Młody Davide Appollonio (Cervelo TestTeam) wygrał 4. ostatni etap wyścigu Tour of Limousin. Włoch pokonał Jose Joaquina Rojasa Gila (Caisse d’Epargne) oraz Samuela Dumoulin (Cofidis, le Credit en Ligne). W klasyfikacji generalnej triumfował Gustav Larsson (Team Saxo Bank).

Kolarze mieli do przejechania odcinek z Ambazac do Limoges o długości 180,8 km. Od startu było bardzo wiele ataków harcowników, ale do mety ostatecznie dojechała cała grupa kolarzy.

Appollonio zaskoczył wszystkich sprinterów atakiem na 2 kilometry przed kreską. Młody kolarz spróbował długiego finiszu, który okazał się skuteczny. Włoch pokonał znacznie bardziej znanych oraz doświadczonych Jose Joaquina Rojasa oraz Samuela Dumoulin (Cofidis).

„Kiedy wjechaliśmy na ostatnie małe wzniesienie, dwa kilometry przed kreską, czułem się bardzo silny, chociaż etap był naprawdę trudny” powiedział Appollonio. „Nie chciałem czekać na sprint, więc zdecydowałem się zaatakować i udało mi się dojechać do mety.”

W klasyfikacji generalnej triumfował zwycięzca czasówki, Gustav Larsson. Drugie miejsce dla młodego Holendra Sebastiana Langevelda (Rabobank). Trzeci był Nicolas Vogondy (Bbox Bouygues Telecom).

Podsumowanie 4 etapu Tour of Limousin:

Poprzedni artykułJorne Carolus wyrał 2 etap Rothaus Regio Tour. Michał Kadrzyński na 6 pozycji.
Następny artykułBartłomiej Matysiak zwycięża 49 edycję Pucharu MON
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments