fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto

20-letni Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), dla którego obecny sezon jest pierwszym w drużynie World Tour, wygrał trudny etapowy Wyścig dookoła Kalifornii, zostając najmłodszym zwycięzcą nie tylko w jego historii, ale także w dziejach wyścigów kategorii World Tour. 

Pogačar o 16 sekund wyprzedził Sergio Higuitę (EF Education First) i o 17 sekund Kaspera Asgreena (Deceuninck-Quick Step).

– Ostatni tydzień i dzisiejszy dzień były wspaniałe. Chciałbym w szczególności podziękować moim kolegom z drużyny i obsłudze. Moja drużyna ciężko pracowała każdego dnia, dlatego ta żółta koszulka jest nie tylko dla mnie, ale dla całej drużyny UAE Team Emirates. Etap z metą na Mount Baldy był dla mnie kluczowy, ale na ten sukces pracowałem przez cały tydzień. To jest najpiękniejsze zwycięstwo w całej mojej dotychczasowej karierze i teraz koncentruję się na robieniu postępów jako kolarz

– powiedział Pogačar oficjalnej stronie internetowej drużyny UAE Team Emirates.

Na ostatnim kilometrze ostatnie etapu do Pasadeny kraksę miał inny kolarz ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Rui Oliveira, ale Portugalczykowi udało się uniknąć poważnych kontuzji. Doznał tylko niegroźnych zadrapań.