fot. ONE Pro Cycling

Drużyna ONE Pro Cycling, w której ściga się Polak Karol Domagalski nie będzie istniała w przyszłym sezonie. Zamiast męskiego składu trzeciej dywizji, jak ma to miejsce obecnie, zostanie utworzona damska drużyna rangi World Tour. 

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej drużyny, można przeczytać, że kierownictwo podjęło decyzję, by skoncentrować się na budowaniu damskiej drużyny, która miałaby ścigać się w wyścigach rangi World Tour.

Dostrzegamy szansę w damskiej odmianie kolarstwa i jest to coś, co nas ekscytuje. Nasi obecni partnerzy również to widzą i pozytywnie przyjęli zmianę kierunku naszej działalności

– czytamy.

Karol Domagalski ściga się w barwach drużyny ONE Pro Cycling od 2016 roku, kiedy to rozstał się z Team Raleigh. W latach 2015-2016 jeździł tam również Marcin Białobłocki, a w sezonie 2017 Kamil Gradek.

W związku z tym, że to brytyjska drużyna posiadająca licencję Continental, szerzej znana jest przede wszystkim na Wyspach, i to także tam odnosi największe sukcesy. Ostatnio jednak reprezentujący jej barwy Łotysz – Emils Liepins wygrał „etapówkę” kategorii 2.2 – Baltic Chain Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments