Gustav Larsson przejechał  50,016 kilometrów podczas próby bicia rekordu w jeździe godzinnej, tym samym nie udało mu się pobić wyniku Rohana Dennisa ustanowionego w lutym.

Swoim wynikiem zawodnik Cult Energy ustanowił nowy rekord Szwecji. Były medalista olimpijski i wielokrotny mistrz Szwecji w jeździe indywidualnej na czas przyznał, że do tego wyczynu został zainspirowany poprzez innych zawodników.

„Kiedy usłyszałem o próbach Dowsetta i Storey, pomyślałem że to super pomysł. Tor w Manchesterze jest niesamowicie szybki i wydawał się idealnym miejscem na podjęcie mojej próby”- powiedział świeżo upieczony rekordzista Szwecji.

Przypomnijmy, że Larsson wraca do sportowej rywalizacji po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, którą doznał w czerwcu ubiegłego roku.

Paweł Oborski

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski: „Sprawa wygranej jest nadal otwarta”
Następny artykułMichał Kwiatkowski drugi w Paryż-Nicea 2015!!! Richie Porte zwycięża. [video]
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments