tony martinTony Martin (Omega Pharma – Quick Step) po raz trzeci z rzędu został triumfatorem Chrono des Nations! Drugie miejsce zajął Gustav Erik Larsson (IAM Cycling), a trzeci był kolega Martina z ekipy, Sylvain Chavanel.

Po raz kolejny europejskie ściganie kończy czasówka pod nazwą Chrono des Nations. Na ponad 57 kilometrowej trasie wokół Herbiers rywalizowało dziś 23. zawodników, wśród których tym razem nie było Polaków.

Najszybciej trasę przejechał mistrz świata w tej specjalności, Tony Martin (OPQS). Tylko 14 sekund stracił do Niemca Gustav Erik Larsson (IAM Cycling), który na ostatnim międzyczasie przed metą miał nawet taki sam wynik jak T.Martin. 45 sekund stracił Sylvain Chavanel (OPQS), a minutę kończący karierę Marco Pinotti (BMC Racing).

Wśród kobiet dość sensacyjnie triumfowała młoda Ukrainka, Hanna Solovey. Jej wyższość musiały uznać między innymi faworyzowane Elisa Longo Borghini (Hitec Products UCK) czy Olga Zabelinskaya (RusVelo). Jedenaste miejsce (na 36 startujących) zajęła …54 letnia Jeannie Longo – Ciprelli.

Wyniki elity mężczyzn:

1 MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step 80 75 1:10:48 48.331

2 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 56 55 0:14 48.172

3 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step 32 40 0:45 47.824

4 PINOTTI Marco BMC Racing Team 24 32 1:00 47.657

5 LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ.fr 20 28 1:05 47.602

6 OYARZUN Carlos Louletano-Dunas Douradas 16 24 2:05 46.949

7 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 12 20 2:10 46.895

8 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr 8 18 2:24 46.746

9 BALDO Nicolas Atlas Personal – Jakroo 7 16 2:26 46.725

10 DELAPLACE Anthony Sojasun 6 14 2:48 46.492

11 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole 5 12 2:52 46.450

12 WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 3 10 2:58 46.387

13 WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM 8 3:20 46.157

14 BACON Romain BigMat – Auber 93 7 3:28 46.075

15 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits 6 3:49 45.858

16 SISKEVICIUS Edvaldas Sojasun 5 4:18 45.563

17 NAULEAU Bryan Team Europcar 4 4:32 45.422

18 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 3 5:00 45.142

19 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement 2 5:39 44.759

20 COQUARD Bryan Team Europcar 1 6:23 44.333

21 HUREL Tony Team Europcar 7:34 43.664

22 TULIK Angelo Team Europcar 8:50 42.969

23 POUX Paul Sojasun 10:17 42.201

DNS DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement – –

DNS LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits – ,,

Wyniki elity kobiet:

1 SOLOVEY Hanna 80 28:24 44.092

2 TETRICK Alison Exergy Twenty16 56 0:43 43.006

3 LONGO BORGHINI Elisa Hitec Products UCK 32 0:59 42.616

4 ZABELINSKAYA Olga RusVelo 24 1:01 42.568

5 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 20 1:05 42.471

6 NEBEN Amber Pasta Zara – Cogeas 16 1:31 41.856

7 O DONNELL Bridie 12 1:42 41.601

8 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 8 1:50 41.418

9 STIENEN Jutta 7 2:01 41.168

10 SHAW Julia 6 2:02 41.146

11 LONGO – CIPRELLI Jeannie 5 ,, ,,

12 DRYSDALE Larissa 3 2:06 41.056

13 TURVEY Anna 2:07 41.033

14 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 2:08 41.011

15 LESUEUR Mélodie 2:16 40.833

16 VAN HOUWELING Molly 2:17 40.810

17 BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 2:20 40.744

18 DUVAL Joanne 2:22 40.700

19 SIMMONDS Hayley ,, ,,

20 VALSECCHI Silvia Be Pink 2:39 40.329

21 LELEU Fanny 3:11 39.647

22 BRAVARD Charlotte 3:13 39.606

23 FAVRE Mathilde Lointek 3:26 39.336

24 SERO Coralie 3:36 39.131

25 BURGESS Anda Jay 3:53 38.788

26 DE SAINT JEAN Magdaléna 4:02 38.608

27 STRAPPAZZON Marine 4:12 38.411

28 GENEE Laudine 4:41 37.850

29 GAMBIER Kelly 4:47 37.736

30 ISLAS Roxana Bourgogne – Pro Dialog 4:52 37.641

31 FENART Ophelie 5:06 37.379

DNS ROCHEDY Emilie – –

DNS VEKEMANS Anisha Topsport Vlaanderen – Bioracer – ,,

OTL RIVAL Patricia – ,,

OTL RIVAL Lucile – ,,

OTL CAETANO Isabel – ,,

OTL ARTAUD Audrey – ,,

OTL PAROT Daničle – ,,

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments