Fot. Giro d`Italia

Zwycięstwem Fernando Gavirii (Quick – Step Floors) zakończyły się otwarte mistrzostwa Flandrii. Podium uzupełnili Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo) i Jasper De Buyst (Lotto Soudal).

Tradycyjnie wyścig rozgrywał się na nieco ponad 12-kilometrowych rundach w okolicach miejscowości Koolskamp. W sumie do pokonania były 192 kilometry. Naturalnie, na trasie znalazły się też fragmenty bruku.

W ucieczce dnia znaleźli się dziś Oliver Naesen (AG2R), Lawrance Naesen (WB Veranclassic), Sander Cordeel (Verandas Willems), Joeri Calleeuw (Roubaix Lille Metropole), Sjoerd Bax (Delta Rotterdam), David Boucher (Pauwels sauzen) i Jan Reynaerts (Cibel). Ich przewaga dochodziła momentami do 3 minut. Peleton naszpikowany sprinterami nie miał jednak zamiaru pozwalać na prawdziwe harce.

O końcowym triumfie w wyścigu zadecydował finisz z peletonu. W nim najlepszy okazał się Fernando Gaviria (Quick – Step Floors), udowadniając wysoką formę przed mistrzostwami świata. Drugi na kreskę wpadł Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo), a trzeci był Jasper De Buyst (Lotto Soudal).

1 GAVIRIA RENDON Fernando QST QUICK – STEP FLOORS 192 km w 4h20’33” (średnia 44,214 km/h)
2 GROENEWEGEN Dylan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
3 DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 00:00
4 JENSEN August TCO TEAM COOP 00:00
5 NÕMMELA Aksel LEOPARD PRO CYCLING 00:00
6 JANS Roy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
7 BARBIER Rudy ALM AG2R LA MONDIALE 00:00
8 VERMEULEN Emiel RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:00
9 DUPONT Timothy VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
10 GEßNER Konrad RNR RAD-NET ROSE TEAM 00:00
11 RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
12 RENSHAW Mark DDD TEAM DIMENSION DATA 00:00
13 MANNAERTS Jelle TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
14 LOOIJ Andre RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
15 DUQUENNOY Jimmy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
16 JAUREGUI Quentin ALM AG2R LA MONDIALE 00:00
17 STEVENS Timothy PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONT 00:00
18 VAN DALEN Jason DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00
19 RICHEZE Maximiliano Ariel QST QUICK – STEP FLOORS 00:00
20 DELTOMBE Kevin SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
21 KRUOPIS Aidis VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
22 VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
23 CASTELIJNS Twan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
24 DE VRIES Berden RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
25 PONS Gaëtan LEOPARD PRO CYCLING 00:00
26 TAMINIAUX Lionel WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
27 TEUGELS Lennert VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
28 GIBBONS Thomas WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
29 NAESEN Oliver ALM AG2R LA MONDIALE 00:00
30 WIRTGEN Luc LEOPARD PRO CYCLING 00:00
31 ALLEE Boris FVC FORTUNEO – OSCARO 00:00
32 DERNIES Tom WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
33 GOOLAERTS Michael VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
34 DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL 00:06
35 MARCHAND Gianni CIB CIBEL – CEBON 00:06
36 PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:08
37 JANSE VAN RENSBURG Reinardt DDD TEAM DIMENSION DATA 00:08
38 LUKKEDAL Øivind TCO TEAM COOP 00:08
39 VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:08
40 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:08
41 DERUETTE Thomas WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:08
42 VERMELTFOORT Coen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:08
43 PASQUALON Andrea WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:08
44 HODEG CHAGUI Alvaro Jose QST QUICK – STEP FLOORS 00:12
45 CHEREL Mikael ALM AG2R LA MONDIALE 00:15
46 COSNEFROY Benoit ALM AG2R LA MONDIALE 00:15
47 DEHAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:15
48 VEREECKEN Nicolas RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:17
49 VAN LERBERGHE Bert SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:19
50 GREIPEL André LTS LOTTO SOUDAL 00:19
51 FARAZIJN Maxime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:19
52 REUTTER Sven RNR RAD-NET ROSE TEAM 00:19
53 REINHARDT Theo RNR RAD-NET ROSE TEAM 00:19
54 LEVEAU Jérémy RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:23
55 FOTI Carmelo LEOPARD PRO CYCLING 00:23
56 MÜLLER Patrick BMC BMC RACING TEAM 00:23
57 GEUENS Alexander PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONT 00:23
58 ANTOMARCHI Julien RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:23
59 HÖÖG Gustav TCO TEAM COOP 00:23
60 WAGNER Robert Thomas TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:23
61 BERARD Julien ALM AG2R LA MONDIALE 00:23
62 MEIJERS Daan DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:23
63 KASPERKIEWICZ Przemyslaw QST QUICK – STEP FLOORS 00:23
64 KEISSE Iljo QST QUICK – STEP FLOORS 00:23
65 LECROQ Jérémy RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:28
66 STEELS Stijn SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:31
67 BROCKHOFF Jan LEOPARD PRO CYCLING 00:35
68 HAGEN Krister TCO TEAM COOP 00:36
69 KREDER Wesley WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:36
70 COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON 00:36
71 LEIGH Andy TIS TARTELETTO – ISOREX 00:36
72 MCNALLY Mark WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:36
73 SIEBERG Marcel LTS LOTTO SOUDAL 00:40
74 VEUCHELEN Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:51
75 JANSEN Amund Grondahl TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:51
76 DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:55
77 SABATINI Fabio QST QUICK – STEP FLOORS 00:56
78 MAES Nikolas LTS LOTTO SOUDAL 00:56
79 MANDRYSCH John LEOPARD PRO CYCLING 00:58
80 VAN BREUSSEGEM Elias VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:58
81 JANSSEN Adriaan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:03
82 VERMEULEN Alexey TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:05
83 DOUGALL Nick DDD TEAM DIMENSION DATA 01:09
84 STASSEN Julien WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 01:11
85 DRUCKER Jean-Pierre BMC BMC RACING TEAM 01:11
86 VACHON Florian FVC FORTUNEO – OSCARO 01:16
87 MCLAY Daniel FVC FORTUNEO – OSCARO 01:16
88 GUERNALEC Thibault FVC FORTUNEO – OSCARO 01:16
89 VAN SCHIP Jan Willem DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 01:28
90 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:28
91 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose BMC BMC RACING TEAM 01:38
92 VERWAEST Kevin TIS TARTELETTO – ISOREX 01:41
93 DE PAUW Moreno SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:45
94 DE BOCK Stijn CIB CIBEL – CEBON 01:49
95 WOUTERS Enzo LTS LOTTO SOUDAL 01:49
96 WELTEN Bram BMC BMC RACING TEAM 02:04
97 CORBEL Erwann FVC FORTUNEO – OSCARO 02:08
98 RIOU Alan FVC FORTUNEO – OSCARO 02:47
99 EISEL Bernhard DDD TEAM DIMENSION DATA 02:56
100 MARTINELLI Davide QST QUICK – STEP FLOORS 03:03
101 JARRIER Benoit FVC FORTUNEO – OSCARO 03:03
102 VAN ZYL Johann DDD TEAM DIMENSION DATA 03:03
103 BAX Sjoerd DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 03:03
104 NAESEN Lawrence WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 03:03
105 PLANCKAERT Emiel LTS LOTTO SOUDAL 03:03
106 BOUCHER David PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONT 03:03
107 WEINSTEIN Domenic RNR RAD-NET ROSE TEAM 04:21
108 GIBBONS Ryan DDD TEAM DIMENSION DATA 05:10
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments