fot. Giro d'Italia

Tadej Pogačar dołącza do panteonu gwiazd, któremu udało się wygrać co najmniej 6 etapów wielkiego touru podczas jego pojedynczej edycji. Wydaje się, że to może nie być ostatnie słowo 25-latka w tym temacie w jego karierze.

15 lat czekaliśmy na to, żeby kolejnemu zawodnikowi udało się wygrać co najmniej 6 etapów podczas jednego wyścigu trzytygodniowego. Po słynnym wyczynie Marka Cavendisha z Tour de France 2009 kolejnym kolarzem, który to uczynił jest Tadej Pogačar. 25-latek dołącza do m.in. Mathieu Hermansa, Laurenta Jalaberta, Tony’ego Romingera, Mario Cipolliniego, Alessandro Pettachiego oraz właśnie Marka Cavendisha, którzy byli ostatnimi meldującymi się na tej bardzo elitarnej liście gwiazd kolarstwa z takim osiągnięciem.

Tadej Pogačar wciąż jest stosunkowo młodym zawodnikiem, a to rodzi kolejne pytania – czy Słoweńca stać na to by jpowtórzyć ten sukces? Na liście „6+ zwycięstw w wielkich tourach” w ostatnich dekadach dwukrotnie widnieje bowiem tylko jedno nazwisko – Alessandro Pettachi wygrał najpierw 6 etapów Giro d’Italia w 2003 roku, a edycję później zgarnął aż 9 odcinków. Tadej – jest wyzwanie. 😉

Poprzedni artykułWieczne miasto, wieczna miłość – zapowiedź 21. etapu Giro d’Italia 2024
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Kto wygra(ł) poszczególne klasyfikacje?
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments