Marko Kump (Adria Mobil) wygrał po finiszu z dużej grupy pierwszą edycję Velothon Stockholm. Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)!

21 ekip stanęło dziś na starcie pierwszej edycji Velothon Stockholm. Były wśród nich nasze dwie drużyny: CCC Sprandi Polkowice i ActiveJet Team. Kolarze mieli do pokonania ponad 182 kilometry, a wyścig kończył się na rundach w Sztokholmie.

velothon stockholmW ucieczkę dnia zabrał się Michał Podlaski (ActiveJet Team). Wraz z Polakiem na atak zdecydowali się: Alexander Wetterhall (Team Tre Berg-Bianchi), Edvin Wilson (Team Joker) i Rasmus Mygind (Riwal Platform Cycling Team). Mimo niezłej współpracy harcownicy zostali złapani przez peleton na 17 kilometrów przed metą.

Sprinterski pojedynek na swoją korzyść przechylił Marko Kump (Adria Mobil). To 17 zwycięstwo Słoweńca w tym sezonie. Drugi był Daniel Hoelgaard (Team Joker), a trzeci Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)!

Kamil Gradek (ActiveJet Team) zajął dziewiąte, a Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) dziesiąte miejsce.

Wyniki:

1 Marko KUMP SLO ADR 4:08:54
2 Daniel HOELGAARD NOR TJO +0
3 Grzegorz STEPNIAK POL CCC +0
4 Patrick CLAUSEN DEN TBW +0
5 Nicolai BROCHNER DEN RIW +0
6 Jonas AHLSTRAND SWE SWE +0
7 Grischa JANORSCHKE GER VBG +0
8 Mads Würtz SCHMIDT DEN TCQ +0
9 Kamil GRADEK POL AJT +0
10 Maciej PATERSKI POL CCC +0
11 Andreas HOFER AUT HAC +0
12 Konrad DABKOWSKI POL AJT +0
13 Sebastian BALCK SWE TTB +0
14 Emil RAVNSHOLT DEN ABB +0
15 Ludvig BENGTSSON SWE TTB +0
16 Niklas GUSTAVSSON SWE TTB +0
17 Jan STÖHR CZE ASP +0
18 Clemens FANKHAUSER AUT HAC +0
19 Michael REIHS DEN CLT +0
20 Patrick LECHNER GER BAI +0
21 Tomas VAITKUS LTU RBD +0
22 Thomas Nybo RIIS DEN TBW +0
23 Pawel FRANCZAK POL AJT +0
24 Christer JENSEN NOR KRA +0
25 Emil TOUDAL DEN ABB +0
26 Martin CERVENKA CZE ASP +0
27 Christoffer LISSON DEN ABB +0
28 Joschka BECK GER BAI +0
29 Maris BOGDANOVICS LAT ALB +0
30 Daniel PAULUS AUT VBG +0
31 Peeter** PRUUS EST RBD +0
32 Viesturs LUKSEVICS LAT ALB +0
33 Kaspars SERGIS LAT ALB +0
34 Peeter TARVIS EST EST +0
35 Jindrich DLASK CZE ASP +0
36 Alex KIRSCH LUX CLT +0
37 Nikodemus HOLLER GER BAI +0
38 Michael OLSSON SWE TBW +0
39 Syver Westgaard WAERSTED NOR KRA +0
40 Ole FORFANG NOR KRA +0
41 Kristjan FAJT SLO ADR +0
42 Adriaan Aas STIEN NOR TJO +0
43 Alexander MEIER GER HAC +0
44 Patrick JÄGER AUT VBG +0
45 Oivind LUKKEDAL NOR KRA +0
46 Armands BECIS LAT RBD +0
47 Njal Eivind KLEIVEN NOR KRA +0
48 Reidar Bohlin BORGERSEN NOR TJO +0
49 Philip LINDAU SWE TJO +0
50 Víctor DE LA PARTE ESP VBG +0
51 Niklas HENTTALA FIN FIN +0
52 Tomasz KIENDYS POL CCC +0
53 Max Emil Boholm KORNER NOR KRA +0
54 Dominik HRINKOW AUT HAC +0
55 Sasu HALME FIN FIN +0
56 Silver MÄOMA EST EST +0
57 Jonas Gregaard WILSLY DEN TBW +0
58 Krists NEILANDS LAT RBD +0
59 Michal PODLASKI POL AJT +0
60 Peeter PUNG EST EST +0
61 Tomas HOLUB CZE ASP +0
62 Pavel STÖHR CZE ASP +0
63 Kim MAGNUSSON SWE TTB +0
64 Mathias LISSON DEN ABB +0
65 Anders HARDAHL DEN TBW +0
66 Karl-Arnold VENDELIN EST EST +0
67 Karel HNIK CZE CLT +0
68 Rasmus MYGIND DEN RIW +0
69 Alexander WETTERHALL SWE TTB +0
70 Andreas Hyldgaard JEPPESEN DEN TBW +0
71 Gustav LARSSON SWE CLT +0
72 Alexander GINGSJÖ SWE TTB +0
73 Juho HÄNNINEN FIN FIN +0
74 Richard LARSEN SWE SWE +0
75 Tomasz MICKIEWICZ POL AJT +0
76 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +0
77 Rolf Nyborg BROGE DEN TCQ +0
78 Adrian KUREK POL CCC +0
79 Andreas GRAF AUT HAC +0
80 David PER SLO ADR +0
81 Mathias WESTERGAARD DEN ABB +0
82 Radoslav ROGINA CRO ADR +0
83 Primož ROGLIC SLO ADR +0
84 Amund GROENDAHL JANSEN NOR TJO +0
85 Daniel LEHNER AUT VBG +0
86 Josef BENETSEDER AUT HAC +0
87 Christopher STEVENSON SWE SWE +22
88 Kasper Linde JORGENSEN DEN RIW +27
89 Tobias Mørch KONGSTAD DEN RIW +29
90 Lukasz BODNAR POL AJT +29
91 Andris VOSEKALNS LAT RBD +38
92 Martins SAVICKIS LAT ALB +40
93 Jaroslaw MARYCZ POL CCC +40
94 Jesper MORKOV DEN RIW +40
95 Dennis HERFORTH JENSEN DEN TCQ +45
96 Timo SCHÄFER GER BAI +47
97 Johan LANDSTROM SWE SWE +47
98 Edvin WILSSON SWE TJO +3:36
99 Isac LUNDGREN SWE SWE +3:36
100 Christian Moberg JÖRGENSEN DEN TCQ +3:38
101 Aske VORRE LOURING DEN TCQ +3:38
102 Oskari VAINIONPÄÄ FIN FIN +3:38
103 Roope NURMI FIN FIN +3:38
104 Emils LIEPINS LAT RBD +4:49
DNF Christian Mager GER CLT
DNF Jiri NESVEDA CZE ASP
DNF Domen NOVAK SLO ADR
DNF Christoph SCHWEIZER GER BAI
DNF Frederik Brendborg RASMUSSEN DEN ABB
DNF Janar JUSS EST EST
DNF Ekke-Kaur VOSMAN EST EST
DNF Marcus SVENSSON SWE SWE
DNF Marco-Tapio NIEMI FIN FIN