Eduardo Sepulveda (Bretagne-Séché Environnement) nie miał sobie równych na trasie wyścigu Tour du Doubs – Conseil Général.

177 kilometrów z Les Fins do Pontarlier mieli do pokonania kolarze walczący o prymat we francuskim klasyku. Czekały na nich cztery ciężkie podjazdy, w tym jeden tuż przed metą. Wśród startujących był Kacper Nowicki, który aktualnie jeździ w koszulce Team Differdange – Losch.

tour du doubsDopiero po 60 kilometrach wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Rémy Di Grégorio i Yoann Paillot (obaj Marseille 13-KTM), Quentin Jauregui i Samuel Dumoulin (obaj AG2R La Mondiale), Frédéric Brun i Armindo Fonseca (obaj Bretagne Séché), Jérôme Mainard i Etienne Tortelier (obaj Armée de Terre), Fabian Lienhard (Szwajcaria U-23), Steven Tronet (Auber93), Thibault Ferasse (Francja U-23), Rudy Molard (Cofidis), Romain Guyot (Europcar), Thomas Damuseau (Roubais Lille Métropole) i Alexandre Geniez (FDJ).

Jednak ich akcja zakończyła się już na podjeździe Montagne de la Chaux (104 kilometry przed metą). Kolejnymi śmiałkami byli: Rudy Molard (Cofidis), Pierre Gouault (Auber 93), Eduardo Sepulveda (Bretagne-Séché Environnement), Romain Combaud, Jérôme Mainard (Armée de Terre), Julien Loubet (Team Marseille 13-KTM), Julien Antomarchi (Roubaix-Lille Métropole), Jean-Christophe Péraud (AG2R La Mondiale), Alexandre Geniez (FDJ), Franck Bonnamour (Francja U-23) i Tom Dernies (Wallonie-Bruxelles). Za nimi jechała trójka: Romain Guillemois (Team Europcar), Fabian Lienhard (Szwajcaria U-23) i Edouard Lauber (Francja U-23).

Na trzeciej górskiej premii uciekająca grupa miała prawie 2 minuty przewagi nad goniącą trójką i prawie 4 minuty nad peletonem. 65 kilometrów przed metą trójka dołączyła do prowadzących i na czele mieliśmy 14 kolarzy.

Peleton w pewnym momencie odpuścił pogoń i było wiadomo, że wśród uciekających mamy dzisiejszego triumfatora. 6 kilometrów przed metą zaatakował Sepulveda, a za nim skontrowali Molardm, Combaud, Gouault, Loubet i Antomarchi.

Argentyńczyk nie dał się już doścignąć i po raz drugi w tym sezonie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Julien Loubet (Team Marseille 13-KTM), a trzeci Rudy Molard (Cofidis).

Wyniki:

1 28 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 04:20:48
2 54 Julien LOUBET TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00:29
3 4 Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:29
4 32 * Romain COMBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:00:29
5 61 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:29
6 16 Pierre GOUAULT AUBER 93 00:00:52
7 133 * Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 00:00:52
8 33 Jerome MAINARD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:00:52
9 83 Alexandre GENIEZ FDJ 00:01:00
10 41 * Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR 00:01:00
11 121 * Franck BONNAMOUR EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:01:11
12 91 * Fabian LIENHARD EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS 00:01:24
13 124 Edouard LAUBER EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:01:24
14 81 * Thibaut PINOT FDJ 00:02:45
15 75 * Pierre-Roger LATOUR AG2R LA MONDIALE 00:02:45
16 125 * Kevin LEDANOIS EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:02:53
17 14 Guillaume LEVARLET AUBER 93 00:02:53
18 65 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:03:04
19 97 * Tom BOHLI EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS 00:03:04
20 23 Pierrick FEDRIGO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:03:04
21 73 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 00:03:04
22 2 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:04
23 77 * François BIDARD AG2R LA MONDIALE 00:03:04
24 95 * Patrick MUELLER EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS 00:03:04
25 15 * Théo VIMPERE AUBER 93 00:03:04
26 112 Garikoitz BRAVO OIARBIDE MURIAS TALDEA 00:03:04
27 126 * Guillaume MARTIN EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:03:04
28 26 Jonathan HIVERT BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:03:18
29 1 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:29
30 5 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:32
31 127 * Thibault FERASSE EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:03:42
32 46 * Romain GUYOT TEAM EUROPCAR 00:03:42
33 52 Rémy DI GREGORIO TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:03:42
34 118 * Benat TXOPERENA MATXIKOTE MURIAS TALDEA 00:03:42
35 55 * Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:03:42
36 113 Mikel BIZKARRA MURIAS TALDEA 00:03:42
37 111 Aritz BAGÜES MURIAS TALDEA 00:03:42
38 136 * Antoine WARNIER WALLONIE – BRUXELLES 00:03:52
39 38 * Etienne TORTELIER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:03:52
40 154 * Roland THALMANN ROTH – SKODA 00:03:58
41 134 Gregory HABEAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:03:58
42 142 * Jesus DEL PINO CORROCHANO BURGOS BH 00:03:58
43 96 * Lukas SPENGLER EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS 00:04:04
44 156 * Lukas JAUN ROTH – SKODA 00:04:12
45 92 * Niels KNIPP EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS 00:04:12
46 43 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR 00:04:13
47 76 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:04:18
48 74 * Quentin JAUREGUI AG2R LA MONDIALE 00:04:39
49 44 Maxime MEDEREL TEAM EUROPCAR 00:04:39
50 128 * Fabien GRELLIER EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:04:39
51 107 * Cedric RAYMACKERS TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:05:02
52 141 * Arnau SOLE VALL BURGOS BH 00:05:02
53 68 * Léo VINCENT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:05:02
54 137 * Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 00:05:02
55 93 * Gian FRIESECKE EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS 00:05:02
56 131 Sébastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES 00:05:02
57 153 * Temesgen TEKLEHAYMANOT ROTH – SKODA 00:05:02
58 12 Julien GUAY AUBER 93 00:05:02
59 63 Thomas DAMUSEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:05:02
60 22 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:05:02
61 102 Johan COENEN TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:05:10
62 108 Krisztian LOVASSY TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:05:11
63 66 * Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:05:11
64 146 * Igor MERINO CORTAZAR BURGOS BH 00:05:11
65 3 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:06:05
66 34 * Quentin PACHER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:06:05
67 157 * Dylan PAGE ROTH – SKODA 00:06:05
68 94 * Thery SCHIR EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS 00:06:05
69 24 Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:06:05
70 78 * Florent PEREIRA AG2R LA MONDIALE 00:06:28
71 84 * Elie GESBERT FDJ 00:06:28
72 82 * Fabien DOUBEY FDJ 00:07:05
73 47 * Taruia KRAINER TEAM EUROPCAR 00:07:25
74 42 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 00:07:25
75 25 Armindo FONSECA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:07:25
76 21 Frédéric BRUN BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:07:25
77 11 Steven TRONET AUBER 93 00:07:25
78 48 * Simon SELLIER TEAM EUROPCAR 00:07:25
79 62 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:07:25
80 67 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:07:25
81 151 Nico BRÜNGGER ROTH – SKODA 00:07:25
82 51 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:07:25
83 53 Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:07:25
84 56 * Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:07:25
85 135 * Loic PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:07:25
86 86 Anthony GESLIN FDJ 00:07:56
87 72 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 00:07:56
88 13 Alo JAKIN AUBER 93 00:07:56
89 17 * Maxime RENAULT AUBER 93 00:07:56
90 116 * Jon Ander INSAUSTI IRASTORZA MURIAS TALDEA 00:07:56
91 71 * Nico DENZ AG2R LA MONDIALE 00:07:56
92 123 * Hugo HOFSTETTER EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:07:56
93 122 * Marc FOURNIER EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS 00:07:56
94 143 David BELDA GARCIA BURGOS BH 00:07:56
95 37 * Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:08:58
96 27 Pierre-Luc PERICHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:08:58
97 31 Yoann BARBAS EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:08:58
98 18 * Anthony MALDONADO AUBER 93 00:09:38
99 85 Jérémy ROY FDJ 00:10:07
100 7 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:14:16
101 6 * Kenneth VAN BILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:14:16
155 * Yannick ECKMANN ROTH – SKODA Abandon
117 * Unai INTZIARTE MURIAS TALDEA Abandon
138 * Gaëtan PONS WALLONIE – BRUXELLES Abandon
144 * Victor MARTIN HERNANDEZ BURGOS BH Abandon
145 * Ibai SALAS BURGOS BH Abandon
147 Pablo TORRES MUINO BURGOS BH Abandon
115 * Adrian GONZALEZ MURIAS TALDEA Abandon
152 * Giacomo TOMIO ROTH – SKODA Abandon
98 * Franck PASCHE EQUIPE DE SUISSE ESPOIRS Abandon
158 * Michael BRESCIANI ROTH – SKODA Abandon
8 * Louis VERHELST COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS Abandon
148 * Alvaro ROBREDO CRESPO BURGOS BH Abandon
114 * Ander BARRENETXEA MURIAS TALDEA Abandon
104 * Manuel STOCKER TEAM DIFFERDANGE – LOSCH Abandon
101 Rick AMPLER TEAM DIFFERDANGE – LOSCH Abandon
88 * Marc SARREAU FDJ Abandon
87 Cédric PINEAU FDJ Abandon
64 * Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE Abandon
58 Clément PENVEN TEAM MARSEILLE 13 KTM Abandon
57 * Martin LAAS TEAM MARSEILLE 13 KTM Abandon
45 Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR Abandon
36 * Jimmy RAIBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE Abandon
35 Benoît SINNER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE Abandon
103 * Kacper NOWICKI TEAM DIFFERDANGE – LOSCH Abandon