Mistrz Polski został również Górskim Mistrzem Polski! Wśród orlików najlepszy był Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi).

Ściganie w Przesiece rozpoczęło się o godzinie 14:00. Już na dojeździe na pierwszą rundę na czoło wysforowała się najmocniejsza grupa, w której byli faworyci – Michał Gołaś (Etixx-Quickstep), Tomasz Marczyński (Torku), Sylwester Szmyd i Łukasz Owsian (CCC Sprandi).

Batek Morajko

Przez długi czas sytuacja nie ulegała znaczącej zmianie – z pierwszej grupki odpadali kolejni zawodnicy, ale trzon pozostawał ten sam – Łukasz Owsian, Sylwester Szmyd, Adrian Honkisz, (wszyscy CCC Sprandi), Dariusz Batek, Jacek Morajko (Wibatech), Michał Gołaś (Etixx), Adrian Brzózka (JBG-2), Tomasz Marczyński (Torku).

Wśród orlików najlepsi byli kolarze CCC Sprandi Polkowice, jadący w drugiej grupce – Jakub Kaczmarek i Piotr Brożyna. Z nimi o medal rywalizował Piotr Konwa (4F). Dwa okrążenia przed końcem doszło do decydujących ataków – na czele znaleźli się Michał Gołaś (Etixx-Quickstep) i Tomasz Marczyński (Torku), a za nimi jechali Adrian Brzózka (JBG-2) i Łukasz Owsian (CCC Sprandi).

Marczyński Gołaś

Z grupki liderów wśród orlików odpadł za to Piotr Konwa (4F), którego wyprzedził Marcin Karbowy (Tarnovia).

Na ostatnim okrążeniu sytuacja nie uległa zmianie i walka rozstrzygnęła się na ostatnich metrach! Górskim Mistrzem Polski został Tomasz Marczyński, który na finiszu wyprzedził Michała Gołasia! Z niewielką stratą brąz wywalczył Łukasz Owsian!

Wśród orlików najlepszy był Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi), który na finiszu pokonał swojego kolegę z ekipy Piotra Brożynę! Brąz dla Marcina Karbowego (Tarnovia Tarnowo Podgórne)!

Pełne wyniki – tutaj!