Kolarz ekipy CCC Polsat, Bartłomiej Matysiak po samotnym ataku na końcowych kilometrach, zwyciężył 49 edycję wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Na mecie zameldował się przed Mateuszem Taciakiem (Mróz) oraz Adrianem Honkiszem (Kadra Polski).

Wyścig rozegrany na trasie ze Staszowa do Opatowa liczył 167 kilometrów. Kolarze musieli zmierzyć się z licznymi interwałowymi podjazdami, a na koniec czekało na nich 5 rund o długości 12 kilometrów. Niczym na Tour de Pologne…

Właśnie na rundach wokół Opatowa, na czele utworzyła się kilkuosobowa grupa w składzie której jechało trzech kolarzy CCC Polsat. Kolarze tej ekipy, bardzo dobrze rozegrali końcówkę wyścigu.

Na 3 kilometry przed metą na samotny atak zdecydował się Matysiak, próbował go gonić Mateusz Taciak, ale ostatecznie to Matysiak pierwszy przekroczył linię mety. Cała grupka porwała się. Kolejni zawodnicy dojeżdżali w kilkusekundowych odstępach.

Wyścig ukończyło 19 zawodników…

Wyniki 49. wyścigu o Puchar MON (Staszów – Opatów, 167 km):

1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) – 4:03.45
2. Mateusz Taciak (Mróz Activ Jet) strata 3 s
3. Adrian Honkisz (kadra Polski) 12
4. Łukasz Modzelewski (Wojsko Polskie) 14
5. Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice)
6. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) obaj 17

Foto: Andrzej Dyszyński

Poprzedni artykułGustav Larsson końcowym triumfatorem Tour of Limousin
Następny artykułGreg Henderson wygrywa 4 etap Eneco Tour. Bardzo ładna jazda Jarosława Marycza!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments