Czech wygrał szósty etap amerykańskiego wyścigu po sprincie z sześcioosobowej grupki. Liderem pozostał Rohan Dennis (BMC).

W sobotę kolarze mieli do pokonania 165km z Loveland do Fort Collins. Największa trudność czekała około 50km przed metą i mogła podzielić stawkę.

profil

Ucieczkę dnia stworzyli Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), Nathan Brown (Cannondale-Garmin), Daniel Summerhill (UnitedHealthcare), Javier Megias (Novo Nordisk), Leonardo Basso (Trek), Dylan Girdlestone (Drapac Professional) oraz Tom Zirbel (Optum). Grupa oderwała się w okolicach drugiego sprintu i zmierzała do mety. Różnica długo utrzymywała się na poziomie 4 minut.

Na podjeździe pod jedyną premię górską ucieczka się podzieliła, jednak na zjazdach szóstka się połączyła, a jedynym, który nie wytrzymał tempa był Daniel Summerhill (UnitedHealthcare). Z peletonu zaatakował za to Lachlan Morton (Jelly-Belly), który długo jechał pomiędzy ucieczką i zasadniczą grupą. Został jednak złapany 20km przed metą.

4.5km przed metą z ucieczki zaatakował Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo). Razem z nim pojechał tylko Nathan Brown (Cannondale-Garmin). Pozostała czwórka nie współpracowała zbyt zgodnie i kilometr przed metą do pary “na solo” doskoczył Javier Megias (Novo Nordisk).

Po pięknej walce na końcowych metrach najszybszy okazał się Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo)!

Peleton przyjechał po około 40 sekundach, a koszulkę lidera bez problemu utrzymał Rohan Dennis (BMC).

Wyniki:

Miejsce Nazwisko Ekipa Czas
1. KREUZIGER Roman TCS 03:50:35
2. MEGIAS LEAL Javier TNN 03:50:35
3. BASSO Leonardo* TFR 03:50:35
4. GIRDLESTONE Dylan DPC 03:50:35
5. ZIRBEL Tom OPM 03:50:35
6. BROWN Nathan TCG 03:50:39
7. MURPHY John UHC 03:51:16
8. HAEDO Lucas Sebastian JHB 03:51:16
9. REIJNEN Kiel UHC 03:51:16
10. OWEN Logan* BDT 03:51:16
11. KOCJAN Jure SSC 03:51:16
12. ANDERSON Ryan OPM 03:51:16
13. LEWIS Joseph HSD 03:51:16
14. MCCABE Travis SSC 03:51:19
15. DENNIS Rohan BMC 03:51:19
16. BOOKWALTER Brent BMC 03:51:19
17. BRAICO Alexandr JBC 03:51:19
18. PHELAN Adam DPC 03:51:19
19. PHINNEY Taylor BMC 03:51:19
20. SKJERPING Kristoffer* TCG 03:51:19
21. NORRIS Lachlan DPC 03:51:19
22. MANNION Gavin JBC 03:51:19
23. BERNARD Julien TFR 03:51:19
24. PIRES Bruno TCS 03:51:19
25. FORMOLO Davide TCG 03:51:19
26. ROE Timothy DPC 03:51:19
27. TALBOT Brodie BFL 03:51:19
28. ROSON Jaime* CJR 03:51:19
29. SPOKES Samuel DPC 03:51:19
30. TUREK Daniel* CAT 03:51:19
31. CANTY Brendan BFL 03:51:19
32. GROSSSCHARTNER Felix* TCS 03:51:19
33. ZEPUNTKE Ruben* TCG 03:51:19
34. SQUIRE Robbie HSD 03:51:19
35. SMITH Dion* HSD 03:51:19
36. GEOGHEGAN HART Tao* BDT 03:51:19
37. CARTHY Hugh* CJR 03:51:19
38. BRITTON Rob SSC 03:51:19
39. FERRARI BARCELO Fabricio CJR 03:51:19
40. SKUJINS Toms HSD 03:51:19
41. PUTT Tanner UHC 03:51:19
42. BRAJKOVIC Janez UHC 03:51:19
43. MOLINA Antonio CJR 03:51:19
44. DE LUNA Flavio SSC 03:51:19
45. SÖRENSEN Chris Anker TCS 03:51:19
46. KING Edward TCG 03:51:19
47. JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander JHB 03:51:19
48. FLAKSIS Andzs HSD 03:51:19
49. CLARKE Jonathan UHC 03:51:19
50. DIDIER Laurent TFR 03:51:19
51. MORTON Lachlan David JBC 03:51:19
52. SCHÄR Michael BMC 03:51:19
53. BUSCHE Matthew TFR 03:51:19
54. EATON Daniel* BDT 03:51:19
55. MORTON Angus JBC 03:51:19
56. SHELDEN Taylor JBC 03:51:19
57. TORCKLER Michael BFL 03:51:19
58. ORAM James* BDT 03:51:19
59. DANIEL Gregory* BDT 03:51:19
60. BOIVIN Guillaume OPM 03:51:19
61. WARCHOL Bartosz CAT 03:51:19
62. ACEVEDO COLLE Janier Alexis TCG 03:51:37
63. CARPENTER Robin HSD 03:51:44
64. CANOLA Marco UHC 03:52:45
65. HUFFMAN Evan SSC 04:00:37
66. SCHMALZ Joseph HSD 04:02:02
67. CLARK Oscar HSD 04:02:02
68. YOUNG Chad* BDT 04:02:02
69. BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander TCS 04:02:26
70. BRENES OBANDO Gregory JHB 04:02:26
71. BOVENHUIS Jasper TCG 04:02:26
72. LOZANO RIBA David TNN 04:02:26
73. WATSON Calvin* TFR 04:02:26
74. NAUD Pierrick OPM 04:02:26
75. PIASKOWY Emanuel CAT 04:02:26
76. TANOVITCHII Nicolae* JBC 04:02:26
77. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TCS 04:02:26
78. MILLER Carson JHB 04:02:26
79. SILVESTRE Fabio TFR 04:02:26
80. PLANET Charles* TNN 04:02:26
81. DE MESMAEKER Kevin TNN 04:02:26
82. BEAR Yoav CAT 04:02:26
83. FRANKINY Killian* BMC 04:02:26
84. KERBY Jordan DPC 04:02:26
85. SENNI Manuel BMC 04:02:26
86. JONES Christopher UHC 04:02:26
87. TRILLINI Walter Gaston JHB 04:02:26
88. CARUSO Damiano BMC 04:02:26
89. LEECE Stephen JHB 04:02:26
90. MIGDAL Wojciech CAT 04:02:26
91. ORONTE Emerson SSC 04:02:26
92. ARREDONDO MORENO Julian David TFR 04:02:26
93. BENITO DIEZ Miguel Angel* CJR 04:02:26
94. ANDERSON Jack BFL 04:02:26
95. KYER Julian SSC 04:02:26
96. WILLIAMS David JHB 04:02:26
97. BARRY Daniel BFL 04:02:26
98. KOHLER Martin DPC 04:02:26
99. CLARKE William DPC 04:02:26
100. SUMMERHILL Daniel UHC 04:02:34
101. FISHER Steve JBC 04:05:42
102. SLACK Erik JBC 04:09:43
103. MURPHY Kyle CJR 04:12:09
905. STETINA Peter BMC Did Not Finish
905. GAIMON Phillip OPM Did Not Finish
905. ROUTLEY Will OPM Did Not Finish
905. PUTT Chris* BDT Did Not Finish
905. BOBRIDGE Jack BFL Did Not Finish

 

Klasyfikacja generalna:

Miejsce Nazwisko Ekipa Czas
1. DENNIS Rohan BMC 21:33:33
2. BOOKWALTER Brent BMC 21:34:17
3. BRITTON Rob SSC 21:35:04
4. MANNION Gavin JBC 21:35:22
5. MORTON Lachlan David JBC 21:35:26
6. GEOGHEGAN HART Tao* BDT 21:35:31
7. NORRIS Lachlan DPC 21:35:35
8. SKUJINS Toms HSD 21:35:41
9. CARTHY Hugh* CJR 21:35:46
10. BERNARD Julien TFR 21:35:47
11. BRAJKOVIC Janez UHC 21:36:05
12. ROSON Jaime* CJR 21:36:06
13. PIRES Bruno TCS 21:36:11
14. CLARKE Jonathan UHC 21:36:16
15. FORMOLO Davide TCG 21:36:25
16. SQUIRE Robbie HSD 21:36:41
17. SMITH Dion* HSD 21:36:44
18. ZEPUNTKE Ruben* TCG 21:37:21
19. BRAICO Alexandr JBC 21:37:28
20. ANDERSON Ryan OPM 21:41:55
21. DE LUNA Flavio SSC 21:42:43
22. REIJNEN Kiel UHC 21:43:36
23. EATON Daniel* BDT 21:43:38
24. OWEN Logan* BDT 21:43:41
25. SCHÄR Michael BMC 21:43:47
26. PHINNEY Taylor BMC 21:44:14
27. ROE Timothy DPC 21:44:25
28. GROSSSCHARTNER Felix* TCS 21:45:24
29. CANOLA Marco UHC 21:45:40
30. KREUZIGER Roman TCS 21:47:56
31. MCCABE Travis SSC 21:48:42
32. ACEVEDO COLLE Janier Alexis TCG 21:50:18
33. GIRDLESTONE Dylan DPC 21:51:10
34. BROWN Nathan TCG 21:51:12
35. FERRARI BARCELO Fabricio CJR 21:53:10
36. BASSO Leonardo* TFR 21:53:43
37. SÖRENSEN Chris Anker TCS 21:53:55
38. KOCJAN Jure SSC 21:54:42
39. BUSCHE Matthew TFR 21:54:59
40. JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander JHB 21:55:04
41. HUFFMAN Evan SSC 21:55:54
42. ZIRBEL Tom OPM 21:55:59
43. ARREDONDO MORENO Julian David TFR 21:56:20
44. BOIVIN Guillaume OPM 21:56:35
45. TORCKLER Michael BFL 21:57:05
46. DIDIER Laurent TFR 21:57:36
47. FLAKSIS Andzs HSD 21:57:54
48. WATSON Calvin* TFR 21:59:30
49. SHELDEN Taylor JBC 22:00:25
50. TANOVITCHII Nicolae* JBC 22:00:39
51. BENITO DIEZ Miguel Angel* CJR 22:01:45
52. DANIEL Gregory* BDT 22:01:47
53. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TCS 22:02:36
54. PUTT Tanner UHC 22:02:59
55. TUREK Daniel* CAT 22:06:29
56. LEWIS Joseph HSD 22:06:48
57. MORTON Angus JBC 22:07:44
58. PHELAN Adam DPC 22:09:31
59. ORAM James* BDT 22:10:45
60. HAEDO Lucas Sebastian JHB 22:10:59
61. JONES Christopher UHC 22:12:18
62. CARUSO Damiano BMC 22:15:54
63. WARCHOL Bartosz CAT 22:17:07
64. ORONTE Emerson SSC 22:17:14
65. BOVENHUIS Jasper TCG 22:17:49
66. MEGIAS LEAL Javier TNN 22:19:07
67. MURPHY Kyle CJR 22:20:01
68. SKJERPING Kristoffer* TCG 22:20:41
69. YOUNG Chad* BDT 22:20:53
70. CANTY Brendan BFL 22:21:54
71. KING Edward TCG 22:22:11
72. MOLINA Antonio CJR 22:22:47
73. MURPHY John UHC 22:23:06
74. LEECE Stephen JHB 22:23:16
75. MIGDAL Wojciech CAT 22:24:34
76. SPOKES Samuel DPC 22:24:58
77. SUMMERHILL Daniel UHC 22:26:21
78. TRILLINI Walter Gaston JHB 22:29:15
79. BRENES OBANDO Gregory JHB 22:29:20
80. KOHLER Martin DPC 22:29:28
81. ANDERSON Jack BFL 22:29:43
82. BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander TCS 22:29:45
83. PLANET Charles* TNN 22:30:11
84. CARPENTER Robin HSD 22:31:16
85. SENNI Manuel BMC 22:33:48
86. SILVESTRE Fabio TFR 22:34:25
87. WILLIAMS David JHB 22:34:37
88. FRANKINY Killian* BMC 22:35:07
89. KYER Julian SSC 22:35:28
90. CLARK Oscar HSD 22:35:55
91. CLARKE William DPC 22:36:34
92. KERBY Jordan DPC 22:37:05
93. LOZANO RIBA David TNN 22:38:43
94. MILLER Carson JHB 22:40:01
95. TALBOT Brodie BFL 22:40:12
96. SCHMALZ Joseph HSD 22:41:17
97. DE MESMAEKER Kevin TNN 22:42:14
98. FISHER Steve JBC 22:44:20
99. PIASKOWY Emanuel CAT 22:45:43
100. NAUD Pierrick OPM 22:47:15
101. SLACK Erik JBC 22:52:13
102. BARRY Daniel BFL 22:52:19
103. BEAR Yoav CAT 22:57:38