Lotto Soudal U23

Ekipa Lotto Soudal nie zamierza składać broni. Belgowie jeszcze wczoraj potwierdzili podpisanie umowy z 20-letnim Stanem Dewulfem, jednym z największych talentów w młodzieżowym peletonie.

Dewulf jest na ten moment uznawany za „młodszą wersję Tiesja Benoota”. Potrafi on bowiem przede wszystkim świetnie jeździć po brukach, ale także wytrzymać nieco łatwiejsze górki oraz przyzwoicie zafiniszować. Taka charakterystyka idealnie odpowiada belgijskim klasykom, co w zespole Lotto Soudal nie mogło przejść niezauważone.

Do tej pory największym sukcesem Dewulfa jest wygranie młodzieżowego Paryż – Roubaix. Oprócz tego Belg świetnie prezentował się na takich wyścigach jak Tour de Bretagne (gdzie był drugi) czy… młodzieżowe Liege – Bastogne – Liege.

Miałem naprawdę dobry sezon, szczególnie wiosnę. Teraz czuje się gotowy, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, by zostać zawodowcem. Już w zeszłym sezonie miałem kilka ofert od silnych drużyn, lecz stwierdziłem, że to za wcześnie. Dodatkowo bardzo się cieszę, że przyjdzie mi ścigać się w zespole Lotto Soudal, którego w pewnym sensie byłem częścią przez ostatnie 3 lata, broniąc barw drużyny młodzieżowej. Cieszę się, że teraz będę mógł uczyć się kolarstwa od takich kolarzy jak Wellens czy Benoot. To pozwala mi ze spokojem patrzeć w przyszłość

– powiedział Dewulf.

Nowy kontrakt 20-letniego zawodnika będzie obowiązywał do końca sezonu 2020.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments