fot. Hurom

Zwycięstwem Bartłomieja Matysiaka (Hurom) zakończył się wyścig „Polska Siła”. Podium uzupełnili Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) i Paweł Bernas (Domin Sport).

W nowej imprezie organizowanej przez Andrzeja Sypytkowskiego, kolarze mieli do pokonania 87,4 kilometra pomiędzy Rząśnią i Wieluniem. Na samym początku i w końcówce rywalizacji, kolarze ścigali się na miejskich rundach.

Przez większość wyścigu kolarze mieli do czynienia z dużą liczbą ataków, do których zachęcał dystans. Mimo to, żadna z większych akcji zaczepnych nie przyniosła skutku. 5 kilometrów przed metą zmienić to zdołał Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), który potężnym atakiem zdołał odjechać na kilkanaście sekund. Na jego kole znalazło się też kilku innych kolarzy, chcących walczyć o zwycięstwo w wyścigu.

O zwycięstwie zdecydował finisz z uciekającej grupki. W nim najlepszy okazał się Bartłomiej Matysiak (Hurom). Podium uzupełnili Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) i Paweł Bernas (Domin Sport). Najlepszym młodzieżowcem został Stanisław Aniołkowski (Hurom), najlepszym góralem Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), najbardziej wszechstronnym Mateusz Nowaczek (Voster Uniwheels), a najaktywniejszym Kamil Zieliński (Domin Sport). Klasyfikację drużynową wygrała ekipa CCC Sprandi Polkowice.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments