fot. ONE Pro Cycling

Firma, której współwłaścicielem jest Baden Cooke, zadebiutuje w profesjonalnym ściganiu.

Factor Bikes dostarczy drużynie trzy modele – Factor One, Factor O2 oraz Factor One-S. Tworzone są przy konsultacjach z byłym zwycięzcą klasyfikacji punktowej Tour de France Badenem Cooke, a także z ambasadorem marki Davidem Millarem. Drużyna Karola Domagalskiego i Marcina Białobłockiego będzie też pracować z Factor nad rozwijaniem kolejnych projektów.

Tutaj, w Factor Bikes, jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z ONE Pro Cycling i mamy nadzieję, że razem będziemy w stanie walczyć na najwyższym poziomie zawodowego kolarstwa. Drużyna ma świeże podejście do wszystkiego, co robią. Myślimy, że brytyjskie DNA Factor Bikes będzie idealnie współgrać z ONE Pro Cycling i nie możemy się doczekać, by zobaczyć jak nasze rowery spiszą się w zawodowym peletonie. – powiedział Baden Cooke

Factor One

Korzystając ze wszystkiego, czego firma nauczyła się od Vis Vires, Factor One został zbudowany, by uzyskać maksymalną sztywność i aerodynamikę, co ma pomóc w sprintach. One został stworzony, by być najbardziej aerodynamicznym rowerem świata i w tym celu zastosowano między innymi zintegrowany widelec, sztycę i mostek. Do tego rozdwojona dolna rura ma kierować powietrze przez ramę, a nie wokół niej. Wszystko to ma dawać zysk nawet jednej sekundy na kilometrze.

Factor One

Factor O2

Nowy model jest najbardziej wszechstronny wśród produktów Factor i będzie wyborem ONE na etapy górskie i brukowane. Jest bardzo lekki (6.9kg z zainstalowanym pomiarem mocy Infocrank) i bardzo sztywny. O2 również jest budowany przy użyciu technologii Factor, które zapewniają najwyższej jakości jazdę.

Factor O2

Factor One-S

Aerodynamiczny rower z tym samym designem ramy, jak w Factor One, ale ze standardowym widelcem, który pozwala na zastosowanie typowego mostka i kierownicy. Nawet najtrudniejsi w dostosowaniu roweru kolarze będą mogli korzystać z aerodynamiczności One.

Robimy wspaniałe rowery, a nie dobre rowery. Nie uznajemy kompromisów i przesuwamy granice. Używamy tylko najlepszych materiałów i technologii, by zapewnić idealne dopasowanie i wykończenie. – zapewniał Baden Cooke

factorźródło: ONE Pro Cycling