fot. BORA-hansgrohe

Dziewiąty etap 102. edycji Giro d’Italia to jazda indywidualna na czas z Riccione do San Marino. Będzie ona bardzo istotna w kontekście losów klasyfikacji generalnej. 

W różowym wyścigu wciąż ściga się czterech Polaków. Kamil Gradek (CCC Team) wystartuje jako pierwszy z biało-czerwonych – o godzinie 13:02. Jego kolega z drużyny Łukasz Owsian zjedzie z rampy startowej o 14:29. Paweł Poljański (BORA-hansgrohe) wystartuje o godzinie 14:13, zaś Rafał Majka o 15:22.

Kolarze, jak to zwykle bywa, będą startowali w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc w klasyfikacji generalnej. Oznacza to, że czerwona latarnia wyścigu Nico Denz (AG2R La Mondiale) wystartuje jako pierwszy (jeszcze przed godziną 13:00), zaś jako ostatni do boju wyruszy właściciel maglia rosa Valerio Conti (UAE Team Emirates) – o godz. 16:13.

Główny faworyt do etapowego zwycięstwa Primoz Roglic (Jumbo-Visma) wystartuje o godzinie 15:40, zaś inny poważny kandydat do tego sukcesu Simon Yates (Mitchelton-Scott) o 15:31.

Czasy startów wszystkich zawodników do 9. etapu jazdy indywidualnej na czas:

1 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 12:50:00
2 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane 12:51:00
3 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo 12:52:00
4 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates 12:53:00
5 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 12:54:00
6 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 12:55:00
7 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 12:56:00
8 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 12:57:00
9 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 12:58:00
10 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane 12:59:00
11 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin 13:00:00
12 Scott Davies (GBr) Dimension Data 13:01:00
13 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 13:02:00
14 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane 13:03:00
15 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 13:04:00
16 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 13:05:00
17 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane 13:06:00
18 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 13:07:00
19 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 13:08:00
20 SÜTTERLIN Jasha 13:09:00
21 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma 13:10:00
22 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep 13:11:00
23 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 13:12:00
24 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 13:13:00
25 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF 13:14:00
26 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 13:15:00
27 Josef Cerny (Cze) CCC Team 13:16:00
28 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 13:17:00
29 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 13:18:00
30 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 13:19:00
31 MAS BONET Luis 13:20:00
32 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 13:21:00
33 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data 13:22:00
34 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 13:23:00
35 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 13:24:00
36 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 13:25:00
37 Chad Haga (USA) Team Sunweb 13:26:00
38 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 13:27:00
39 Sean Bennett (USA) EF Education First 13:28:00
40 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin 13:29:00
41 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 13:30:00
42 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 13:31:00
43 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 13:32:00
44 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 13:33:00
45 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 13:34:00
46 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 13:35:00
47 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 13:36:00
48 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep 13:37:00
49 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 13:38:00
50 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 13:39:00
51 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 13:40:00
52 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 13:41:00
53 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 13:42:00
54 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 13:43:00
55 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 13:44:00
56 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 13:45:00
57 VENTOSO Francisco 13:46:00
58 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 13:47:00
59 Christian Knees (Ger) Team Ineos 13:48:00
60 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF 13:49:00
61 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 13:50:00
62 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 13:51:00
63 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 13:52:00
64 Nathan Brown (USA) EF Education First 13:53:00
65 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 13:54:00
66 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 13:55:00
67 Danilo Wyss (Swi) Dimension Data 13:56:00
68 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 13:57:00
69 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 13:58:00
70 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 13:59:00
71 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 14:00:00
72 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida 14:01:00
73 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane 14:02:00
74 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 14:03:00
75 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep 14:04:00
76 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane 14:05:00
77 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida 14:06:00
78 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo 14:07:00
79 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma 14:08:00
80 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 14:09:00
81 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 14:10:00
82 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF 14:11:00
83 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 14:12:00
84 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 14:13:00
85 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 14:14:00
86 SOSA Ivan Ramiro 14:15:00
87 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 14:16:00
88 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma 14:17:00
89 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 14:18:00
90 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane 14:19:00
91 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 14:20:00
92 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 14:21:00
93 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott 14:22:00
94 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 14:23:00
95 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 14:24:00
96 Jonnathan Narvaez (Ecu) Team Ineos 14:25:00
97 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma 14:26:00
98 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 14:27:00
99 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 14:28:00
100 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 14:29:00
101 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 14:30:00
102 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin 14:31:00
103 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 14:32:00
104 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 14:33:00
105 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 14:34:00
106 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 14:35:00
107 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 14:36:00
108 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 14:37:00
109 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 14:38:00
110 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 14:39:00
111 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 14:40:00
112 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 14:41:00
113 Edward Dunbar (Irl) Team Ineos 14:42:00
114 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott 14:43:00
115 Sebastian Henao (Col) Team Ineos 14:44:00
116 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 14:45:00
117 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 14:46:00
118 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 14:47:00
119 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 14:48:00
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 14:49:00
121 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 14:50:00
122 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe 14:51:00
123 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 14:52:00
124 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale 14:53:00
125 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 14:54:00
126 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 14:55:00
127 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data 14:56:00
128 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 14:57:00
129 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 14:58:00
130 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 14:59:00
131 Tanel Kangert (Est) EF Education First 15:00:00
132 Joe Dombrowski (USA) EF Education First 15:01:00
133 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 15:02:00
134 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 15:03:00
135 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 15:04:00
136 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 15:05:00
137 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 15:06:00
138 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 15:07:00
139 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos 15:08:00
140 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 15:09:00
141 CHAVES Esteban 15:10:00
142 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First 15:11:00
143 Victor De La Parte (Spa) CCC Team 15:12:00
144 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep 15:13:00
145 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 15:16:00
146 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 15:19:00
147 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 15:22:00
148 LOPEZ Miguel Angel 15:25:00
149 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 15:28:00
150 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 15:31:00
151 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 15:34:00
152 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 15:37:00
153 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 15:40:00
154 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 15:43:00
155 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 15:46:00
156 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 15:49:00
157 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep 15:52:00
158 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 15:55:00
159 Amaro Antunes (Por) CCC Team 15:58:00
160 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 16:01:00
161 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 16:04:00
162 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 16:07:00
163 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 16:10:00
164 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 16:13:00