fot. Mitchelton-Scott

Po jedenastu latach spędzonych w drużynie BMC, 34-letni Brent Bookwalter przechodzi do australijskiego składu Mitchelton-Scott, zabierając ze sobą olbrzymie doświadczenie potrzebne młodej drużynie, która chce wygrywać wielkie toury. 

Brent Bookwalter, który pomógł Cadelowi Evansowi wygrać w 2011 roku Tour de France, będzie pierwszym kolarzem pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych w drużynie Mitchelton-Scott.

Odbyłem kilka rozmów z kierownictwem drużyny, podczas których omawialiśmy kierunki rozwoju drużyny. Dowiedziałem się, jakie będą wobec mnie oczekiwania i w związku z tym, że Mitchelton-Scott chce zwyciężać w wielkich tourach, moją rolą będzie pomagać i dzielić się doświadczeniem. Będę również chciał rozwijać się osobiście, a także szukać sukcesów, ponieważ nadal jestem głodny zwycięstw. Jestem podekscytowany, nie mogę doczekać się momentu, aż dołączę do drużyny, zintegruję się z nią i nauczę się nowych rzeczy

– powiedział Brent Bookwalter oficjalnej stronie internetowej drużyny Mitchelton-Scott.

Do największych sukcesów Amerykanina należą m.in.: trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of California (2016) oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Qatar (2013).

Szef ekipy Mitchelton-Scott Matt White podkreśla w ostatnich wypowiedziach medialnych, że buduje drużynę, która będzie w stanie odnosić sukcesy w klasyfikacjach generalnych wielkich tourów. Osiągać je mają bracia Simon i Adam Yates oraz Esteban Chaves. Wielu młodych pomocników na pokładzie już ma, ale potrzebni są również bardziej doświadczeni, właśnie tacy jak Bookwalter.

Szukaliśmy kogoś, kto będzie w stanie dzielić się wiedzą i doświadczeniem, ale jednocześnie znosić ściganie pod presją. Jestem przekonany, że Brent idealnie wpasuje się w naszą drużynę oraz w to, co zamierzamy osiągnąć

– uzasadnił Matt White.

Transfer kolarza z Albuquerque do Mitchelton-Scott oznacza, że nie zasili on drużyny, której szefem będzie Jim Ochowicz, a głównym sponsorem Dariusz Miłek, właściciel marki CCC.