fot. Grzegorz Trzpil/Mazowsze Serce Polski

Karol Domagalski przedłużył swój kontrakt z Mazowsze Serce Polski. Kolarz ze Skały zostanie w ekipie Dariusza Banaszka do końca 2021 roku.

Domagalski barwy ekipy z centralnej Polski reprezentuje od kilkunastu miesięcy. Dariusz Banaszek dał mu szansę na kontynuowanie kariery po tym, jak w czerwcu, podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego odniósł kontuzję, która sprawiła, że jego kariera stanęła pod znakiem zapytania.

Na szczęście wychowanek WLKS Krakus bbc Czaja zdołał wrócić do wysokiej dyspozycji, dzięki czemu już w drugiej części sezonu zdołał odwdzięczyć się szefowi nowego zespołu za otrzymaną szansę. Choć sam nie osiągał spektakularnych wyników, to wielokrotnie mocno przyczynił się do sukcesów swoich kolegów z zespołu, choćby w wygranym przez Norberta Banaszka In the footsteps of the Romans.

Jestem szczęśliwy i dumny że nadal będę reprezentował Mazowsze Serce Polski. Zaufanie szefa, Dariusza Banaszka napawa mnie optymizmem i motywuje do bardzo ciężkiej pracy. Nadal wierzę w to, że w sezonie 2021 wrócę już na najwyższe obroty. Atmosfera panująca w drużynie, jak i ludzie którzy ją tworzą czyni zespół wyjątkowym

– mówił Domagalski po przedłużeniu kontraktu.

31-latek jest już czternastym zawodnikiem w kadrze Mazowsza na kolejny sezon, ale z pewnością nie ostatnim. Wczoraj grupa poinformowała, że w najbliższym czasie ogłosi jeszcze dwa kolejne wzmocnienia.

 

Poprzedni artykułFabio Jakobsen: „Gdyby nie sędzia UCI w którego uderzyłem, prawdopodobnie by mnie już nie było”
Następny artykułBoże Narodzenie w polskim i zagranicznym peletonie
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments