Jorne Carolus (Avia Cycling Team) wygrał 2. etap wyścigu Rothaus Regio Tour dla Juniorów. Belg pokonał swojego rodaka oraz klubowego kolegę, ubiegłorocznego mistrza świata juniorów, Jaspera Stuyvena.

Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Jasha Sütterlin (Reprezentacja Niemiec). Na dobrym 6. miejscu uplasował się kolarz Baszty Golczewo, Michał Kadrzyński. Nowym liderem został Anders Newbury (Reprezentacja Stanów Zjednoczonych).

Młodzi zawodnicy mieli do pokonania odcinek z Kandern do Heitersheim o długości 75.8km. Niezbyt długi dystans spowodował, że kolarze byli skorzy do ataków, jednak o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Jorne Carolus, pokonując Jaspera Stuyvena oraz , Jasha Sütterlina. Michał Kadrzyński był 6. przyjechał w pierwszej, 8 osobowej grupce która miała sekundę przewagi nad następną. Peleton na finiszu był bardzo rozciągnięty, powstały luki które wychwycili sędziowie i postanowili dodać kilka jednosekundowych różnic w grupie, co spowodowało zmianę lidera.

W generalce prowadzi Anders Newbury, nad swoim rodakiem Eamonem Franck oraz Niemcem, Rubenem Zepuntke. Najlepszy z Polaków, Kadrzyński jest 56.

Foto: www.regio-tour.de

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments