Wyścig w Colorado nadal nie znalazł sponsorów i dyrektor wyścigu zdecydował o odwołaniu wydarzenia również na przyszły sezon.

Organizowany od 2011 roku USA Pro Challenge zyskał wielu fanów wymagającą trasą prowadzoną na ogromnych wysokościach. Niestety wygląda na to, że piąta edycja mogła być ostatnią. W tym roku wyścig nie odbył się z powodu odejścia głównych sponsorów Ricka i Richarda Shadenów. Niestety również na przyszły sezon nie udało się znaleźć zastępstwa.

Wciąż będziemy szukać możliwości w sporcie w stanie Colorado. Niestety nie wszystko ułożyło się zgodnie z planem na 2017 rok – powiedział Shawn Hunter, dyrektor wyścigu.

Upadek ważnego wyścigu (w sezonie 2015 miał klasę 2.HC) to spory cios dla amerykańskiego kolarstwa. Ratunkiem jest Tour of California, który od przyszłego roku będzie należał do WorldTour. Właśnie fundatorzy tego wyścigu Anschutz Entertainment Group mieli pomóc Hunterowi.

Moje rozmowy z AEG mówiły o tym, że jeśli to zorganizujemy to tylko w najwyższej, światowej klasie, tak jak Colorado się spodziewa. Nie ze wszystkim się zgadzaliśmy i nie wszystko było ułożone tak, żeby wrócić na odpowiednim poziomie.

Według Denver Post USA Pro Challenge może zostać zastąpiony przez inny wyścig. Na razie brak jednak konkretnych informacji na temat formatu tego wydarzenia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments