Zdenek StybarZdenek Stybar (Omega Pharma – Quick Step) po ataku na końcowych kilometrach został triumfatorem siódmego etapu Vuelta a Espana. Koszulkę lidera zachował Vincenzo Nibali (Astana).

Oprócz ostatniego odcinka w Madrycie, to właśnie ten etap ze startem w Almendralejo i metą w Mairena de Aljafare, był najłatwiejszą przeprawą w tym wyścigu. Kolarze pokonali 195 kilometrów w płaskim terenie.

W ucieczce dnia znalazła się trójka śmiałków. Byli to: Christian Knees (Sky), Marco Pinotti (BMC) oraz Javier Aramendía (Caja Rural-RGA). Czołówka na 44. kilometrze rywalizacji, miała już blisko 7 minut przewagi nad zasadniczą grupą.

Gdy do mety pozostało 50 kilometrów przewaga stopniała do 3:30. W końcówce na czele peletonu pojawili się kolarze Katiuszy i na 15 kilometrów przed kreską nie było śladu po ucieczce.

Siedem kilometrów dalej na atak zdecydował się Philippe Gilbert (BMC) oraz Zdenek Stybar, dwójka wypracowała sobie w kilkunastosekundową przewagę, a w peletonie nie bardzo miał kto gonić. Na 2 kilometry przed linią mety jechali 17 sekund przed grupą zasadniczą.

Ostatecznie to ta dwójka między sobą rozstrzygnęła losy etapu, na ostatniej prostej skoczył Stybar, który nie dał się dogonić mistrzowi świata – Gilbertowi. Peleton z sekundową przewagą przyprowadził Robert Wagner (Belkin Pro Cycling Team).BANER-fsa

Liderem pozostał Vincenzo Nibali.

Wyniki 7 etapu Vuelta a Espana:

1 STYBAR Zdenek Omega Pharma – Quick-Step 16 80 4:51:27
2 GILBERT Philippe BMC Racing Team 8 50 ,,
3 WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team 4 35 0:01
4 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 2 25 ,,
5 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 1 18 ,,
6 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 15 ,,
7 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 12 ,,
8 WYSS Danilo BMC Racing Team 10 ,,
9 LODEWYCK Klaas BMC Racing Team 8 ,,
10 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano 6 ,,
11 SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 5 ,,
12 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 4 ,,
13 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 3 ,,
14 MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE 2 ,,
15 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 1 ,,
16 DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura ,,
17 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,
18 HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling ,,
19 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,,
20 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,
21 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step ,,
22 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team ,,
23 CHAINEL Steve AG2R La Mondiale ,,
24 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,
25 HORNER Chris RadioShack – Leopard ,,
26 HERMANS Ben RadioShack – Leopard ,,
27 ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff ,,
28 VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team ,,
29 CATALDO Dario Sky Procycling ,,
30 SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team ,,
31 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff ,,
32 SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi ,,
33 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida ,,
34 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,
35 ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff ,,
36 ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard ,,
37 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team ,,
38 MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team ,,
39 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi ,,
40 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM ,,
41 KONIG Leopold Team NetApp – Endura ,,
42 BARGUIL Warren Team Argos – Shimano ,,
43 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team ,,
44 KIRYIENKA Vasil Sky Procycling ,,
45 URAN Rigoberto Sky Procycling ,,
46 TANNER David Belkin Pro Cycling Team ,,
47 HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team ,,
48 GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
49 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale ,,
50 NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
51 TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team ,,
52 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step ,,
53 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale ,,
54 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale ,,
55 PAOLINI Luca Katusha Team ,,
56 KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff ,,
57 PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura ,,
58 PREIDLER Georg Team Argos – Shimano ,,
59 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team ,,
60 SCARPONI Michele Lampre – Merida ,,
61 ULISSI Diego Lampre – Merida ,,
62 CAPECCHI Eros Movistar Team ,,
63 MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team ,,
64 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,
65 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
66 HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura ,,
67 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits ,,
68 ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
69 ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,
70 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step ,,
71 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
72 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,
73 MORENO BAZAN Javier Movistar Team ,,
74 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team ,,
75 BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team ,,
76 WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team ,,
77 MORI Manuele Lampre – Merida ,,
78 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,
79 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits ,,
80 GUSEV Vladimir Katusha Team ,,
81 BAGOT Yohan Cofidis Solutions Crédits ,,
82 ERVITI OLLO Imanol Movistar Team ,,
83 DE LA CRUZ MELGAREJO David Team NetApp – Endura ,,
84 LANDA MEANA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
85 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step ,,
86 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,
87 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,
88 CAMANO ORTUZAR Iker Team NetApp – Endura ,,
89 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,
90 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team ,,
91 GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team ,,
92 VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA ,,
93 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,
94 CARUSO Giampaolo Katusha Team ,,
95 VAN DE WALLE Jurgen Lotto Belisol Team ,,
96 VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM ,,
97 ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi ,,
98 IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard ,,
99 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,
100 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,
101 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,
102 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,
103 VANOTTI Alessandro Astana Pro Team ,,
104 SZMYD Sylwester Movistar Team ,,
105 STORTONI Simone Lampre – Merida ,,
106 VOSS Paul Team NetApp – Endura ,,
107 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,
108 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,
109 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano 0:26
110 DOCKER Mitchell Orica GreenEDGE ,,
111 REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team 0:30
112 CARDOSO André Caja Rural-Seguros RGA 0:48
113 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 1:00
114 SCHORN Daniel Team NetApp – Endura 1:31
115 BARTA Jan Team NetApp – Endura 1:33
116 CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team ,,
117 VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 1:39
118 GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 1:58
119 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano ,,
120 HOWES Alex Garmin – Sharp ,,
121 GRIVKO Andriy Astana Pro Team 2:22

Klasyfikacja generalna po 7 etapie:

1 (1) NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 27:29:35
2 (2) HORNER Chris RadioShack – Leopard 0:03
3 (3) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 0:08
4 (4) ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard 0:16
5 (5) VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 0:21
6 (6) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 0:26
7 (7) URAN Rigoberto Sky Procycling 0:28
8 (8) MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 0:31
9 (9) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 0:38
10 (10) KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 0:42
11 (11) HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura 0:45
12 (12) SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 0:46
13 (13) MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 0:48
14 (14) KONIG Leopold Team NetApp – Endura ,,
15 (15) CAPECCHI Eros Movistar Team 0:52
16 (16) RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 0:53
17 (17) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 0:55
18 (18) EIJSSEN Yannick BMC Racing Team 0:59
19 (19) ULISSI Diego Lampre – Merida 1:10
20 (20) TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team 1:12
21 (21) SCARPONI Michele Lampre – Merida 1:15
22 (22) SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team 1:16
23 (23) SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 1:21
24 (24) ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 1:30
25 (25) NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
26 (26) KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,
27 (27) BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 1:32
28 (28) MORENO BAZAN Javier Movistar Team 1:36
29 (29) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 1:41
30 (30) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 1:45
31 (32) DE LA CRUZ MELGAREJO David Team NetApp – Endura 1:50
32 (33) HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team 1:52
33 (34) PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura 1:58
34 (35) ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 2:02
35 (36) BARGUIL Warren Team Argos – Shimano 2:03
36 (37) DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team 2:23
37 (38) BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team 2:37
38 (39) MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM 2:49
39 (40) ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA 2:52
40 (41) NERZ Dominik BMC Racing Team 2:57
41 (42) HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 2:59
42 (43) NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 3:37
43 (45) SZMYD Sylwester Movistar Team 3:56
44 (46) SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi 3:57
45 (44) CARDOSO André Caja Rural-Seguros RGA 4:32
46 (48) COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 5:06
47 (49) HERMANS Ben RadioShack – Leopard 5:13
48 (51) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 5:42
49 (52) BAGOT Yohan Cofidis Solutions Crédits 6:02
50 (53) GUSEV Vladimir Katusha Team 6:20
51 (54) VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA 7:04
52 (55) MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits 7:20
53 (56) SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 7:21
54 (57) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 7:26
55 (58) MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi 9:27
56 (60) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 9:51
57 (62) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 10:12
58 (64) MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE 10:48
59 (65) BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 11:19
60 (61) CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team 11:29
61 (66) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 11:36
62 (67) PREIDLER Georg Team Argos – Shimano 11:39
63 (68) CARUSO Giampaolo Katusha Team ,,
64 (69) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 11:54
65 (70) MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale 11:56
66 (71) VOSS Paul Team NetApp – Endura 12:29
67 (72) MORI Manuele Lampre – Merida 12:31
68 (73) ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 12:39
69 (74) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 13:07
70 (75) VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM 13:22
71 (76) FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 13:47
72 (77) JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano 14:14
73 (83) WYSS Danilo BMC Racing Team 16:28
74 (85) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 16:48
75 (86) LANDA MEANA Mikel Euskaltel – Euskadi 16:57
76 (88) STYBAR Zdenek Omega Pharma – Quick-Step 17:04
77 (82) BARTA Jan Team NetApp – Endura 17:11
78 (89) SCHORN Daniel Team NetApp – Endura 19:31
79 (95) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 19:42
80 (97) GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 19:59
81 (98) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 20:28
82 (99) TANNER David Belkin Pro Cycling Team 20:36
83 (102) GILBERT Philippe BMC Racing Team 21:03
84 (101) WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 21:04
85 (100) HUPOND Thierry Team Argos – Shimano 21:06
86 (96) HOWES Alex Garmin – Sharp 21:45
87 (106) PAOLINI Luca Katusha Team 23:41
88 (112) STORTONI Simone Lampre – Merida 26:29
89 (117) CATALDO Dario Sky Procycling 27:32
90 (111) VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 27:55
91 (120) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 28:30
92 (113) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 29:01
93 (123) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale 30:01
94 (124) LODEWYCK Klaas BMC Racing Team 30:04
95 (125) SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 30:11
96 (126) IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard 30:14
97 (131) HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 31:17
98 (132) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 31:35
99 (133) ERVITI OLLO Imanol Movistar Team 31:51
100 (135) MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 32:00
101 (143) CAMANO ORTUZAR Iker Team NetApp – Endura 34:23
102 (139) REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team 34:35
103 (137) GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 34:52
104 (142) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 35:21
105 (147) VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 35:36
106 (148) CHAINEL Steve AG2R La Mondiale 36:11
107 (150) VAN DE WALLE Jurgen Lotto Belisol Team 36:17
108 (154) WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team 36:31
109 (156) CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 37:16
110 (155) DOCKER Mitchell Orica GreenEDGE 37:24
111 (157) VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 37:25
112 (160) KIRYIENKA Vasil Sky Procycling 38:22
113 (149) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 38:33
114 (162) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 39:17
115 (164) RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 40:31
116 (165) DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura 40:54
117 (168) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 42:01
118 (172) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 42:41
119 (174) GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team 42:49
120 (181) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 43:29
121 (182) FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step