Fot. Szymon Gruchalski

Tim Wellens (Lotto-Soudal) oraz czterech innych kolarzy zostało powołanych do reprezentacji Belgii na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. 

Igrzyska są jednym z moich celów w tym sezonie. Robię wszystko, by wystartować tam w jak najlepszej dyspozycji. Trener przekazał nam informacje o trasie, wrażeniami z próby olimpijskiej podzielił się także Louis Vervaeke. Każdy z nich uważa, że jest ona bardzo ciężka. Dobrze, że wyścig ze startu wspólnego jest przed jazdą na czas, bo to mój cel numer jeden, ale oczywiście dam z siebie wszystko także w walce z czasem – powiedział Wellens.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kto będzie liderem reprezentacji Belgii w olimpijskim wyścigu ze startu wspólnego, bowiem każdy z zawodników ma teoretyczne szanse na dobry wynik. Oprócz Wellensa, w składzie są specjaliści od klasyków (Van Avermaet, Gilbert), dobrze radzący sobie w górach Serge Pauwels, a także utalentowany Laurens De Plus.

Wyścig ze startu wspólnego odbędzie się w sobotę 6 sierpnia.

Pełny skład reprezentacji Belgii na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro 2016: Greg Van Avermaet, Philippe Gilbert (obaj BMC), Tim Wellens (Lotto-Soudal), Serge Pauwels (Dimension Data), Laurens De Plus (Etixx-Quick Step).