Benjamin King (Cannondale) wygrał po bardzo długiej ucieczce drugi etap Amgen Tour of California. Został on także nowym liderem wyścigu.

Drugi dzień zmagań w Kalifornii to etap z South Pasadena do Santa Clarita. Kolarze mieli do przejechania niespełna 149 kilometrów, a po drodze aż cztery górskie premie. Ostatnie podjazd kończył się jednak na 30 kilometrów przed metą.

kalifornia 2 etap

Na pierwszej górskiej premii pierwszy zameldował się Julian Alaphilippe (Etixx – Quick Step). Dopiero po tym podjeździe zawiązał się odjazd. W czteroosobowej ucieczce kręcili: Benjamin King (Cannondale Pro Cycling Team), Sindre Skjøstad Lunke (Team Giant – Alpecin), William Barta (Axeon Hagens Berman) i Evan Huffman (Rally Cycling).

Peleton prowadziła głównie ekipa Tinkoff. ale na 50 kilometrów przed metą przewaga wynosiła nadal ponad 3 minuty. Tempa ucieczki nie wytrzymał Lunke, a z tyłu peleton z kilometra na kilometr stawał się coraz mniej liczny. Dzięki dobrej postawie na kolejnych podjazdach nowym liderem klasyfikacji górskiej został Huffman.

Niestety Barta miał kłopoty z rowerem, ale zdołał dojechać do ucieczki. 19 kilometrów przed metą nadal peleton tracił ponad dwie minuty.

Mimo mocnej pracy peletonu Huffman i King między sobą rozegrali walkę o zwycięstwo. Więcej sił zachował Benjamin King (Cannondale). Został on także nowym liderem wyścigu!

Peleton spóźnił się o osiem sekund, a najszybszy z tej grupy był przegrany pierwszego etapu – Alexander Kristoff (Katusha).

Wyniki drugiego etapu:

1 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling Team 3:52:09
2 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:00:00
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:00:08
4 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:08
5 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo 0:00:08
6 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:08
7 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:08
8 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:00:08
9 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:00:08
10 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:08
11 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:08
12 Travis McCabe (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:08
13 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
14 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:08
15 Logan Owen (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:08
16 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:08
17 Ruben Guerreiro (Por) Axeon – Hagens Berman 0:00:08
18 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:00:08
19 John Degenkolb (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:08
20 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 0:00:08
21 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:08
22 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:08
23 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:08
24 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon – Hagens Berman 0:00:08
25 Alex Peters (GBr) Team Sky 0:00:08
26 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:08
27 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
28 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:08
29 Robin Carpenter (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:08
30 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:08
31 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:08
32 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
33 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:08
34 Neilson Powless (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:08
35 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:08
36 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:00:08
37 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:00:08
38 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:00:08
39 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky 0:00:08
40 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:08
41 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:00:08
42 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:08
43 Krists Neilands (Lat) Axeon – Hagens Berman 0:00:08
44 Rob Britton (Can) Rally Cycling 0:00:08
45 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
46 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:00:08
47 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:00:08
48 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:00:08
49 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:08
50 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:08
51 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:08
52 Gregory Daniel (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:08
53 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:08
54 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:08
55 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:08
56 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:08
57 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:08
58 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:00:08
59 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
60 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:08
61 Mark Christian (GBr) Team Wiggins 0:00:08
62 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:08
63 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:08
64 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:08
65 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:08
66 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:00:08
67 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:08
68 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:08
69 Lachlan David Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:08
70 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:08
71 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:08
72 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:08
73 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:08
74 John Hornbeck (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:08
75 William Barta (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:08
76 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:08
77 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky 0:00:08
78 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:08
79 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:00:08
80 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:08
81 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:00:08
82 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:00:08
83 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:08
84 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:00:08
85 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:08
86 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:00:08
87 Geoffrey Curran (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:19
88 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant – Alpecin 0:00:37
89 Marco Haller (AUT) Team Katusha 0:00:47
90 Oscar Clark (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:54
91 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:01:55
92 Robbie Squire (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:08
93 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:06:09
94 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:06:09
95 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:07:19
96 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:07:19
97 Owain Doull (GBr) Team Wiggins 0:10:16
98 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling 0:10:16
99 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:10:16
100 Will Routley (Can) Rally Cycling 0:10:16
101 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:10:16
102 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:10:16
103 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling 0:10:16
104 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins 0:10:16
105 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:10:16
106 Chris Putt (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:10:16
107 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:10:16
108 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:10:16
109 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:10:16
110 Roy Curvers (Ned) Team Giant – Alpecin 0:10:16
111 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:10:16
112 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek – Segafredo 0:10:16
113 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling Team 0:10:16
114 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:16
115 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:16
116 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:10:16
117 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:10:16
118 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:10:16
119 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:10:16
120 Andrew Tennant (GBr) Team Wiggins 0:10:16
121 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:14:24
122 Andrew Fenn (GBr) Team Sky 0:14:24
123 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:15:30
124 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:15:30
125 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:15:30
126 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:15:30
127 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:15:30
128 Caleb Fairly (USA) Team Giant – Alpecin 0:15:30
129 Daniel Patten (GBr) Team Wiggins 0:15:30
130 Bradley Wiggins (GBr) Team Wiggins 0:15:30
131 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:15:30
132 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:15:30
133 Bernhard Eisel (AUT) Dimension Data 0:15:30
134 Jake Kelly (GBr) Team Wiggins 0:15:30
135 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:15:30
136 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:15:30
137 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:15:30
138 Joseph Lewis (Aus) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:15:30
139 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins 0:18:03
140 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:18:03
141 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:18:03
142 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:18:03
143 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:18:03
144 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:18:03

Klasyfikacja generalna po drugim etapie :

1 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling Team 8:12:34
2 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:00:08
3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:14
4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:00:20
5 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:21
6 William Barta (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:21
7 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:00:23
8 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo 0:00:24
9 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:00:24
10 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:24
11 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:24
12 Ruben Guerreiro (Por) Axeon – Hagens Berman 0:00:24
13 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:24
14 Travis McCabe (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:24
15 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:24
16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:24
17 Logan Owen (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:24
18 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:24
19 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon – Hagens Berman 0:00:24
20 Neilson Powless (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:24
21 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:24
22 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:00:24
23 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:24
24 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:00:24
25 Robin Carpenter (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:24
26 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:00:24
27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:24
28 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:24
29 Krists Neilands (Lat) Axeon – Hagens Berman 0:00:24
30 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:24
31 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:24
32 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
33 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:24
34 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:00:24
35 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
36 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:00:24
37 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:00:24
38 Rob Britton (Can) Rally Cycling 0:00:24
39 Alex Peters (GBr) Team Sky 0:00:24
40 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:24
41 John Degenkolb (GER) Team Giant – Alpecin 0:00:24
42 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:00:24
43 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:24
44 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:24
45 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:24
46 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:24
47 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:24
48 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:24
49 Gregory Daniel (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:24
50 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:00:24
51 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
52 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:24
53 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:24
54 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:00:24
55 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:24
56 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
57 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:24
58 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:24
59 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:24
60 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky 0:00:24
61 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:24
62 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:24
63 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 0:00:24
64 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:00:24
65 Mark Christian (GBr) Team Wiggins 0:00:24
66 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:24
67 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:24
68 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:24
69 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:24
70 Lachlan David Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:24
71 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:00:24
72 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:24
73 Robbie Squire (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:24
74 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:24
75 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:24
76 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:00:24
77 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:24
78 John Hornbeck (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:24
79 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky 0:00:24
80 Geoffrey Curran (USA) Axeon – Hagens Berman 0:00:35
81 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:00:40
82 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:54
83 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:00:58
84 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:03
85 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:01:03
86 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:01:03
87 Oscar Clark (USA) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:02:06
88 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:02:11
89 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:02:19
90 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:02:20
91 Marco Haller (AUT) Team Katusha 0:02:44
92 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant – Alpecin 0:04:50
93 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:06:25
94 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:06:25
95 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:07:35
96 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:07:35
97 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling Team 0:10:26
98 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:10:26
99 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:28
100 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:10:30
101 Owain Doull (GBr) Team Wiggins 0:10:32
102 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling 0:10:32
103 Andrew Tennant (GBr) Team Wiggins 0:10:32
104 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling 0:10:32
105 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:10:32
106 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:10:32
107 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:10:32
108 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:10:32
109 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins 0:10:32
110 Chris Putt (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:10:32
111 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:10:32
112 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek – Segafredo 0:10:32
113 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:10:52
114 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:10:55
115 Will Routley (Can) Rally Cycling 0:11:11
116 Roy Curvers (Ned) Team Giant – Alpecin 0:11:11
117 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:11:11
118 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:11:44
119 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:11:54
120 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:44
121 Andrew Fenn (GBr) Team Sky 0:14:40
122 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:14:40
123 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:15:46
124 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:15:46
125 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:15:46
126 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:15:46
127 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:15:46
128 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:15:46
129 Jake Kelly (GBr) Team Wiggins 0:15:46
130 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:15:46
131 Caleb Fairly (USA) Team Giant – Alpecin 0:15:46
132 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:15:46
133 Joseph Lewis (Aus) Holowesko – Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:15:46
134 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:15:46
135 Bradley Wiggins (GBr) Team Wiggins 0:15:46
136 Daniel Patten (GBr) Team Wiggins 0:16:16
137 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:16:39
138 Bernhard Eisel (AUT) Dimension Data 0:17:00
139 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:18:19
140 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins 0:18:19
141 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:18:34
142 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:18:35
143 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:18:58
144 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:20:10