gattoOd pierwszego zestawienia transferowego drużyn Pro Continental minęło już sporo. W tym czasie zanotowaliśmy wiele ciekawych zmian w drużynach, które poniżej prezentujemy. Transfery są potwierdzone na dzień 1. grudnia 2014 r.

Pięciu nowych zawodników pozyskała między innymi jedyna polska drużyna Pro Conti, czyli CCC Sprandi Polkowice. Największym wzmocnieniem wydaje się być Grega Bole, ale Stefan Schumacher jak można było ostatnio przeczytać ma na przykład ochotę na walkę w Tirreno – Adriatico.

Nowa drużyna pro kontynentalna Cult Energy Pro Cycling zakontraktowała już jedenastu nowych kolarzy, a wśród nich są tacy zawodnicy jak Gustav Larsson czy duński specjalista od czasówek Rasmus Quaade. Sporo zmian nastąpiło także w Androni Giocattoli – Venezuela, gdzie przeszli Oscar Gatto, Davide Appollonio czy Serghei Tvetcov. Doświadczony Włoch Alessandro Petacchi najprawdopodobniej zamieni koszulkę Omegi na Neri Sottoli – Alé.

Transfery, które nie były uwzględnione w pierwszym zestawieniu zaznaczono kursywą.

Androni Giocattoli – Venezuela

1. Marco Benfatto (Włochy) z Continental Team Astana
2. Carlos Gimenez (Wenezuela)
3. Alberto Nardin (Włochy)
4. John Ebsen (Dania) z CCN Cycling Team
5. Carlos Gálviz (Wenezuela) z Start – Trigon Cycling Team
6. Serghei Tvetcov (Rumunia) z Jelly Belly p/b Maxxis
7. Oscar Gatto (Włochy) z Cannondale
8. Simone Stortoni (Włochy) z Amore & Vita – Selle SMP
9. Davide Appollonio (Włochy) z AG2R La Mondiale

Bardiani – CSF

1. Luca Sterbini (Włochy)
2. Luca Chirico (Włochy)) z MG Kvis – Wilier
3. Alessandro Tonelli (Włochy)
4. Paolo Simion (Włochy)
5. Simone Sterbini (Włochy)
6. Simone Andreetta (Włochy)

Bretagne – Séché Environnement

1. Kevin Ledanois (Francja)
2. Matthieu Boulo (Francja) z Team Raleigh
3. Jonathan Hivert (Francja) z Belkin-Pro Cycling Team
4. Pierrick Fedrigo (Francja) z FDJ.fr
5. Yauheni Hutarovich (Białoruś) z AG2R La Mondiale
6. Maxime Cam (Francja)
7. Daniel Mclay (Wielka Brytania)
8. Frederic Brun (Francja) z BigMat – Auber 93

Caja Rural – Seguros RGA

1. Carlos Barbero Cuesta (Hiszpania) z Euskadi
2. Hugh Carthy (Wielka Brytania) z Rapha Condor JLT
3. Miguel Ángel Benito Diez (Hiszpania)
4. Eduard Prades (Hiszpania) z OFM – Quinta da Lixa
5. Ricardo Vilela (Portugalia) z OFM – Quinta da Lixa
6. José Gonçalves (Portugalia) z Team La Pomme Marseille 13
7. Sergio Pardilla Bellón (Hiszpania) z MTN – Qhubeka

CCC Sprandi Polkowice (CCC Polsat Polkowice)

1. Jakub Kaczmarek (Polska) z Telco-m Gimex
2. Piotr Brożyna (Polska) z Telco-m Gimex
3. Michał Paluta (Polska) z TKK Pacific Toruń
4. Leszek Pluciński (Polska) z BDC MarcPol
5. Jan Hirt (Czechy) z Etixx
6. Stefan Schumacher (Niemcy) z Christina Watches – Kuma
7. Grega Bole (Słowenia) z Vini Fantini Nippo
8. Eryk Latoń (Polska) z BDC MarcPol

Cofidis, Solutions Crédits

1. Stephane Rossetto (Francja) z BigMat – Auber 93
2. Jonas Ahlstrand (Szwecja) z Team Giant-Shimano
3. Kenneth Vanbilsen (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise
4. Michael van Staeyen (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise
5. Steve Chainel (Francja) z AG2R La Mondiale
6. Dominique Rollin (Kanada)
7. Nacer Bouhanni (Francja) z FDJ.fr
8. Geoffrey Soupe (Franccja) z FDJ.fr
9. Anthony Turgis (Francja)
10. Loďc Chetout (Francja)

Cult Energy Pro Cycling

1. Russell Downing (Wielka Brytania) z NFTO
2. Rasmus Guldhammer (Dania) z Team Trefor – Blue Water
3. Joel Zangerle (Luksemburg) z Leopard Development Team
4. Alex Kirsch (Luksemburg) z Leopard Development Team
5. Linus Gerdemann (Niemcy) z MTN – Qhubeka
6. Fabian Wegmann (Niemcy) z Garmin Sharp
7. Christian Mager (Niemcy) z Team Stölting 
8. Rasmus Quaade (Dania) z Team Trefor – Blue Water
9. Karel Hnik (Czechy) z Etixx
10. Romain Lemarchand (Francja) z Cofidis, Solutions Crédits
11. Gustav Larsson (Szwecja) z IAM Cycling

Drapac Professional Cycling

1. Brenton Jones (Australia) z Avanti Racing Team
2. Samuel Spokes (Australia) z Etixx
3. Dylan Girdlestone (RPA)
4. Peter Koning (Holandia) z Metec – TKH Continental Cyclingteam
5. Martin Kohler (Szwajcaria) z BMC Racing Team
6. Thimothy Roe (Australia) z Team Budget Forklifts

IAM Cycling

1. Stef Clement (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team
2. Jérome Coppel (Francja) z Cofidis, Solutions Crédits
3. Thomas Degand (Belgia) z Wanty – Groupe Gobert
4. Sondre Holst Enger (Norwegia) z Team Sparebanken Sřr
5. Larry Warbasse (USA) z BMC Racing Team
6. Clément Chevrier (Francja) z Bissell Development Team
7. Simon Pellaud (Szwajcaria)
8. Jarlinson Pantano Gomez (Kolumbia) z Team Colombia

9. Jonas van Genechten (Belgia) z Lotto Belisol
10. Dries Devenyns (Belgia) z Team Giant-Shimano

MTN – Qhubeka

1. Reinardt Janse van Rensburg (RPA) z Team Giant-Shimano
2. Natnael Berhane (Erytrea) z Team Europcar
3. Serge Pauwels (Belgia) z Omega Pharma – Quick-Step
4. Theo Bos (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team
5. Stephen Cummings (Wielka Brytania) z BMC Racing Team
6. Tyler Farrar (USA) z Garmin Sharp
7. Matthew Goss (Australia) z Orica GreenEDGE
8. Edvald Boasson Hagen (Norwegia) z Team Sky

Neri Sottoli – Alé

1. Matteo Busato (Włochy) z MG Kvis – Wilier
2. Eugert Zhupa (Albania)
3. Jakub Mareczko (Włochy)
4. Giuseppe Fonzi (Włochy) z Vini Fantini Nippo 
5. Alessandro Petacchi (Włochy) z Omega Pharma – Quick-Step
6. Manuel Belletti (Włochy) z Androni Giocattoli – Venezuela
7. Elia Favilli (Włochy) z Lampre-Merida
8. Francesco Gavazzi (Włochy) z Astana Pro Team
9. Luca Wackermann (Włochy) z Lampre-Merida

Nippo-Vini Fantini

1. Iuri Filosi (Włochy)
2. Giacomo Berlato (Włochy)
3. Nicolas Marini (Włochy)
4. Mattia Pozzo (Włochy) z Neri Sottoli
5. Damiano Cunego (Włochy) z Lampre-Merida
6. Daniele Colli (Włochy) z Neri Sottoli
7. Antonio Nibali (Włochy) z Marchiol Emisfero

Roompot/Orange Cycling Team (nowa drużyna)

1. Mike Terpstra (Holandia)
2. Dylan Groenewegen (Holandia) z Cyclingteam de Rijke
3. Brian van Goethem (Holandia) z Metec – TKH Continental Cyclingteam
4. Tim Kerkhof (Holandia) z Etixx
5. Huub Duyn (Holandia) z Cyclingteam de Rijke
6. Berden de Vries (Holandia) z Cyclingteam Jo Piels
7. Sjoerd van Ginneken (Holandia) z Metec – TKH Continental Cyclingteam
8. Wesley Kreder (Holandia) z Wanty – Groupe Gobert
9. Raymond Kreder (Holandia) z Garmin Sharp
10. Marc de Maar (Holandia) z UnitedHealthcare
11. Jesper Asselman (Holandia) z Metec – TKH Continental Cyclingteam
12. Ivar Slik (Holandia) z Rabobank Development Team
13. Johnny Hoogerland (Holandia) z Androni Giocattoli – Venezuela
14. Michel Kreder (Holandia) z Wanty – Groupe Gobert
15. Maurits Lammertink (Holandia) z Cyclingteam Jo Piels
16. Reinier Honig (Holandia) z Team Vorarlberg
17. Etienne Van Empel (Holandia) z Rabobank Development Team
18. Andre Looij (Holandia) z Rabobank Development Team

RusVelo

1. Ildar Arslanov (Rosja) z Itera – Katusha
2. Alexander Rybakov (Rosja) z Team Katusha
3. Igor Boev (Rosja)
4. Alexander Foliforov (Rosja) z Itera – Katusha
5. Petr Ignatenko (Rosja) z Team Katusha
6. Mamyr Stash (Rosja) z Itera – Katusha
7. Alexander Evtushenko (Rosja) z Russian Helicopters
8. Artem Nych (Rosja) z Russian Helicopters
9. Roman Kustadinchev (Rosja) z Russian Helicopters
10. Aleksandr Komin (Rosja) z Russian Helicopters

Team BORA (NetApp Endura)

1. Emanuel Buchmann (Niemcy) z Rad-Net Rose Team
2. Patrick Konrad (Austria) z Team Gourmetfein Simplon Wels
3. Shane Archbold (Nowa Zelandia) z An Post – Chain Reaction
4. Dominik Nerz (Niemcy) z BMC Racing Team
5. Bjorn Thurau (Niemcy) z Team Europcar
6. Phil Bauhaus (Niemcy) z Team Stölting
7. Christoph Pfingsten (Niemcy) z Cyclingteam de Rijke
8. Cristiano Salerno (Włochy) z Cannondale 

Team Colombia

1. Alex Cano Ardila (Kolumbia)
2. Fernando Pedraza Morales (Kolumbia) z EPM-UNE-Área Metropolitana
3. Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Kolumbia)
4. Jose Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Kolumbia) z Cannondale
5. Brayan Steven Ramirez Chacon (Kolumbia)
6. Daniel Felipe Martinez (Kolumbia)
7. Carlos Mario Ramirez (Kolumbia)
8. Juan Sebastian Molano Benavides (Kolumbia)

Team Novo Nordisk

1. Gerd De Keijzer (Nowa Zelandia)
2. Scott Ambrose (Nowa Zelandia)
3. Corentin Cherhal (Francja)
4. James Glasspool (Australia)
5. Simon Strobel (Niemcy)

Topsport Vlaanderen – Baloise

1. Oliver Naesen (Belgia) z Cibel
2. Jens Wallays (Belgia)
3. Floris De Tier (Belgia)
4. Amaury Capiot (Belgia)
5. Jef Van Meirhaeghe (Belgia)
6. Bert Van Lerberghe (Belgia)

UnitedHealthcare

1. Tanner Putt (USA) z Bissell Development Team
2. Daniele Ratto (Włochy) z Cannondale
3. Marco Canola (Włochy) z Bardiani – CSF
4. Janez Brajkovič (Słowenia) z Astana Pro Team
5. Federico Zurlo (Włochy)

Wanty – Groupe Gobert

1. Marco Marcato (Włochy) z Cannondale
2. Simone Antonini (Włochy) z Marchiol Emisfero
3. Lander Seynaeve (Belgia)
4. Enrico Gasparotto (Włochy) z Astana Pro Team
5. Boris Dron (Belgia) z Wallonie – Bruxelles
6. Yannick Eijssen (Belgia) z BMC Racing Team

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net