▲2 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 1:05:35
96 100 ▲4 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:05:49
97 101 ▲4 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 1:05:54
98 99 ▲1 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 1:05:56
99 98 ▼1 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 1:06:16
100 102 ▲2 HOLLER Nikodemus Bike Aid 1:06:26
101 103 ▲2 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:07:16
102 104 ▲2 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 1:07:55
103 105 ▲2 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 1:09:05
104 106 ▲2 DENG Penghai Giant Cycling Team 1:09:07
105 108 ▲3 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 1:09:32
106 107 ▲1 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 1:09:42
107 109 ▲2 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 1:10:08
108 110 ▲2 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:10:36
109 111 ▲2 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 1:11:09
110 112 ▲2 MONK Cyrus EvoPro Racing 1:11:30
111 113 ▲2 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 1:13:00
112 114 ▲2 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 1:13:21
113 116 ▲3 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 1:14:10
114 115 ▲1 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:14:16
115 117 ▲2 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 1:14:49
116 118 ▲2 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 1:19:18
117 119 ▲2 WANG Lizhen Giant Cycling Team 1:22:40
118 121 ▲3 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 1:24:53
119 122 ▲3 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 1:26:58
120 123 ▲3 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 1:28:20
121 124 ▲3 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 1:29:19
122 126 ▲4 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:32:31
123 127 ▲4 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 1:33:06
124 128 ▲4 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:34:00
125 129 ▲4 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 1:36:54
126 125 ▼1 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 1:37:17
127 130 ▲3 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:38:46
128 132 ▲4 YAO Chengwei Giant Cycling Team 1:41:51
129 131 ▲2 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 1:42:16
130 133 ▲3 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 1:49:01
131 134 ▲3 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 1:49:52
132 135 ▲3 ZHU Yi Giant Cycling Team 1:57:47