simon yatesSimon Yates (Wielka Brytania) wygrał po raz drugi z rzędu etap na wyścigu Tour de l’Avenir. Liderem pozostał Ruben Fernandez (Hiszpania), który stracił dziś niespełna minutę do zwycięzcy.

Przedostatni etap Tour de l’Avenir był kolejnym górskim odcinkiem w 50. edycji wyścigu. Orlicy mieli do pokonania 126 km, między Morzine a Châtel. Oprócz mety w Châtel na kolarzy czekały 3 górskie premie.

Na początku etapu na czele kręcili Alexis Gougeard (Francja), Gabriel Chavanne (Szwajcaria) i Kristian Haugaard Jensen (Dania). Jednak najważniejsze rozstrzygnięcia rozegrały się na końcowym podjeździe. Na ostatnich kilometrach zaatakowali Bakhtiyar Kozhatayev (Kazachstan), Clément Chevrier (Francja), Matej Mohoric (Słowenia) i Simon Yates (Wielka Brytania).

Podobnie jak wczoraj, także dziś najlepszym zawodnikiem okazał się Simon Yates. 3 sekundy stracił do niego Mohoric, a trzecie miejsce zajął Chevrier. Liderem pozostał Hiszpan, Ruben Fernandez.

Wyniki:

1 YATES Simon Great Britain 8 5 3:05:44

2 MOHORIC Matej Slovenia 5 2 0:03

3 CHEVRIER Clément France 2 1 0:04

4 KOZHATAYEV Bakhtiyar Kazakhstan 0:09

5 KONRAD Patrick Austria 0:35

6 SVENDSEN Oskar Norway 0:44

7 SüTTERLIN Jasha Germany 0:53

8 STUYVEN Jasper Belgium 0:55

9 PEYSKENS Dimitri Belgium ,,

10 BECKERINGH Derk Abel Netherlands ,,

11 YATES Adam Great Britain ,,

12 ALAPHILIPPE Julian France ,,

13 FERNANDEZ Ruben Spain ,,

14 KUDUS Merhawi Centre Mondial du Cyclisme 0:59

15 FORMOLO Davide Italy ,,

16 GROßSCHARTNER Felix Austria 1:02

17 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia ,,

18 VAN BAARLE Dylan Netherlands 1:04

19 MANNION Gavin United States ,,

20 PIBERNIK Luka Slovenia ,,

21 SKUJIņš Toms Latvia ,,

22 FOMINYKH Daniil Kazakhstan ,,

23 HOWSON Damien Australia ,,

24 GOUAULT Pierre France ,,

25 STEROBO Rasmus Denmark ,,

26 BUCHMANN Emanuel Germany ,,

27 MAIDOS Tilegen Kazakhstan ,,

28 HOEM Bjorn Tore Nilsen Norway 1:12

29 CISSE Issiaka Centre Mondial du Cyclisme 1:37

30 DOLFSMA Emiel Netherlands 1:46

31 CHAVANNE Gabriel Switserland 2:32

32 ANDREETTA Simone Italy 2:40

33 EISENHART Taylor United States 3:14

34 CHENAUX Adrien Switserland 3:25

35 ORJUELA GUTIERREZ Fernando Colombia ,,

36 PAREDES AVELLANEDA César Nicolas Colombia ,,

37 GOUGEARD Alexis France ,,

38 LINFIELD Bradley Australia ,,

39 PHELAN Adam Australia ,,

40 TEUNS Dylan Belgium ,,

41 PEDRERO Antonio Spain 3:49

42 BYSTRŘM Sven Erik Norway 5:02

43 TEUNISSEN Mike Netherlands ,,

44 TUSVELD Martijn Netherlands ,,

45 HOFER Andreas Austria ,,

46 AYAZBAYEV Maxat Kazakhstan ,,

47 SPOKES Samuel Australia ,,

48 DROBISCH Till Centre Mondial du Cyclisme ,,

49 POLIKARPOV Mykhaylo Ukraine ,,

50 PERRETT Joseph Great Britain ,,

51 MARTIN Guillaume France ,,

52 GALTA Frederik Strand Norway ,,

53 WERDA Maximilian Germany ,,

54 KUEN Maximilian Austria ,,

55 VALGREN ANDERSEN Michael Denmark ,,

56 ZABEL Rick Germany 8:10

57 PELLAUD Simon Switserland ,,

58 KüNG Stefan Switserland ,,

59 AKIMOV Mikhail Russia ,,

60 BITENC Jure Slovenia ,,

61 PERRIN Jeffrey United States ,,

62 EWAN Caleb Australia ,,

63 FLAKSIS Andzs Latvia ,,

64 BRATASHCHUK Andrii Ukraine ,,

65 SEIBEB Costa Centre Mondial du Cyclisme ,,

66 SKJERPING Kristoffer Norway ,,

67 DOUGALL Nicholas Centre Mondial du Cyclisme ,,

68 BOSTNER Jaka Slovenia ,,

69 CORT NIELSEN Magnus Denmark ,,

70 RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia ,,

71 DOULL Owain Great Britain ,,

72 STERBINI Simone Italy ,,

73 SLATER Alistair Great Britain ,,

74 SEMYONOV Roman Kazakhstan ,,

75 DZAMASTAGIC Mark Slovenia ,,

76 VERVAEKE Louis Belgium ,,

77 HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark 8:33

78 DE BIE Sean Belgium ,,

79 WATSON Calvin Australia 9:29

80 ENGER Sondre Holst Norway 9:31

81 ORBE URRUTIA Haritz Spain ,,

82 TXOPERENA Beńat Spain ,,

83 GUILLEMOIS Romain France ,,

84 DANIEL Gregory United States ,,

85 DZHUS Volodymyr Ukraine ,,

86 LEECE Stephen United States ,,

87 NEL Johannes Christoffel Centre Mondial du Cyclisme ,,

88 DIETEREN Jan Germany 9:38

89 NORMANN HANSEN Lasse Denmark ,,

90 BOUVRY Dieter Belgium 9:43

91 MIKELJ Tim Slovenia ,,

92 SENNI Manuel Italy 11:33

93 DAKTERIS Janis Latvia ,,

94 NEILANDS Krists Latvia ,,

95 BOGDANOVICS Maris Latvia ,,

96 OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia ,,

97 GOLOVASH Oleksandr Ukraine ,,

98 MARTINELLI Davide Italy ,,

99 BERTAZZO Liam Italy ,,

100 MANAKOV Victor Russia 12:02

101 HARRISON Samuel Great Britain 12:37

102 BEITANS Krisjanis Latvia 17:32

103 GONZALEZ SALAS Mario Spain 18:18

104 BARBERO CUESTA Carlos Spain ,,

105 STüSSI Colin Switserland 21:15

DNF BAKUMENKO Vladyslav Ukraine –

DNF CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Colombia –

DNF FOLIFOROV Alexander Russia –

DNS MUHLBERGER Gregor Austria –

DNS SVESHNIKOV Kirill Russia –

OTL BUZYLE Roman Ukraine –

OTL YATSEVICH Kiril Russia –

OTL KATYRIN Roman Russia –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) FERNANDEZ Ruben Spain 4 18:12:19

2 (2) YATES Adam Great Britain 1:03

3 (3) KONRAD Patrick Austria 1:10

4 (8) KOZHATAYEV Bakhtiyar Kazakhstan 1:12

5 (7) SVENDSEN Oskar Norway 1:43

6 (6) KUDUS Merhawi Centre Mondial du Cyclisme 1:50

7 (5) PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia 1:51

8 (4) MANNION Gavin United States ,,

9 (9) FORMOLO Davide Italy 2:08

10 (10) PIBERNIK Luka Slovenia 2:57

11 (11) GOUAULT Pierre France ,,

12 (12) HOEM Bjorn Tore Nilsen Norway 3:15

13 (15) HOWSON Damien Australia 3:29

14 (16) SKUJIņš Toms Latvia 3:30

15 (24) YATES Simon Great Britain 3:32

16 (17) MAIDOS Tilegen Kazakhstan 3:47

17 (18) BECKERINGH Derk Abel Netherlands 3:48

18 (25) CHEVRIER Clément France 3:49

19 (20) PEYSKENS Dimitri Belgium 3:51

20 (21) BUCHMANN Emanuel Germany 4:06

21 (22) VAN BAARLE Dylan Netherlands 4:08

22 (23) FOMINYKH Daniil Kazakhstan 4:32

23 (26) STEROBO Rasmus Denmark 4:57

24 (14) EISENHART Taylor United States 5:25

25 (13) PEDRERO Antonio Spain 5:57

26 (32) ALAPHILIPPE Julian France 7:16

27 (28) TEUNS Dylan Belgium 7:47

28 (35) GROßSCHARTNER Felix Austria ,,

29 (29) PHELAN Adam Australia 8:22

30 (39) SüTTERLIN Jasha Germany 8:27

31 (27) GALTA Frederik Strand Norway 9:09

32 (37) DOLFSMA Emiel Netherlands ,,

33 (33) CHENAUX Adrien Switserland 9:54

34 (30) MARTIN Guillaume France 10:31

35 (46) MOHORIC Matej Slovenia 10:57

36 (36) HOFER Andreas Austria 12:13

37 (38) DROBISCH Till Centre Mondial du Cyclisme 12:26

38 (47) CISSE Issiaka Centre Mondial du Cyclisme 12:50

39 (41) GOUGEARD Alexis France 13:05

40 (44) ORJUELA GUTIERREZ Fernando Colombia 13:54

41 (31) HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark 14:12

42 (19) OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia 14:29

43 (56) STUYVEN Jasper Belgium 14:52

44 (43) POLIKARPOV Mykhaylo Ukraine 15:30

45 (52) PAREDES AVELLANEDA César Nicolas Colombia 16:12

46 (53) LINFIELD Bradley Australia 16:33

47 (40) RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia 16:43

48 (48) AYAZBAYEV Maxat Kazakhstan 16:56

49 (54) WERDA Maximilian Germany 18:38

50 (45) DOUGALL Nicholas Centre Mondial du Cyclisme 18:59

51 (42) TXOPERENA Beńat Spain 19:17

52 (58) BYSTRŘM Sven Erik Norway 19:26

53 (69) ANDREETTA Simone Italy 19:39

54 (60) VALGREN ANDERSEN Michael Denmark 19:54

55 (49) PERRIN Jeffrey United States 20:25

56 (50) SLATER Alistair Great Britain 20:32

57 (61) SPOKES Samuel Australia 20:39

58 (62) TUSVELD Martijn Netherlands 20:50

59 (70) TEUNISSEN Mike Netherlands 22:08

60 (51) BOUVRY Dieter Belgium 22:12

61 (57) KüNG Stefan Switserland 22:15

62 (63) ZABEL Rick Germany 24:12

63 (59) ORBE URRUTIA Haritz Spain 24:19

64 (64) AKIMOV Mikhail Russia ,,

65 (66) VERVAEKE Louis Belgium 24:41

66 (68) CORT NIELSEN Magnus Denmark 25:07

67 (55) MARTINELLI Davide Italy 25:20

68 (78) KUEN Maximilian Austria 25:35

69 (67) LEECE Stephen United States 26:07

70 (71) BOSTNER Jaka Slovenia 26:32

71 (72) STERBINI Simone Italy 27:20

72 (73) DE BIE Sean Belgium 27:47

73 (65) SENNI Manuel Italy 27:50

74 (74) EWAN Caleb Australia 28:03

75 (75) SEIBEB Costa Centre Mondial du Cyclisme 28:04

76 (77) FLAKSIS Andzs Latvia 28:22

77 (79) DZAMASTAGIC Mark Slovenia 29:26

78 (80) GUILLEMOIS Romain France 30:54

79 (84) BRATASHCHUK Andrii Ukraine 30:56

80 (82) DANIEL Gregory United States 31:05

81 (83) ENGER Sondre Holst Norway 32:07

82 (94) CHAVANNE Gabriel Switserland 32:19

83 (89) WATSON Calvin Australia 35:21

84 (86) BERTAZZO Liam Italy 36:11

85 (85) MANAKOV Victor Russia 36:20

86 (90) NEL Johannes Christoffel Centre Mondial du Cyclisme 37:46

87 (91) NORMANN HANSEN Lasse Denmark 38:13

88 (93) MIKELJ Tim Slovenia 39:23

89 (99) DOULL Owain Great Britain 40:36

90 (95) BOGDANOVICS Maris Latvia 42:08

91 (87) BARBERO CUESTA Carlos Spain 43:04

92 (88) GONZALEZ SALAS Mario Spain 44:01

93 (100) PELLAUD Simon Switserland 44:30

94 (102) SEMYONOV Roman Kazakhstan 45:20

95 (106) PERRETT Joseph Great Britain 45:27

96 (101) DZHUS Volodymyr Ukraine 46:33

97 (103) BITENC Jure Slovenia 46:34

98 (104) SKJERPING Kristoffer Norway 47:43

99 (92) STüSSI Colin Switserland 50:11

100 (107) DIETEREN Jan Germany 50:42

101 (105) GOLOVASH Oleksandr Ukraine 51:56

102 (110) HARRISON Samuel Great Britain 54:08

103 (111) DAKTERIS Janis Latvia 55:13

104 (109) BEITANS Krisjanis Latvia 58:37

105 (112) NEILANDS Krists Latvia 1:04:29

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga