Michał Kapusta / naszosie.pl

Impreza organizowana dotychczas w okolicach Jeleniej Góry tym razem odbędzie się w Małopolsce.

Zeszłoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbyły się w Przesiece. Kolarze ruszyli z Cieplic, a następnie pokonywali okrążenia z ciężkim podjazdem (końcówka ponad 20%). W elicie tytuły wywalczyli Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka, wtedy TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) i Tomasz Maryczński (Lotto-Soudal, wtedy Torku Sekerspor).

W tym roku ciekawa impreza odbędzie się w Małopolsce w dniach 27-28 sierpnia. Start na rynku w miejscowości Uście Gorlickie. Stąd kolarze pojadą na rundy – każda ma 25km i przewyższenie 490m. Po pokonaniu okrążeń rozpocznie się walka na odcinku dojazdowym do Wysowej-Zdrój. Po wyjeździe z Uścia Gorlickiego pozostanie jeszcze 25km z przewyższeniem 460m. Finisz na krótkim podjeździe pod Wysową Zdrój 107.

nowa_mapa

Mapa rundy na bikemap – tutaj

Mapa dojazdu na bikemap – tutaj

Pierwszego dnia, 27 sierpnia, do boju ruszą panowie. O 10:00 wystartuje kategoria Open (elita i orlicy), 10:04 juniorzy młodsi. Starsza kategoria pokona 150km, na które złoży się 5 rund i dojazd do mety. Suma przewyższeń wyniesie aż 2910m. Juniorzy młodsi przejadą 75km z różnicą wzniesień 1440m – dwa okrążenia i dojazd do finiszu.

Około kwadrans po planowanym zakończeniu ścigania elity i orlików na trasie pojawią się juniorzy. Start o 14:30, a do pokonania 125km i 2420m przewyższeń – 4 rundy i dojazd do mety.

W niedzielę, 28 sierpnia, zawody również rozpoczną się o 10:00. W dwuminutowych odstępach wystartują kolejno kobiety Open (elita i orliczki), juniorki i juniorki młodsze. Długość trasy odpowiednio dobrana – 3 rundy i dojazd (100km, 1930m przewyższeń) dla open, 2 rundy i dojazd dla juniorek (75km, 1440m) oraz 1 runda i dojazd (50km, 950m) dla juniorek młodszych.

Drugiego dnia do rywalizacji ruszą też amatorzy. Start o godzinie 13:00, a do pokonania runda znana z wyścigu zawodowców – panowie przejadą 75km (dwie rundy i dojazd do mety), a panie 50km (jedna runda i dojazd do mety). Oprócz tradycyjnych klasyfikacji indywidualnych (open i w kategoriach wiekowych) organizator będzie prowadził zestawienie najlepszych drużyn.

Regulamin i dokładne informacje dostępne na stronie wyścigu – gorskieszosowe.pl