fot. Mitchelton - Scott

Dla Brenta Bookwaltera sezon 2019 był już czternastym w zawodowym peletonie. Mimo 35 lat na karku Amerykanin nie myśli jednak o zakończeniu kariery i szuka nowego pracodawcy.

Swoista legenda ekipy BMC ostatnie miesiące spędziła w zespole Mitchelton – Scott, gdzie służyła pomocą m.in. Simonowi Yatesowi w trakcie Giro d’Italia. Niestety Australijczyk zdaje sobie sprawę, że będzie mu niezmiernie ciężko o angaż na przyszły sezon. Mimo to 35-letni zawodnik nie załamuje rąk i aktywnie poszukuje zespołu, który będzie chciał go zatrudnić na co najmniej 1 sezon.

Na pewno chcę dalej jeździć. Rozmawiałem już z działaczami Mitcheltona, lecz nie usłyszałem jednoznacznej odpowiedzi. Myślę, że 10 czy 15 lat doświadczenia to zdecydowanie więcej od 1 wyścigu. Widzimy jednak, że każdego z nas ocenia się po jego ostatnim starcie. Kiedy przychodziłem do zespołu, byłem pewien, że moją rolą jest przekazywanie doświadczenia jak na weterana przystało. Wierzę, że jeszcze uda mi się znaleźć pracę na takim “stanowisku”

– powiedział Bookwalter.

Na ten moment w kalendarzu Amerykanina nie znajduje się już żaden wyścig w sezonie 2019. Tym samym możliwe, że dwa kanadyjskie klasyki były jego ostatnimi w karierze, choć szczerze wierzymy, że uda mu się znaleźć nowy zespół.