Organizatorzy USA Pro Challenge potwierdzili, że w trakcie męskiego wyścigu odbędzie się również trzydniowe wydarzenie dla pań. Wyścig będzie trwał od 21 do 23 sierpnia w Colorado.

Dobre wieści ogłosił Shawn Hunter, dyrektor wyścigu:

Jesteśmy bardzo dumni ze wspierania kobiecego kolarstwa w USA i możliwości przyciągnięcia uwagi na te fantastyczne sportsmenki na wielkiej scenie w Colorado. Kobiety wprowadzają kompletnie nową dynamikę do naszego wyścigu i jesteśmy pewni, że waleczność i umiejętności tych zawodniczek zaimponują naszym fanom i zainspirują ich do kibicowania i uprawiania kolarstwa.”

Całość rozpocznie się w Breckenridge, a swoje uczestnictwo zapowiedziała już Mara Abbott, dwukrotna zwyciężczyni Giro Rosa.

“Jestem podekscytowana szansą walki na kobiecym USA Pro Challenge w tym roku. Myślę, że możliwość ścigania się “w domu” jest czymś wyjątkowym dla każdej zawodniczki, a zwłaszcza dla mnie, bo Colorado zajmuje dużą część mojego serca. Kiedy panowie finiszowali w Flagstaff, tylko kilka domów od mojego rodzinnego mieszkania, unikałam tego wyścigu, bo byłam smutna i zazdrosna. Otrzymanie szansy ścigania się w górach Colorado to spełnienie marzeń.”

Co ciekawe i budujące, organizatorzy oferują równe nagrody pieniężne dla kobiet i mężczyzn. Potwierdziło się także, że wyścig zacznie jazda indywidualna na czas w Breckenridge, a dwa kolejne etapy odbędą się w For Collins i Golden. Dokładna trasa zostanie ogłoszona w najbliższych dniach.

Michał Kapusta