ASO

Szwajcar Gino Mader samotnie dotarł na metę umiejscowioną na podjeździe pod Crest – Voland Cohenoz. Liderem pozostał Słoweniec Tadej Pogacar.

W najważniejszym młodzieżowym wyścigu zawodnicy ponownie mieli do pokonania dość krótki odcinek. Dystans 82 kilometrów wcale nie oznaczał, że na peleton czeka łatwa przeprawa – na trasie znalazła się premia 1. kategorii na Col des Saisies o długości ponad 20 kilometrów i dwukilometrowa ścianka do mety o średnim nachyleniu przekraczającym 7%.Płaski początek zachęcał do mocniejszej jazdy i wysokie tempo długo nie pozwalało na uformowanie się ucieczki dnia. Dopiero po niemal 40 kilometrów na czele znalazła się grupa w składzie , Wilson Haro (Ekwador), Cristian Camilo Munoz (Kolumbia), Alessandro Covi (Włochy), Mikkel Frolich Honore (Dania), Juan Pedro Lopez (Hiszpania), Kevin Geniets (Luksemburg), Johannes Schinnagel (Niemcy) i Andreas Leknessund (Norwegia).

Peleton nie pozwolił na zbyt dużą przewagę harcowników, którzy zyskali tylko nieco ponad minutę przewagi. Dodatkowo długi podjazd szybko zbierał swoje żniwo i na czele utrzymał się tylko Kolumbijczyk Munoz do którego doskoczył Edward Dunbar (Irlandia), ale i ta akcja dobiegła końca na zjazdach w kierunku ostatniej wspinaczki.

Niecałe 10 kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Gino Mader (Szwajcaria) i mimo ataków z peletonu nie dał doścignąć się, a dzięki temu mógł cieszyć się z etapowego sukcesu. Główną grupę 15 sekund po zwycięzcy przyprowadził Ivan Sosa (Kolumbia), który w walce o drugie miejsce pokonał Roberta Stannarda (Australia). Liderem pozostał Słoweniec Tadej Pogacar.

Wyniki ósmego etapu:

1 MADER Gino Switzerland 12 5 2:11:24
2 SOSA Ivan Ramiro Colombia 8 2 0:15
3 STANNARD Robert Australia 4 1 ,,
4 VLASOV Aleksandr Russia ,,
5 POGACAR Tadej Slovenia ,,
6 CHAMPOUSSIN Clement France ,,
7 MCNULTY Brandon United States ,,
8 OSORIO Alejandro Colombia ,,
9 GREGAARD WILSLY Jonas Denmark ,,
10 DUNBAR Edward Ireland ,,
11 FOSS Tobias Norway ,,
12 GALL Felix Austria ,,
13 BARCELO Fernando Spain ,,
14 ARENSMAN Thymen Netherlands ,,
15 RIES Michel Luxembourg ,,
16 BAGIOLI Andrea Italy 0:20
17 BATTISTELLA Samuele Italy ,,
18 ZIMMERMANN Georg Germany ,,
19 ALMEIDA João Portugal ,,
20 SLEEN Torjus Norway 0:25
21 DONOVAN Mark Great Britain 0:27
22 ARCHIBOLD Franklin UCI WCC Mens team 0:33
23 VANHOUCKE Harm Belgium 0:40
24 WELDU Hafetab UCI WCC Mens team ,,
25 MUÑOZ Cristian Camilo Colombia ,,
26 MONTOYA Javier Colombia 0:46
27 BANZER Gordian Switzerland 0:50
28 WILLIAMS Stephen Great Britain ,,
29 MUGISHA Samuel Rwanda 0:53
30 AZURMENDI Ibai Spain 0:56
31 TEJADA Harold Colombia 1:00
32 SCOTSON Callum Australia 1:25
33 MONACO Alessandro Italy 1:45
34 ABDERRAHIM Zahiri UCI WCC Mens team 2:01
35 VAN DEN DOOL Jens Netherlands 2:03
36 BJERG Mikkel Denmark ,,
37 NEUHAUSER Marcel Austria ,,
38 CHERKASOV Nicolay Russia 2:12
39 STORK Florian Germany ,,
40 SCHELLING Ide Netherlands 2:14
41 VAN MOER Brent Belgium 2:23
42 GUGLIELMI Simon France 2:25
43 WILDAUER Markus Austria 2:27
44 PEKALA Piotr Poland ,,
45 ARERUYA Joseph Rwanda ,,
46 HARO Wilson Ecuador 2:29
47 WIRTGEN Luc Luxembourg ,,
48 CEPEDA Jefferson Ecuador 2:32
49 LEKNESSUND Andreas Norway 2:48
50 SCHINNAGEL Johannes Germany 2:54
51 HIRSCHI Marc Switzerland 3:21
52 SALVADOR Marcelo Portugal 3:24
53 NEKRASOV Denis Russia ,,
54 MARTIN Gotzon Spain 3:32
55 BARAĆ Antonio UCI WCC Mens team 3:50
56 DIDIER Clément Auvergne Rhone Alpes 4:04
57 MACIEJUK Filip Poland ,,
58 VEREECKEN Thomas Belgium ,,
59 KLARIS Magnus Bak Denmark ,,
60 HONORE Mikkel Frolich Denmark ,,
61 GENIETS Kevin Luxembourg ,,
62 INKELAAR Kevin Netherlands ,,
63 PRIMOZIC Jaka Slovenia ,,
64 KANTER Max Germany 4:17
65 GARRISON Ian United States 4:30
66 MONTENEGRO Santiago Ecuador 4:31
67 GAILLARD Marlon France 4:46
68 LOPEZ Juan Pedro Spain 5:26
69 TEGGART Matthew Ireland ,,
70 FEELEY Daire Ireland ,,
71 BEARD Cameron United States ,,
72 THIJSSEN Gerben Belgium ,,
73 MUÑOZ Daniel Colombia ,,
74 BOILEAU Leo Auvergne Rhone Alpes 5:37
75 BRICAUD Valentin Vendee U Pays De La Loire 6:29
76 MERTENS Julian Belgium 6:43
77 STEWART Jake Great Britain 6:46
78 LEYDER Pit Luxembourg 6:50
79 RUTSCH Jonas Germany ,,
80 STOKBRO Andreas Denmark 7:08
81 KOCH Christian Germany 7:22
82 KIERNER Florian Austria ,,
83 BURGER Sven Netherlands 7:24
84 JENNER Samuel Australia 7:28
85 KURIANOV Stepan Russia 7:49
86 IDJOUADIENE Pierre France 8:13
87 TOUZE Damien France ,,
88 BUSSARD Dimitri Switzerland ,,
89 MOSTOV Zeke United States ,,
90 YAMAMOTO Masaki Japan ,,
91 ANTUNES Tiago Portugal ,,
92 SAUGSTAD Lars Norway 9:13
93 COVI Alessandro Italy ,,
94 DOWNEY Mark Ireland ,,
95 HARTLEY Adam Great Britain 10:39
96 O’MAHONY Daragh Ireland ,,
97 VILLAREAL Esteban David Ecuador ,,
98 VINCENT Joris Vendee U Pays De La Loire ,,
99 ROCHAS Remy Auvergne Rhone Alpes ,,
100 POPOV Anton Russia ,,
101 VERSCHAEVE Viktor Belgium ,,
102 OMAE Kakeru Japan ,,
103 DENIS Thomas Vendee U Pays De La Loire ,,
104 CASTRILLO Jaime Spain ,,
105 RIOU Alan France ,,
106 DAINESE Alberto Italy ,,
107 TILLER Rasmus Norway ,,
108 STITES Tyler United States ,,
109 AFFINI Edoardo Italy 11:09
110 SAJNOK Szymon Poland ,,
111 VINGEGAARD Jonas Denmark 11:11
112 BRKIC Benjamin Austria ,,
113 GUILLOT Romain Auvergne Rhone Alpes 11:59
114 BRENANS Emile Auvergne Rhone Alpes ,,
115 TRACZ Szymon Poland ,,
116 JEANNIERE Emilien Vendee U Pays De La Loire ,,
117 CHAMPION Thomas Vendee U Pays De La Loire ,,
118 MARKOV Dmitrii Russia ,,
119 GIBSON Matthew Great Britain ,,
120 PEÁK Barnabás UCI WCC Mens team ,,
121 WATANABE Ayumu Japan ,,
122 RAMALHO Andrè Portugal ,,
123 OLIVEIRA Rui Portugal ,,
124 OLIVEIRA Ivo Portugal ,,
125 GROVES Kaden Australia 12:56
126 O’LOUGHLIN Michael Ireland 13:25
127 CEMAZAR Nik Slovenia 15:33
128 HORVAT Ziga Slovenia ,,
129 SCHUNK Conor United States 15:59
130 DEBONS Antoine Switzerland 17:08
131 CARDENAS Jordan Ecuador 19:40
DNF SUNDERLAND Dylan Australia -2:11:24
DNF DUFOUR Florian Auvergne Rhone Alpes ,,
DNF MOBACH Jarno Netherlands ,,
DNF BOGUSLAWSKI Marceli Poland ,,
DNF PENKO Izidor Slovenia ,,

Klasyfikacja generalna po ośmiu etapach:

1 1 – POGACAR Tadej Slovenia 1 21:04:35
2 2 – MCNULTY Brandon United States 0:07
3 3 – ARENSMAN Thymen Netherlands 0:12
4 9 ▲5 MADER Gino Switzerland 0:30
5 5 – VLASOV Aleksandr Russia 0:31
6 6 – DUNBAR Edward Ireland ,,
7 4 ▼3 BATTISTELLA Samuele Italy 0:32
8 7 ▼1 GREGAARD WILSLY Jonas Denmark 0:40
9 10 ▲1 CHAMPOUSSIN Clement France 0:51
10 11 ▲1 ALMEIDA João Portugal 1:02
11 13 ▲2 SOSA Ivan Ramiro Colombia 1:07
12 14 ▲2 RIES Michel Luxembourg ,,
13 15 ▲2 FOSS Tobias Norway 1:12
14 16 ▲2 BAGIOLI Andrea Italy 1:19
15 19 ▲4 OSORIO Alejandro Colombia 1:23
16 21 ▲5 GALL Felix Austria 1:26
17 12 ▼5 VANHOUCKE Harm Belgium 1:29
18 24 ▲6 STANNARD Robert Australia 1:30
19 22 ▲3 ZIMMERMANN Georg Germany 1:31
20 25 ▲5 BARCELO Fernando Spain 1:32
21 17 ▼4 ARCHIBOLD Franklin UCI WCC Mens team 1:37
22 20 ▼2 DONOVAN Mark Great Britain 1:38
23 27 ▲4 SLEEN Torjus Norway 2:04
24 26 ▲2 BANZER Gordian Switzerland 2:25
25 30 ▲5 WELDU Hafetab UCI WCC Mens team 2:31
26 8 ▼18 BJERG Mikkel Denmark 2:32
27 23 ▼4 CHERKASOV Nicolay Russia 3:24
28 28 – MONACO Alessandro Italy ,,
29 29 – VAN DEN DOOL Jens Netherlands 3:43
30 33 ▲3 SCOTSON Callum Australia 3:54
31 38 ▲7 MUÑOZ Cristian Camilo Colombia 3:57
32 18 ▼14 HIRSCHI Marc Switzerland 4:27
33 35 ▲2 ABDERRAHIM Zahiri UCI WCC Mens team 4:35
34 36 ▲2 GUGLIELMI Simon France 5:04
35 46 ▲11 AZURMENDI Ibai Spain 5:16
36 49 ▲13 MONTOYA Javier Colombia 5:24
37 40 ▲3 STORK Florian Germany 5:40
38 42 ▲4 NEUHAUSER Marcel Austria 5:46
39 37 ▼2 LEKNESSUND Andreas Norway 5:51
40 39 ▼1 GENIETS Kevin Luxembourg 7:27
41 53 ▲12 VAN MOER Brent Belgium 7:28
42 45 ▲3 NEKRASOV Denis Russia 7:31
43 68 ▲25 WILLIAMS Stephen Great Britain 7:43
44 44 – PRIMOZIC Jaka Slovenia 8:02
45 57 ▲12 WIRTGEN Luc Luxembourg 8:06
46 48 ▲2 INKELAAR Kevin Netherlands 8:28
47 50 ▲3 BARAĆ Antonio UCI WCC Mens team 8:39
48 47 ▼1 KANTER Max Germany 8:40
49 60 ▲11 SCHINNAGEL Johannes Germany 8:51
50 62 ▲12 WILDAUER Markus Austria 8:56
51 52 ▲1 HONORE Mikkel Frolich Denmark 8:59
52 66 ▲14 PEKALA Piotr Poland 9:19
53 61 ▲8 SALVADOR Marcelo Portugal 9:24
54 73 ▲19 SCHELLING Ide Netherlands 9:48
55 32 ▼23 ANTUNES Tiago Portugal 10:41
56 54 ▼2 LOPEZ Juan Pedro Spain 10:49
57 71 ▲14 MARTIN Gotzon Spain 10:52
58 67 ▲9 MACIEJUK Filip Poland 10:56
59 92 ▲33 TEJADA Harold Colombia 11:00
60 63 ▲3 GARRISON Ian United States 11:02
61 64 ▲3 GAILLARD Marlon France 11:22
62 85 ▲23 HARO Wilson Ecuador 11:31
63 41 ▼22 TOUZE Damien France 11:45
64 87 ▲23 CEPEDA Jefferson Ecuador 11:49
65 51 ▼14 STOKBRO Andreas Denmark 11:58
66 76 ▲10 MONTENEGRO Santiago Ecuador 12:15
67 80 ▲13 KLARIS Magnus Bak Denmark 12:44
68 59 ▼9 LEYDER Pit Luxembourg 12:47
69 31 ▼38 BRKIC Benjamin Austria 13:07
70 78 ▲8 THIJSSEN Gerben Belgium 13:34
71 65 ▼6 STEWART Jake Great Britain 13:36
72 97 ▲25 ARERUYA Joseph Rwanda 13:49
73 79 ▲6 BEARD Cameron United States 13:59
74 58 ▼16 BUSSARD Dimitri Switzerland 14:00
75 82 ▲7 MUÑOZ Daniel Colombia 14:20
76 43 ▼33 RIOU Alan France 14:29
77 72 ▼5 BURGER Sven Netherlands 14:49
78 77 ▼1 JENNER Samuel Australia 15:20
79 90 ▲11 FEELEY Daire Ireland 15:25
80 69 ▼11 COVI Alessandro Italy 16:18
81 89 ▲8 MERTENS Julian Belgium 16:33
82 55 ▼27 AFFINI Edoardo Italy 16:43
83 96 ▲13 TEGGART Matthew Ireland 16:44
84 84 – KURIANOV Stepan Russia 16:51
85 75 ▼10 DOWNEY Mark Ireland 16:54
86 56 ▼30 PEÁK Barnabás UCI WCC Mens team 17:36
87 74 ▼13 ROCHAS Remy Auvergne Rhone Alpes 18:15
88 70 ▼18 VINGEGAARD Jonas Denmark 18:17
89 101 ▲12 VEREECKEN Thomas Belgium 19:11
90 83 ▼7 CASTRILLO Jaime Spain 19:35
91 88 ▼3 HARTLEY Adam Great Britain 20:19
92 81 ▼11 OLIVEIRA Rui Portugal 20:48
93 86 ▼7 RAMALHO Andrè Portugal 21:14
94 99 ▲5 MOSTOV Zeke United States 21:44
95 91 ▼4 TRACZ Szymon Poland 21:59
96 93 ▼3 CHAMPION Thomas Vendee U Pays De La Loire 22:22
97 102 ▲5 RUTSCH Jonas Germany 22:23
98 95 ▼3 JEANNIERE Emilien Vendee U Pays De La Loire 23:07
99 112 ▲13 BOILEAU Leo Auvergne Rhone Alpes 23:47
100 98 ▼2 VERSCHAEVE Viktor Belgium 23:51
101 115 ▲14 DIDIER Clément Auvergne Rhone Alpes 23:57
102 94 ▼8 O’LOUGHLIN Michael Ireland 24:02
103 104 ▲1 YAMAMOTO Masaki Japan 24:18
104 109 ▲5 KIERNER Florian Austria 24:56
105 100 ▼5 STITES Tyler United States 25:18
106 113 ▲7 IDJOUADIENE Pierre France 26:37
107 105 ▼2 OMAE Kakeru Japan 26:45
108 103 ▼5 SAJNOK Szymon Poland 26:48
109 107 ▼2 DAINESE Alberto Italy 27:15
110 126 ▲16 MUGISHA Samuel Rwanda 27:58
111 108 ▼3 GIBSON Matthew Great Britain 29:16
112 110 ▼2 GUILLOT Romain Auvergne Rhone Alpes 29:59
113 111 ▼2 GROVES Kaden Australia 31:03
114 122 ▲8 BRICAUD Valentin Vendee U Pays De La Loire 31:48
115 116 ▲1 OLIVEIRA Ivo Portugal 32:42
116 117 ▲1 VILLAREAL Esteban David Ecuador 34:02
117 118 ▲1 O’MAHONY Daragh Ireland 34:04
118 119 ▲1 TILLER Rasmus Norway 34:20
119 121 ▲2 DENIS Thomas Vendee U Pays De La Loire 35:41
120 114 ▼6 DEBONS Antoine Switzerland 35:52
121 128 ▲7 SAUGSTAD Lars Norway 37:18
122 123 ▲1 MARKOV Dmitrii Russia 38:10
123 120 ▼3 HORVAT Ziga Slovenia 40:00
124 130 ▲6 WATANABE Ayumu Japan 43:14
125 127 ▲2 SCHUNK Conor United States 43:35
126 132 ▲6 POPOV Anton Russia 43:49
127 131 ▲4 BRENANS Emile Auvergne Rhone Alpes 44:20
128 133 ▲5 VINCENT Joris Vendee U Pays De La Loire 52:08
129 134 ▲5 CEMAZAR Nik Slovenia 1:05:08
130 136 ▲6 KOCH Christian Germany 1:12:23
131 135 ▲4 CARDENAS Jordan Ecuador 1:14:15