Belg Frederik Frison jest ostatnim zawodnikiem, który dołączy do składu Lotto – Soudal. W przyszłym sezonie w grupie Tomasza Marczyńskiego będzie się ścigać 27 zawodników.

“Uważam to za bardzo istotne, że podpisaliśmy kontrakt z tyloma kolarzami. Rehabilitacja Krisa Boeckmansa potrwa jeszcze trochę czasu, a Jasper De Buyst chce się przygotować do Igrzysk Olimpijskich i walczyć na torze o medale. Bez nich mielibyśmy tylko 24 zawodników na których moglibyśmy liczyć, a jadąc jednocześnie na dwóch lub trzech wyścigach nie byłoby możliwości, by wszędzie wystawić mocne składy. Właśnie dlatego podpisaliśmy umowę z Frederikiem. Był naszym stażystą podczas Tour of Denmark i Tour of Britain, gdzie udowodnił, że zasługuje na miejsce w drużynie.”

-opowiada o sytuacji kadrowej dyrektor drużyny Marc Sergeant, który również zwraca uwagę na to, że na osiemnastu Belgów w składzie aż dziewięciu pochodzi z grupy młodzieżowej Lotto – Soudal U23.

Najlepszymi wynikami Frederika Frisona w mijającym sezonie było 9. miejsce w etapówce Olympia’s 3M Tour oraz ta sama lokata w belgijskim klasyku Memorial Philippe Van Coningsloo.

Pełen skład Lotto – Soudal na rok 2016: Sander Armée, Lars Ytting Bak, Tiesj Benoot, Kris Boeckmans, Stig Broeckx, Sean De Bie, Jasper De Buyst, Bart De Clercq, Thomas De Gendt, Jens Debusschere, Gert Dockx, Frederik Frison, Tony Gallopin, André Greipel, Adam Hansen, Gregory Henderson, Pim Ligthart, Tomasz Marczynński, Maxime Monfort, Jürgen Roelandts, Marcel Sieberg, Rafael Valls Ferri, Tosh Van der Sande, Jelle Vanendert, Louis Vervaeke oraz Jelle Wallays.

Źródło: cyclingnews.com

Fot: sporza.be