fot. Tomasz Wienskowski

Na dobre rozkręca się sezon rowerowych imprez Lang Team. W niedzielę 22 maja w Gdańsku, zostanie rozegrany – pierwszy w tym roku – szosowy wyścig z cyklu Colnago Lang Team Race.

Kolarze amatorzy wystartują w pierwszym w tym sezonie wyścigu z cyklu Colnago Lang Team Race. Kolarskie wyścigi szosowe dla amatorów są organizowane przez Lang Team od ubiegłego roku. Sukcesy Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki, a także rosnąca popularność kolarstwa szosowego i zapotrzebowanie na szosowe imprezy dla amatorów stały u podstaw nowego cyklu. Colnago Lang Team Race promuje kolarstwo, zachęca do aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim umożliwia rywalizację w profesjonalnych warunkach na najwyższym poziomie. W tym sezonie odbędą się cztery wyścigi, a pierwszy z nich właśnie w Gdańsku. Kolejne zostaną rozegrane w Warszawie (29 maja), Krokowej (31 lipca) oraz Bytowie (28 sierpnia).

Wyścig w Gdańsku to nie lada gratka dla tych, którzy lubią duże prędkości. Stosunkowo płaska trasa poprowadzona jest szeroką aleją Armii Krajowej. Rywalizacja odbędzie się na rundzie liczącej 12,5 km. Uczestnicy mogą wybrać jeden z dwóch dystansów – Mini (50 km) lub Maxi (87,5). Na krótszym mogą startować kolarze urodzeni w 2000 roku oraz starsi, na dłuższym pełnoletni. Miasteczko wyścigu powstanie przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Łostowicką. W sumie rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych wśród kobiet.

Mapa Colnago Lang Team Race – Gdańsk:

e2_gdansk

e2_wys_maxi_N

Zapisy do Colnago Lang Team Race przyjmowane są przez internet na stronie www.langteamrace.pl do środy 18 maja. Do wyścigu będzie się można zgłosić także w Biurze Zawodów w sobotę 21 maja w godz. 17.30-19.30 lub w dniu startu w niedzielę 22 maja w godz. 8:00-10:30.

W związku z wyścigiem Colnago Lang Team Race w dniu 22 maja 2016 roku wyłączony z ruchu będzie fragment al. Armii Krajowej. Całkowite zamknięcie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szczęśliwą i ul. Sikorskiego nastąpi w godzinach 10:00 – 15:00. Po godzinie 15 ruch na tym fragmencie będzie sukcesywnie przywracany. Zalecane objazdy prowadzą ulicami: Kartuska, Jabłoniowa, Warszawska, Witosa, Cienista.

Informacja prasowa

naszosiepl patronem medialnym

 

Poprzedni artykułAmgen Tour of California: Piękny dublet Benjamina Kinga! (Video)
Następny artykułTom Dumoulin wystartuje w Tour de Pologne 2016?
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments