wallaysJelle Wallays (Topsport Vlaanderen – Baloise) po udanej ucieczce wygrał pierwszy etap wyścigu World Ports Classic. Najszybciej z peletonu finiszował Andre Greipel (Lotto Belisol), a trzecie miejsce zajął Alessandro Petacchi (Omega Pharma – Quick-Step). 

Pierwszy (z dwóch) etapów World Ports Classic prowadził z Antwerpii do Rotterdamu. Kolarze mieli do pokonania 165 km po dość płaskim odcinku. W ucieczce dnia kręcili dziś: Kenneth Vanbilsen i Jelle Wallays (obaj Topsport Vlaanderen – Baloise), Jacob Rathe (Garmin – Sharp), Reinier Honig (Crelan-Euphony) i  Kevin van Melsen (Accent.jobs – Wanty).

Najdłużej na czele utrzymał się Wallays, który na skutek zamieszania na jednym z rond i swojej ambitnej jeździe, został dość nieoczekiwanym zwycięzcą etapu. 24. letni Belg zanotował największy sukces w karierze, a dodatkowo ma spore szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

Z peletonu, który stracił do Wallaysa prawie 30 sekund najszybszy okazał się Andre Greipel (Lotto Belisol), a trzecie miejsce zajął Alessandro Petacchi (Omega Pharma – Quick-Step). Pierwszy wyścig w ekipie Saxo – Tinkoff jedzie Paweł Poljański. Dziś młody Polak zakończył rywalizację na 81. miejscu ze stratą 1 minuty i 9 sekund do lidera.

Jutro przed kolarzami ostatni odcinek, z Rotterdamu do Antwerpii.

Wyniki:

1 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 16 20 3:32:33

2 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 11 12 0:26

3 PETACCHI Alessandro Omega Pharma – Quick-Step 6 7 ,,

4 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 5 5 ,,

5 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 4 4 ,,

6 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 2 3 ,,

7 PORSEV Alexander Katusha Team 2 ,,

8 MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step 1 ,,

9 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

10 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty ,,

11 KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,

12 SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team ,,

13 TSATEVITCH Alexey Katusha Team ,,

14 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

15 SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,,

16 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,

17 VEELERS Tom Team Argos – Shimano ,,

18 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

19 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,

20 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

21 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty ,,

22 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

23 HALLER Marco Katusha Team ,,

24 EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,,

25 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step ,,

26 VERHELST Louis Cofidis Solutions Crédits ,,

27 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,

28 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

29 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

30 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

31 PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement ,,

32 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

33 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team ,,

34 JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

35 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

36 JARC Blaz Team NetApp – Endura ,,

37 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

38 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,,

39 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka ,,

40 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,

41 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

42 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff ,,

43 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

44 LE MONTAGNER Benjamin Bretagne- Séché Environnement ,,

45 NIKOLAEV Sergey Katusha Team ,,

46 VALLEE Boris Color Code – Biowanze ,,

47 BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team ,,

48 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,

49 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

50 TULIK Angelo Team Europcar ,,

51 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,

52 WETTERHALL Alexander Team NetApp – Endura ,,

53 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano ,,

54 SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,

55 JANG Chan Jae Champion System Pro Cycling Team ,,

56 TRAKSEL Bobbie Champion System Pro Cycling Team ,,

57 PESTIAUX Loďc Color Code – Biowanze ,,

58 RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,

59 BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM ,,

60 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

61 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

62 JAUREGUI Quentin Team Argos – Shimano ,,

63 BROECKX Stig Lotto Belisol Team ,,

64 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step ,,

65 KORETZKY Clément Bretagne- Séché Environnement ,,

66 CLARKE William Team Argos – Shimano ,,

67 BARBE Koen Crelan-Euphony ,,

68 SLIK Ivar Belkin Pro Cycling Team ,,

69 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,

70 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team 0:49

71 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 0:52

72 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement 0:58

73 MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura ,,

74 WARNIER Antoine Color Code – Biowanze 1:00

75 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

76 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

77 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

78 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

79 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

80 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team 1:09

81 POLJANSKI Pawel Team Saxo-Tinkoff ,,

82 WERTZ Thomas Color Code – Biowanze ,,

83 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

84 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

85 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp ,,

86 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

87 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff ,,

88 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

89 CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement ,,

90 VAN HEUVERSWIJN Quentin Color Code – Biowanze ,,

91 RENSHAW Mark Belkin Pro Cycling Team ,,

92 JANS Roy Accent.jobs – Wanty ,,

93 WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

94 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

95 VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty ,,

96 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

97 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

98 CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,

99 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

100 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

101 O’ SHEA Glenn Garmin – Sharp ,,

102 LECUISINIER Pierre-Henri Team Europcar ,,

103 MORICE Julien Team Europcar ,,

104 MATZKA Ralf Team NetApp – Endura 1:16

105 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

106 THURAU Bjorn Team Europcar ,,

107 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 1:38

108 SEIGNEUR Fabrice Bretagne- Séché Environnement 1:45

109 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

110 RAZUMOV Maksim Katusha Team ,,

111 DE WINTER Ludwig Color Code – Biowanze ,,

112 POTGIETER Bradley Team MTN Qhubeka ,,

113 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step ,,

114 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

115 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédits 2:00

116 WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM ,,

117 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp 2:20

118 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

119 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

120 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 2:30

121 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura ,,

122 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano ,,

123 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

124 COQUARD Bryan Team Europcar ,,

125 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team ,,

126 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty ,,

127 GENE Yohann Team Europcar 2:34

128 SMUKULIS Gatis Katusha Team 3:15

129 BAESTAENS Vincent Crelan-Euphony 4:02

130 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 5:26

131 LELEU Antoine Color Code – Biowanze 11:11

132 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

133 VENTURINI Clément Cofidis Solutions Crédits ,,

134 SAN WU Kin Champion System Pro Cycling Team ,,

135 MOTTET Florent Color Code – Biowanze ,,

136 XING Yan Dong Team Argos – Shimano ,,

137 REGUIGUI Youcef Team MTN Qhubeka ,,

138 COUSIN Jérôme Team Europcar 12:08

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga