fot. Marek Bala / naszosie.pl

Zwycięstwem Filipa Maciejuka (Leopard) zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w indywidualnej jeździe na czas. Podium uzupełnili Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) i Adrian Kaiser (Cartusia Kartuzy).

Zgodnie z nowym planem, mistrzostwa Polski orlików są rozgrywane w pierwszy weekend września w okolicach Kalisza. Dziś młodzi kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas w miejscowości Godziesze Wielkie. Dystans, jaki był do pokonania wynosił 29 kilometrów, a największą przeszkodą były wielkopolskie wiatry.

Jak można było się spodziewać, na trasie odpowiadającej typowym specjalistom od walki z czasem, zdecydowanie najlepszy był Filip Maciejuk (Leopard). Jeden z najbardziej utalentowanych polskich kolarzy wykręcił bardzo dobry czas 33:31, o minutę i 3 sekundy pokonując Szymona Sajnoka (CCC Sprandi Polkowice). Podium uzupełnił za to Adrian Kaiser (Cartusia Kartuzy), który do zwycięzcy stracił 2 minuty i 5 sekund. Nieco poniżej oczekiwań pojechali zawodnicy ekipy Voster Uniwheels (Szymon Krawczyk i Dawid Czubak), którzy zostali sklasyfikowani na 7 i 8 miejscu.