Australijczyk okazał się zdecydowanie najszybszy w walce z czasem. Kolarz BMC zachował koszulkę lidera i powiększył przewagę nad rywalami.

W piątek kolarze mieli do pokonania 13.5km jazdy indywidualnej na czas. Trasa nie była całkowicie płaska, w środkowej części odcinka czekał dość ciężki podjazd. Zdecydowanymi faworytami byli kolarze BMC – Taylor Phinney i Rohan Dennis.

czasówka usa pro challenge

Początkowa faza była prowadzona pod mocny wiatr. Pierwszym, który pojawił się na trasie był Yoav Bear (Cycling Academy). Jeden z lepszych czasów początkowej części rywalizacji ustanowił Taylor Shelden (Jelly-Belly) – 19:24. Niewiele stracił do niego Bartosz Warchoł (Cycling Academy) – 19:33.

Długo na prowadzeniu utrzymywał się Jack Bobridge (Team Budget Forklifts) – 18:59. Jego rezultat pobił Taylor Phinney (BMC), który uzyskał 18:50. Zaskakująco, niedługo po jego występie, pojawił się nowy lider – Daniel Eaton (Axeon Cycling) – 18:49. Znakomicie pojechał również Gavin Manion (Jelly-Belly), który wyrównał osiągnięcie Taylora Phinneya.

Trzech Amerykanów pobił jednak Kanadyjczyk Rob Britton (SmartStop) – 18:38!

Z walki w klasyfikacji generalnej wypadł niestety Davide Formolo (Cannondale-Garmin), który zaliczył kraksę na przedostatnim zakręcie. Główny faworyt pojechał zgodnie z przewidywaniami – Rohan Dennis (BMC) rozgromił rywali i uzyskał 18:11!

Wyniki piątego etapu:

1 1 DENNIS Rohan BMC AUS 18’11″23 00″
2 101 BRITTON Rob SSC CAN 18’38″81 27″
3 2 BOOKWALTER Brent BMC USA 18’42″18 31″
4 132 EATON Daniel BDT USA 18’49″69 38″
5 124 MANNION Gavin JBC USA 18’50″15 39″
6 5 PHINNEY Taylor BMC USA 18’50″39 ‘ ‘
7 133 GEOGHEGAN HART Tao BDT GBR 18’58″38 47″
8 61 NORRIS Lachlan DPC AUS 18’59″29 48″
9 141 BOBRIDGE Jack BFL AUS 18’59″54 ‘ ‘
10 34 BROWN Nathan TCG USA 19’18″67 01’07”
11 96 SKUJINS Toms HSD LAT 19’18″67 ‘ ‘
12 121 MORTON Lachlan David JBC AUS 19’22″33 01’11”
13 11 KREUZIGER Roman TCS CZE 19’22″99 ‘ ‘
14 126 SHELDEN Taylor JBC USA 19’24″13 01’13”
15 13 GROSSSCHARTNER Felix TCS AUT 19’25″32 01’14”
16 67 ROE Timothy DPC AUS 19’26″25 01’15”
17 6 SCHÄR Michael BMC SUI 19’27″21 01’16”
18 103 HUFFMAN Evan SSC USA 19’29″79 01’18”
19 37 ZEPUNTKE Ruben TCG GER 19’29″98 ‘ ‘
20 24 BERNARD Julien TFR FRA 19’30″69 01’19”
21 51 BRAJKOVIC Janez UHC SLO 19’32″01 01’21”
22 32 ACEVEDO Janier Alexis TCG COL 19’33″13 01’22”
 23 158 WARCHOL Bartosz CAT POL 19’33″18 ‘ ‘
24 15 PIRES Bruno TCS POR 19’33″49 ‘ ‘
25 118 WILLIAMS David JHB USA 19’34″33 01’23”
26 68 SPOKES Samuel DPC AUS 19’35″57 01’24”
27 131 DANIEL Gregory BDT USA 19’35″63 ‘ ‘
28 63 GIRDLESTONE Dylan DPC RSA 19’39″24 01’28”
29 81 GAIMON Phillip OPM USA 19’39″51 P:20″ ‘ ‘
30 88 ZIRBEL Tom OPM USA 19’41″92 01’30”
31 91 SMITH Dion HSD NZL 19’43″95 01’32”
32 135 ORAM James BDT NZL 19’46″57 01’35”
33 57 REIJNEN Kiel UHC USA 19’48″02 01’37”
34 52 CANOLA Marco UHC ITA 19’48″14 ‘ ‘
35 93 CARPENTER Robin HSD USA 19’51″39 01’40”
36 17 SÖRENSEN Chris Anker TCS DEN 19’51″51 ‘ ‘
37 94 CLARK Oscar HSD USA 19’52″46 01’41”
38 125 MORTON Angus JBC AUS 19’53″39 01’42”
39 54 JONES Christopher UHC USA 19’53″61 ‘ ‘
40 36 SKJERPING Kristoffer TCG NOR 19’54″80 01’43”
41 46 MURPHY Kyle CJR USA 19’55″21 01’44”
42 42 CARTHY Hugh CJR GBR 19’57″85 01’46”
43 107 MCCABE Travis SSC USA 19’58″35 01’47”
44 47 ROSON Jaime CJR ESP 20’00″74 01’49”
45 134 YOUNG Chad BDT USA 20’01″46 01’50”
 46 155 MIGDAL Wojciech CAT POL 20’01″80 ‘ ‘
47 66 PHELAN Adam DPC AUS 20’01″86 ‘ ‘
48 95 LEWIS Joseph HSD AUS 20’01″91 ‘ ‘
49 33 BOVENHUIS Jasper TCG NED 20’11″14 02’00”
50 21 BUSCHE Matthew TFR USA 20’11″14 ‘ ‘
51 157 TUREK Daniel CAT CZE 20’11″75 ‘ ‘
52 25 DIDIER Laurent TFR LUX 20’13″68 02’02”
53 31 FORMOLO Davide TCG ITA 20’15″39 02’04”
54 7 SENNI Manuel BMC ITA 20’18″48 02’07”
55 142 ANDERSON Jack BFL AUS 20’18″79 ‘ ‘
56 44 BENITO DIEZ Miguel Angel CJR ESP 20’19″04 02’08”
57 14 HERNANDEZ BLAZQUEZ JesusTCS ESP 20’22″29 02’11”
58 128 TANOVITCHII Nicolae JBC MDA 20’22″43 ‘ ‘
59 26 SILVESTRE Fabio TFR POR 20’22″69 ‘ ‘
60 136 OWEN Logan BDT USA 20’23″42 02’12”
61 113 HAEDO Lucas Sebastian JHB ARG 20’24″13 02’13”
62 112 BRENES OBANDO Gregory JHB CRC 20’24″30 ‘ ‘
63 105 KYER Julian SSC USA 20’25″17 02’14”
64 71 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP 20’25″71 ‘ ‘
65 53 CLARKE Jonathan UHC AUS 20’27″02 02’16”
66 123 FISHER Steve JBC USA 20’27″96 ‘ ‘
67 62 CLARKE William DPC AUS 20’29″00 02’18”
68 43 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU 20’29″79 ‘ ‘
69 92 FLAKSIS Andzs HSD LAT 20’32″14 02’21”
70 145 CANTY Brendan BFL AUS 20’32″24 ‘ ‘
71 122 BRAICO Alexandr JBC MDA 20’33″40 02’22”
72 3 CARUSO Damiano BMC ITA 20’33″65 ‘ ‘
73 147 TALBOT Brodie BFL AUS 20’34″08 02’23”
74 22 ARREDONDO Julian David TFR COL 20’34″66 ‘ ‘
75 114 TRILLINI Walter Gaston JHB ARG 20’34″84 ‘ ‘
76 97 SCHMALZ Joseph HSD USA 20’36″65 02’25”
77 83 BOIVIN Guillaume OPM CAN 20’38″75 02’27”
78 108 ORONTE Emerson SSC USA 20’41″91 02’30”
79 148 TORCKLER Michael BFL NZL 20’43″85 02’32”
80 116 MILLER Carson JHB USA 20’44″07 02’33”
81 55 MURPHY John UHC USA 20’46″33 02’35”
82 27 WATSON Calvin TFR AUS 20’47″24 02’36”
83 86 ROUTLEY Will OPM CAN 20’50″18 02’39”
84 143 BARRY Daniel BFL NZL 20’51″36 02’40”
85 137 PUTT Chris BDT USA 20’51″72 ‘ ‘
86 65 KOHLER Martin DPC SUI 20’51″72 ‘ ‘
87 98 SQUIRE Robbie HSD USA 20’53″79 02’42”
88 85 NAUD Pierrick OPM CAN 20’54″04 02’43”
89 8 STETINA Peter BMC USA 20’55″06 02’44”
90 127 SLACK Erik JBC USA 20’55″88 ‘ ‘
91 115 LEECE Stephen JHB USA 20’58″19 02’47”
92 151 BEAR Yoav CAT ISR 20’58″27 ‘ ‘
93 58 SUMMERHILL Daniel UHC USA 21’00″49 02’49”
94 12 BELTRAN Eduard TCS COL 21’04″61 02’53”
95 23 BASSO Leonardo TFR ITA 21’07″08 02’56”
96 64 KERBY Jordan DPC AUS 21’08″43 02’57”
97 82 ANDERSON Ryan OPM CAN 21’18″13 03’07”
98 73 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL 21’19″01 03’08”
99 76 LOZANO RIBA David TNN ESP 21’19″56 ‘ ‘
100 102 DE LUNA Flavio SSC MEX 21’20″56 03’09”
101 77 PLANET Charles TNN FRA 21’30″85 03’19”
102 104 KOCJAN Jure SSC SLO 21’31″04 03’20”
103 56 PUTT Tanner UHC USA 21’37″79 03’26”
104 45 MOLINA Antonio CJR ESP 21’39″83 03’28”
105 111 JARAMILLO DIEZ Daniel JHB COL 21’43″52 03’32”
106 35 KING Edward TCG USA 21’44″83 03’33”
 107 156 PIASKOWY Emanuel CAT POL 21’45″82 03’34”
108 4 FRANKINY Killian BMC SUI 21’50″59 03’39”

