Kiel Reijnen (UnitedHealthcare) wygrał trzeci etap USA Pro Challenge. Liderem pozostał Brent Bookwalter (BMC Racing Team).

Trzeci dzień USA Pro Challenge przyniósł 163 kilometrowy etap z Copper Mountain do Aspen. Na kolarzy czekały dwa podjazdy, w tym bardzo ciężki Independence Pass, którego szczy znajdował się 32. kilometry przed metą.

usa 3 etapDopiero po pierwszym podjeździe wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Dion Smith (Hincapie Racing Team), Daniel Alexander Jaramillo (Jamis – Hagens Berman), Nathan Brown (Cannondale – Garmin), Timothy Roe (Drapac Professional Cycling), Daniel Eaton (Axeon Cycling Team), Miguel Ángel Benito i Kyle Murphy (obaj Caja Rural – Seguros RGA), Jack Bobridge (Team Budget Forklifts) i Laurent Didier (Trek Factory Racing).

Na początku podjazdu Independence z ucieczki odjechali: Smith, Bobridge i Didier. Osiem kilometrów przed szczytem Didier zostawił współtowarzyszy i samotnie pomknął w stronę mety. W tym samym momencie z peletonu zaatakował Davide Formolo (Cannondale – Garmin). Skazany na pożarcie Włoch jechał przed główną grupą tylko 3 kilometry.

Na zjeździe do Luksemburczyka Didiera dojechał Lachlan Morton (Jelly Belly p/b Maxxis), ale obaj zostali złapani przez grupę na 23 kilometry przed metą. W czołówce kręciło 15 zawodników, ale sukcesywnie dojeżdżali do nich następni kolarze.

Pięć kilometrów przed metą na atak zdecydował się Bobridge, a na kole usiadł mu Rohan Dennis (BMC Racing Team). Dennis oczywiście nie dawał zmian i ta dwójka została szybko wchłonięta.

Finiszowy sprint świetnie rozegrał Kiel Reijnen (UnitedHealthcare), który doskonale radzi sobie na takich końcówkach na amerykańskich wyścigach. Drugi był mocno pracujący dziś dla swojego lidera Rohan Dennis (BMC Racing Team). Podium etapowe uzupełnił Ruben Zepuntke (Cannondale – Garmin).

Liderem pozostał Brent Bookwalter (BMC Racing Team).

Wyniki trzeciego etapu:

1 57 REIJNEN Kiel UHC USA 3h56’52”
2 1 DENNIS Rohan BMC AUS m.t.
3 37 ZEPUNTKE Ruben TCG GER m.t.
4 136 OWEN Logan BDT USA m.t.
5 22 ARREDONDO Julian David TFR COL m.t.
6 82 ANDERSON Ryan OPM CAN m.t.
7 91 SMITH Dion HSD NZL m.t.
8 96 SKUJINS Toms HSD LAT m.t.
9 2 BOOKWALTER Brent BMC USA m.t.
10 52 CANOLA Marco UHC ITA m.t.
11 122 BRAICO Alexandr JBC MDA m.t.
12 44 BENITO DIEZ Miguel Angel CJR ESP m.t.
13 24 BERNARD Julien TFR FRA m.t.
14 47 ROSON Jaime CJR ESP m.t.
15 98 SQUIRE Robbie HSD USA m.t.
16 61 NORRIS Lachlan DPC AUS m.t.
17 124 MANNION Gavin JBC USA m.t.
18 67 ROE Timothy DPC AUS m.t.
19 31 FORMOLO Davide TCG ITA m.t.
20 15 PIRES Bruno TCS POR m.t.
21 133 GEOGHEGAN HART Tao BDT GBR m.t.
22 53 CLARKE Jonathan UHC AUS m.t.
23 121 MORTON Lachlan David JBC AUS m.t.
24 111 JARAMILLO DIEZ Daniel JHB COL m.t.
25 51 BRAJKOVIC Janez UHC SLO m.t.
26 101 BRITTON Rob SSC CAN m.t.
27 42 CARTHY Hugh CJR GBR m.t.
28 141 BOBRIDGE Jack BFL AUS m.t.
29 132 EATON Daniel BDT USA m.t.
30 14 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TCS ESP m.t.
31 25 DIDIER Laurent TFR LUX m.t.
32 46 MURPHY Kyle CJR USA m.t.
33 6 SCHÄR Michael BMC SUI m.t.
34 103 HUFFMAN Evan SSC USA 02’14”
35 128 TANOVITCHII Nicolae JBC MDA 02’25”
36 27 WATSON Calvin TFR AUS m.t.
37 102 DE LUNA Flavio SSC MEX m.t.
38 13 GROSSSCHARTNER Felix TCS AUT m.t.
39 16 ROVNY Ivan TCS RUS m.t.
40 104 KOCJAN Jure SSC SLO m.t.
41 155 MIGDAL Wojciech CAT POL 04’08”
42 33 BOVENHUIS Jasper TCG NED m.t.
43 5 PHINNEY Taylor BMC USA m.t.
44 23 BASSO Leonardo TFR ITA m.t.
45 107 MCCABE Travis SSC USA m.t.
46 134 YOUNG Chad BDT USA m.t.
47 88 ZIRBEL Tom OPM USA m.t.
48 142 ANDERSON Jack BFL AUS m.t.
49 63 GIRDLESTONE Dylan DPC RSA m.t.
50 43 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU m.t.
51 11 KREUZIGER Roman TCS CZE m.t.
52 83 BOIVIN Guillaume OPM CAN m.t.
53 92 FLAKSIS Andzs HSD LAT 07’34”
54 125 MORTON Angus JBC AUS m.t.
55 66 PHELAN Adam DPC AUS m.t.
56 32 ACEVEDO Janier Alexis TCG COL m.t.
57 95 LEWIS Joseph HSD AUS m.t.
58 17 SÖRENSEN Chris Anker TCS DEN 09’55”
59 108 ORONTE Emerson SSC USA 10’24”
60 126 SHELDEN Taylor JBC USA m.t.
61 34 BROWN Nathan TCG USA m.t.
62 7 SENNI Manuel BMC ITA m.t.
63 113 HAEDO Lucas Sebastian JHB ARG 11’33”
64 54 JONES Christopher UHC USA m.t.
65 77 PLANET Charles TNN FRA m.t.
66 45 MOLINA Antonio CJR ESP m.t.
67 158 WARCHOL Bartosz CAT POL m.t.
68 114 TRILLINI Walter Gaston JHB ARG m.t.
69 131 DANIEL Gregory BDT USA m.t.
70 4 FRANKINY Killian BMC SUI m.t.
71 8 STETINA Peter BMC USA m.t.
72 21 BUSCHE Matthew TFR USA m.t.
73 65 KOHLER Martin DPC SUI m.t.
74 148 TORCKLER Michael BFL NZL m.t.
75 12 BELTRAN Eduard TCS COL m.t.
76 86 ROUTLEY Will OPM CAN m.t.
77 93 CARPENTER Robin HSD USA 12’51”
78 115 LEECE Stephen JHB USA m.t.
79 94 CLARK Oscar HSD USA 12’52”
80 26 SILVESTRE Fabio TFR POR 13’21”
81 62 CLARKE William DPC AUS m.t.
82 68 SPOKES Samuel DPC AUS m.t.
83 36 SKJERPING Kristoffer TCG NOR m.t.
84 35 KING Edward TCG USA m.t.
85 76 LOZANO RIBA David TNN ESP m.t.
86 71 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP 13’29”
87 73 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL 14’21”
88 85 NAUD Pierrick OPM CAN m.t.
89 123 FISHER Steve JBC USA m.t.
90 56 PUTT Tanner UHC USA m.t.
91 145 CANTY Brendan BFL AUS m.t.
92 105 KYER Julian SSC USA m.t.
93 55 MURPHY John UHC USA m.t.
94 58 SUMMERHILL Daniel UHC USA m.t.
95 64 KERBY Jordan DPC AUS m.t.
96 112 BRENES OBANDO Gregory JHB CRC m.t.
97 81 GAIMON Phillip OPM USA m.t.
98 135 ORAM James BDT NZL m.t.
99 3 CARUSO Damiano BMC ITA m.t.
100 137 PUTT Chris BDT USA m.t.
101 118 WILLIAMS David JHB USA m.t.
102 151 BEAR Yoav CAT ISR 14’30”
103 147 TALBOT Brodie BFL AUS m.t.
104 97 SCHMALZ Joseph HSD USA m.t.
105 116 MILLER Carson JHB USA m.t.
106 143 BARRY Daniel BFL NZL m.t.
107 157 TUREK Daniel CAT CZE 20’55”
108 156 PIASKOWY Emanuel CAT POL m.t.
109 127 SLACK Erik JBC USA m.t.

