“Żółte Lotto” podało skład na pierwszy monument w tym roku, a więc Mediolan – San Remo. W składzie brakuje kogoś, kogo można by określić wielkim faworytem, jednak mieszanka młodych zawodników z doświadczonymi pozwala realnie myśleć o dobrym wyniku.

Nie mamy wielkich nazwisk w składzie, ale Moreno Hofland, Bert – Jan Lindeman i Paul Martens to zawodnicy, którzy są w stanie walczyć z najlepszymi.  Dla Moreno i Bert – Jana będzie to pierwszy start w tym klasyku i z tego powodu zrobimy niedługo rekonesans trasy, ponieważ lepiej nauczyć się jej przed wyścigiem niż w jego trakcie”  – tak personalne wybory komentuje Erik Dekker, dyrektor sportowy LottoNL.

Hofland startował w ubiegłym tygodniu w Paryż – Nicea, gdzie zanim wycofał się z wyścigu zdołał zameldować się trzykrotnie w czołowej dziesiątce na etapach.

W wyścigu we Francji nie byłem jeszcze w najlepszej formie. Poprawiało się to z dnia na dzień, ale po piątym etapie nie miałem już jednak sił i wycofanie się z dalszej rywalizacji było słuszną decyzją. Dzięki temu miałem kilka dodatkowych dni na odpoczynek przed Mediolan – San Remo.”

Dekker uchylił również rąbka tajemnicy na temat taktyki na niedzielny wyścig:

Najważniejsze, żeby dowieźć Moreno, Bert – Jana i Paula do końcowej fazy wyścigu unikając po drodze problemów. Ma być dobra pogoda w trakcie wyścigu więc do Poggio dojedzie zapewne grupa licząca około 50-100 kolarzy. Naszym zadaniem jest być tam z przodu.”

Pełen skład LottoNL – Jumbo na Mediolan – San Remo:

Rick Flens, Moreno Hofland, Tom Leezer, Bert-Jan Lindeman, Paul Martens, Bram Tankink, Maarten Tjallingii and Robert Wagner.

źródło: www.teamlottojumbo.com