Marko Kump (Adria Mobil) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap chorwackiego wyścigu. 

Piąta edycja CRO Race rozpoczęła się dzisiaj etapem z miejscowości Osijek, a kolarze po 200 kilometrach mieli finiszować w Lipiku. Po drodze czekały na nich dwie górskie i trzy lotne premie.

Na liście startowej była ekipa Wibatech Merx 7R w składzie: Marceli Bogusławski, Anatoliy Budyak, Kacper Kistowski, Maciej Paterski, Michał Podlaski i Bartosz Warchoł. Startowali także kolarze CCC Team, ale bez Polaków.

W pierwszą ucieczkę zabrało się czterech kolarzy, którzy w pewnym momencie mieli nawet osiem minut przewagi. Jednak na 60 kilometrów przed metą na czele został Tobias Nolde (P&S Metalltechnik), a za nim kręcili Alexis Guerin (Delko Marseille Provence) i Florian Kierner (Team Felbermayr – Simplon Wels).

15 kilometrów dalej Guerin i Kierner zostali wchłonięci przez peleton, który tracił do prowadzącego Niemca ponad dwie minuty. Dużą grupę prowadzili przede wszystkim kolarze Bahrain-Merida i Astany.

20 kilometrów przed metą z peletonu skontrował Markus Wildauer (Tirol KTM Cycling Team). Szybko dojechał on do prowadzącego Niemca i po chwili samotnie postanowił walczyć z dużą grupą. Jednak akcja Austriaka skończyła się na 4 kilometry przed metą.

W finiszowym sprincie najszybszy okazał się Marko Kump (Adria Mobil), który został ogłoszony zwycięzcą dopiero po analizie foto finiszu. Kolejne miejsca zajęli Yevgeniy Gidich (Astana) i Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence).

Wyniki pierwszego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 KUMP Marko Adria Mobil 4:27:29
2 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
3 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
4 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik ,,
5 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott ,,
6 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
7 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels ,,
8 KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic ,,
9 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
10 MOHORIČ Matej Bahrain Merida ,,
11 DINKLER Jonathan P&S Metalltechnik ,,
12 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec ,,
13 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R ,,
14 SIMION Paolo Bardiani – CSF ,,
15 ANTUNES Amaro CCC Team ,,
16 GAMPER Patrick Tirol KTM Cycling Team ,,
17 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
18 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
19 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil ,,
20 YATES Adam Mitchelton-Scott ,,
21 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida ,,
22 VAN DEN DOOL Jens Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
23 HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
24 PRONSKIY Vadim Astana Pro Team ,,
25 BARÓN Félix Alejandro Team Illuminate ,,
26 DE LA PARTE Víctor CCC Team ,,
27 ROSSKOPF Joey CCC Team ,,
28 ZIMMERMANN Georg CCC Team ,,
29 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
30 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy ,,
31 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
32 RUČIGAJ Žiga Ljubljana Gusto Santic ,,
33 BAX Sjoerd Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
34 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
35 TORRES Rodolfo Andrés Team Illuminate ,,
36 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
37 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
38 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R ,,
39 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott ,,
40 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate ,,
41 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
42 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
43 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
44 ROGINA Radoslav Adria Mobil ,,
45 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
46 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
47 PER David Adria Mobil ,,
48 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
49 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik ,,
50 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
51 EL GOUZI Omar Tirol KTM Cycling Team ,,
52 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
53 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels ,,
54 TRATNIK Jan Bahrain Merida ,,
55 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels ,,
56 RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team ,,
57 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
58 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
59 CHEVALIER Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
60 PAUWELS Serge CCC Team ,,
61 HILL Benjamin Ljubljana Gusto Santic ,,
62 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R ,,
63 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
64 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
65 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
66 FRIEDRICH Marco Tirol KTM Cycling Team ,,
67 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,,
68 LONGHITANO Claudio Team Illuminate ,,
69 MORENO Javier Delko Marseille Provence ,,
70 TEN DAM Laurens CCC Team ,,
71 FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
72 BOLE Grega Bahrain Merida ,,
73 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence ,,
74 PODLASKI Michał Wibatech Merx 7R ,,
75 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
76 JEANNES Matthieu Team Illuminate ,,
77 ZOIDL Riccardo CCC Team ,,
78 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
79 PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic ,,
80 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy ,,
81 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence ,,
82 GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
83 NATAROV Yuriy Astana Pro Team ,,
84 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
85 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence ,,
86 OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,
87 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
88 GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team ,,
89 WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R ,,
90 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
91 PIBERNIK Luka Bahrain Merida ,,
92 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
93 KISTOWSKI Kacper Wibatech Merx 7R ,,
94 PEÁK Barnabás Mitchelton-Scott ,,
95 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
96 ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
97 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
98 SONNLEITNER Jonas P&S Metalltechnik 0:18
99 GUY Timothy Ljubljana Gusto Santic 0:26
100 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 1:01
101 WILDAUER Markus Tirol KTM Cycling Team 1:05
102 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels 1:19
103 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik 1:23
104 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott 1:39
105 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
106 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
107 BEWLEY Sam Mitchelton-Scott 2:22
108 FOUCHÉ James Mitchelton-Scott ,,
109 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF 4:24
110 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
DNF OVETT Freddy Israel Cycling Academy -0
DNF BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF CARDONA Julián Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy ,,