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:
1 1 DENNIS Rohan BMC AUS 17h42’14” 00″
2 2 BOOKWALTER Brent BMC USA 17h42’58” 44″
3 101 BRITTON Rob SSC CAN 17h43’45” 01’31”
4 124 MANNION Gavin JBC USA 17h44’03” 01’49”
5 121 MORTON Lachlan David JBC AUS 17h44’07” 01’53”
6 133 GEOGHEGAN HART Tao BDT GBR 17h44’12” 01’58”
7 61 NORRIS Lachlan DPC AUS 17h44’16” 02’02”
8 96 SKUJINS Toms HSD LAT 17h44’22” 02’08”
9 42 CARTHY Hugh CJR GBR 17h44’27” 02’13”
10 24 BERNARD Julien TFR FRA 17h44’28” 02’14”
11 51 BRAJKOVIC Janez UHC SLO 17h44’46” 02’32”
12 47 ROSON Jaime CJR ESP 17h44’47” 02’33”
13 15 PIRES Bruno TCS POR 17h44’52” 02’38”
14 53 CLARKE Jonathan UHC AUS 17h44’57” 02’43”
15 31 FORMOLO Davide TCG ITA 17h45’06” 02’52”
16 98 SQUIRE Robbie HSD USA 17h45’22” 03’08”
17 91 SMITH Dion HSD NZL 17h45’25” 03’11”
18 37 ZEPUNTKE Ruben TCG GER 17h46’02” 03’48”
19 122 BRAICO Alexandr JBC MDA 17h46’09” 03’55”
20 82 ANDERSON Ryan OPM CAN 17h50’39” 08’25”
21 102 DE LUNA Flavio SSC MEX 17h51’24” 09’10”
22 132 EATON Daniel BDT USA 17h52’19” 10’05”
23 57 REIJNEN Kiel UHC USA 17h52’20” 10’06”
24 136 OWEN Logan BDT USA 17h52’25” 10’11”
25 6 SCHÄR Michael BMC SUI 17h52’28” 10’14”
26 52 CANOLA Marco UHC ITA 17h52’55” 10’41”
27 5 PHINNEY Taylor BMC USA ‘ ‘ ‘ ‘
28 67 ROE Timothy DPC AUS 17h53’06” 10’52”
29 22 ARREDONDO Julian David TFR COL 17h53’54” 11’40”
30 13 GROSSSCHARTNER Felix TCS AUT 17h54’05” 11’51”
31 103 HUFFMAN Evan SSC USA 17h55’17” 13’03”
32 27 WATSON Calvin TFR AUS 17h57’04” 14’50”
33 11 KREUZIGER Roman TCS CZE 17h57’21” 15’07”
34 107 MCCABE Travis SSC USA 17h57’23” 15’09”
35 141 BOBRIDGE Jack BFL AUS 17h58’00” 15’46”
36 128 TANOVITCHII Nicolae JBC MDA 17h58’13” 15’59”
37 32 ACEVEDO Janier Alexis TCG COL 17h58’41” 16’27”
38 44 BENITO DIEZ Miguel Angel CJR ESP 17h59’19” 17’05”
39 14 HERNANDEZ BLAZQUEZ JesusTCS ESP 18h00’10” 17’56”
40 34 BROWN Nathan TCG USA 18h00’33” 18’19”
41 63 GIRDLESTONE Dylan DPC RSA 18h00’35” 18’21”
42 43 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU 18h01’51” 19’37”
43 17 SÖRENSEN Chris Anker TCS DEN 18h02’36” 20’22”
44 23 BASSO Leonardo TFR ITA 18h03’08” 20’54”
45 104 KOCJAN Jure SSC SLO 18h03’26” 21’12”
46 21 BUSCHE Matthew TFR USA 18h03’40” 21’26”
47 111 JARAMILLO DIEZ Daniel JHB COL 18h03’45” 21’31”
48 83 BOIVIN Guillaume OPM CAN 18h05’16” 23’02”
49 88 ZIRBEL Tom OPM USA 18h05’24” 23’10”
50 148 TORCKLER Michael BFL NZL 18h05’46” 23’32”
51 25 DIDIER Laurent TFR LUX 18h06’17” 24’03”
52 92 FLAKSIS Andzs HSD LAT 18h06’35” 24’21”
53 46 MURPHY Kyle CJR USA 18h07’52” 25’38”
54 126 SHELDEN Taylor JBC USA 18h09’06” 26’52”
55 54 JONES Christopher UHC USA 18h09’52” 27’38”
56 131 DANIEL Gregory BDT USA 18h10’28” 28’14”
57 56 PUTT Tanner UHC USA 18h11’40” 29’26”
58 3 CARUSO Damiano BMC ITA 18h13’28” 31’14”
59 108 ORONTE Emerson SSC USA 18h14’48” 32’34”
60 157 TUREK Daniel CAT CZE 18h15’10” 32’56”
61 33 BOVENHUIS Jasper TCG NED 18h15’23” 33’09”
62 95 LEWIS Joseph HSD AUS 18h15’32” 33’18”
63 125 MORTON Angus JBC AUS 18h16’25” 34’11”
64 66 PHELAN Adam DPC AUS 18h18’12” 35’58”
65 134 YOUNG Chad BDT USA 18h18’51” 36’37”
66 135 ORAM James BDT NZL 18h19’26” 37’12”
67 113 HAEDO Lucas Sebastian JHB ARG 18h19’43” 37’29”
68 115 LEECE Stephen JHB USA 18h20’50” 38’36”
 69 155 MIGDAL Wojciech CAT POL 18h22’08” 39’54”
70 58 SUMMERHILL Daniel UHC USA 18h23’47” 41’33”
 71 158 WARCHOL Bartosz CAT POL 18h25’48” 43’34”
72 81 GAIMON Phillip OPM USA 18h26’42” 44’28”
73 114 TRILLINI Walter Gaston JHB ARG 18h26’49” 44’35”
74 112 BRENES OBANDO Gregory JHB CRC 18h26’54” 44’40”
75 65 KOHLER Martin DPC SUI 18h27’02” 44’48”
76 8 STETINA Peter BMC USA 18h27’10” 44’56”
77 142 ANDERSON Jack BFL AUS 18h27’17” 45’03”
78 12 BELTRAN Eduard TCS COL 18h27’19” 45’05”
79 77 PLANET Charles TNN FRA 18h27’45” 45’31”
80 71 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP 18h28’32” 46’18”
81 36 SKJERPING Kristoffer TCG NOR 18h29’02” 46’48”
82 137 PUTT Chris BDT USA 18h29’54” 47’40”
83 145 CANTY Brendan BFL AUS 18h30’35” 48’21”
84 35 KING Edward TCG USA 18h30’52” 48’38”
85 7 SENNI Manuel BMC ITA 18h31’22” 49’08”
86 45 MOLINA Antonio CJR ESP 18h31’28” 49’14”
87 55 MURPHY John UHC USA 18h31’50” 49’36”
88 26 SILVESTRE Fabio TFR POR 18h31’59” 49’45”
89 118 WILLIAMS David JHB USA 18h32’11” 49’57”
90 4 FRANKINY Killian BMC SUI 18h32’41” 50’27”
91 105 KYER Julian SSC USA 18h33’02” 50’48”
92 68 SPOKES Samuel DPC AUS 18h33’39” 51’25”
93 94 CLARK Oscar HSD USA 18h33’53” 51’39”
94 62 CLARKE William DPC AUS 18h34’08” 51’54”
95 64 KERBY Jordan DPC AUS 18h34’39” 52’25”
96 86 ROUTLEY Will OPM CAN 18h34’43” 52’29”
97 76 LOZANO RIBA David TNN ESP 18h35’57” 53’43”
98 116 MILLER Carson JHB USA 18h37’35” 55’21”
99 123 FISHER Steve JBC USA 18h38’38” 56’24”
100 97 SCHMALZ Joseph HSD USA 18h39’15” 57’01”
101 73 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL 18h39’28” 57’14”
102 93 CARPENTER Robin HSD USA 18h39’32” 57’18”
103 127 SLACK Erik JBC USA 18h42’30” 1h00’16”
 104 156 PIASKOWY Emanuel CAT POL 18h43’17” 1h01’03”
105 85 NAUD Pierrick OPM CAN 18h44’49” 1h02’35”
106 147 TALBOT Brodie BFL AUS 18h48’53” 1h06’39”
107 143 BARRY Daniel BFL NZL 18h49’53” 1h07’39”