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 2 BOOKWALTER Brent BMC USA 12h13’02” 00″
2 1 DENNIS Rohan BMC AUS 12h13’08” 06″
3 53 CLARKE Jonathan UHC AUS 12h13’12” 10″
4 42 CARTHY Hugh CJR GBR m.t.
5 98 SQUIRE Robbie HSD USA 12h13’15” 13″
6 121 MORTON Lachlan David JBC AUS 12h13’27” 25″
7 47 ROSON Jaime CJR ESP 12h13’29” 27″
8 31 FORMOLO Davide TCG ITA 12h13’33” 31″
9 22 ARREDONDO Julian David TFR COL 12h13’35” 33″
10 24 BERNARD Julien TFR FRA 12h13’40” 38″
11 96 SKUJINS Toms HSD LAT 12h13’46” 44″
12 101 BRITTON Rob SSC CAN 12h13’49” 47″
13 124 MANNION Gavin JBC USA 12h13’55” 53″
14 133 GEOGHEGAN HART Tao BDT GBR 12h13’56” 54″
15 51 BRAJKOVIC Janez UHC SLO m.t.
16 122 BRAICO Alexandr JBC MDA 12h13’59” 57″
17 61 NORRIS Lachlan DPC AUS m.t.
18 15 PIRES Bruno TCS POR 12h14’01” 59″
19 91 SMITH Dion HSD NZL 12h14’24” 01’22”
20 111 JARAMILLO DIEZ Daniel JHB COL 12h14’32” 01’30”
21 37 ZEPUNTKE Ruben TCG GER 12h14’51” 01’49”
22 82 ANDERSON Ryan OPM CAN 12h16’45” 03’43”
23 102 DE LUNA Flavio SSC MEX 12h17’44” 04’42”
24 16 ROVNY Ivan TCS RUS 12h17’50” 04’48”
25 11 KREUZIGER Roman TCS CZE 12h18’32” 05’30”
26 136 OWEN Logan BDT USA 12h20’16” 07’14”
27 103 HUFFMAN Evan SSC USA 12h20’37” 07’35”
28 57 REIJNEN Kiel UHC USA 12h20’57” 07’55”
29 52 CANOLA Marco UHC ITA m.t.
30 5 PHINNEY Taylor BMC USA 12h21’29” 08’27”
31 67 ROE Timothy DPC AUS 12h21’43” 08’41”
32 6 SCHÄR Michael BMC SUI m.t.
33 132 EATON Daniel BDT USA 12h22’12” 09’10”
34 23 BASSO Leonardo TFR ITA 12h22’16” 09’14”
35 13 GROSSSCHARTNER Felix TCS AUT 12h22’41” 09’39”
36 27 WATSON Calvin TFR AUS 12h23’11” 10’09”
37 44 BENITO DIEZ Miguel Angel CJR ESP 12h24’38” 11’36”
38 141 BOBRIDGE Jack BFL AUS 12h24’39” 11’37”
39 17 SÖRENSEN Chris Anker TCS DEN 12h24’40” 11’38”
40 108 ORONTE Emerson SSC USA 12h24’48” 11’46”
41 128 TANOVITCHII Nicolae JBC MDA 12h25’15” 12’13”
42 126 SHELDEN Taylor JBC USA 12h25’32” 12’30”
43 107 MCCABE Travis SSC USA 12h25’39” 12’37”
44 32 ACEVEDO Janier Alexis TCG COL 12h26’02” 13’00”
45 25 DIDIER Laurent TFR LUX 12h26’19” 13’17”
46 148 TORCKLER Michael BFL NZL 12h26’58” 13’56”
47 14 HERNANDEZ BLAZQUEZ JesusTCS ESP 12h27’12” 14’10”
48 46 MURPHY Kyle CJR USA 12h28’12” 15’10”
49 34 BROWN Nathan TCG USA 12h28’39” 15’37”
50 3 CARUSO Damiano BMC ITA 12h28’45” 15’43”
51 43 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU 12h28’46” 15’44”
52 63 GIRDLESTONE Dylan DPC RSA 12h29’21” 16’19”
53 21 BUSCHE Matthew TFR USA 12h29’41” 16’39”
54 104 KOCJAN Jure SSC SLO 12h30’37” 17’35”
55 66 PHELAN Adam DPC AUS 12h30’41” 17’39”
56 135 ORAM James BDT NZL 12h31’15” 18’13”
57 134 YOUNG Chad BDT USA 12h31’20” 18’18”
58 88 ZIRBEL Tom OPM USA 12h31’55” 18’53”
59 83 BOIVIN Guillaume OPM CAN 12h32’02” 19’00”
60 92 FLAKSIS Andzs HSD LAT 12h32’12” 19’10”
61 125 MORTON Angus JBC AUS m.t.
62 56 PUTT Tanner UHC USA 12h34’52” 21’50”
63 33 BOVENHUIS Jasper TCG NED 12h35’45” 22’43”
64 95 LEWIS Joseph HSD AUS 12h35’46” 22’44”
65 54 JONES Christopher UHC USA 12h36’11” 23’09”
66 131 DANIEL Gregory BDT USA 12h36’31” 23’29”
67 77 PLANET Charles TNN FRA 12h38’45” 25’43”
68 158 WARCHOL Bartosz CAT POL m.t.
69 8 STETINA Peter BMC USA m.t.
70 114 TRILLINI Walter Gaston JHB ARG m.t.
71 12 BELTRAN Eduard TCS COL m.t.
72 142 ANDERSON Jack BFL AUS 12h39’29” 26’27”
73 71 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP 12h40’37” 27’35”
74 137 PUTT Chris BDT USA 12h41’33” 28’31”
75 4 FRANKINY Killian BMC SUI 12h42’09” 29’07”
76 45 MOLINA Antonio CJR ESP 12h42’19” 29’17”
77 55 MURPHY John UHC USA 12h42’33” 29’31”
78 81 GAIMON Phillip OPM USA m.t.
79 145 CANTY Brendan BFL AUS m.t.
80 157 TUREK Daniel CAT CZE 12h42’36” 29’34”
81 64 KERBY Jordan DPC AUS 12h43’12” 30’10”
82 58 SUMMERHILL Daniel UHC USA 12h43’31” 30’29”
83 7 SENNI Manuel BMC ITA 12h43’34” 30’32”
84 155 MIGDAL Wojciech CAT POL 12h44’02” 31’00”
85 26 SILVESTRE Fabio TFR POR 12h44’07” 31’05”
86 36 SKJERPING Kristoffer TCG NOR 12h44’58” 31’56”
87 35 KING Edward TCG USA m.t.
88 105 KYER Julian SSC USA 12h45’07” 32’05”
89 118 WILLIAMS David JHB USA m.t.
90 113 HAEDO Lucas Sebastian JHB ARG 12h45’28” 32’26”
91 62 CLARKE William DPC AUS 12h45’33” 32’31”
92 86 ROUTLEY Will OPM CAN 12h46’23” 33’21”
93 68 SPOKES Samuel DPC AUS 12h46’34” 33’32”
94 65 KOHLER Martin DPC SUI 12h46’44” 33’42”
95 112 BRENES OBANDO Gregory JHB CRC 12h46’45” 33’43”
96 115 LEECE Stephen JHB USA 12h46’46” 33’44”
97 116 MILLER Carson JHB USA 12h46’54” 33’52”
98 76 LOZANO RIBA David TNN ESP 12h47’08” 34’06”
99 97 SCHMALZ Joseph HSD USA 12h48’16” 35’14”
100 93 CARPENTER Robin HSD USA 12h49’11” 36’09”
101 94 CLARK Oscar HSD USA 12h49’12” 36’10”
102 73 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL 12h50’39” 37’37”
103 123 FISHER Steve JBC USA 12h50’41” 37’39”
104 156 PIASKOWY Emanuel CAT POL 12h52’32” 39’30”
105 85 NAUD Pierrick OPM CAN 12h53’36” 40’34”
106 127 SLACK Erik JBC USA 12h54’05” 41’03”
107 143 BARRY Daniel BFL NZL 12h59’17” 46’15”
108 147 TALBOT Brodie BFL AUS 12h59’37” 46’35”
109 151 BEAR Yoav CAT ISR 13h05’14” 52’12”