Mistrz Polski Bartłomiej Matysiak oraz jego koledzy z grupy zawodowej CCC Sprandi Polkowice – Eryk Latoń i Jakub Kaczmarek spotkali się z młodymi adeptami kolarstwa z UKS Zefir Wola Droszewska.

Przedstawiciele „pomarańczowych” po zakończeniu niedzielnych zmagań w Sobótce, w poniedziałek udali się do szkoły podstawowej w Woli Droszewskiej, niedaleko Kalisza. Przypomnijmy, że Bartłomiej Matysiak zakończył wczorajsze zmagania na najniższym stopniu podium, a  Jakub Kaczmarek wygrał „Ślężańskiego Mnicha” w orlikach, Eryk Latoń był drugi.

Przyszli młodzi zawodnicy z zaciekawieniem oglądali rowery zawodowych kolarzy oraz wysłuchali porad starszych kolegów. Bartłomiej Matysiak już kilkukrotnie uczestniczył w wielu spotkaniach z młodzieżą z gminy Godziesze oraz z Kalisza, promując m.in. akcję „Stop zwolnieniom z W-F”.

Obecnie szkoleniowcem UKS Zefir jest pierwszy trener przybyłych zawodowców- Krzysztof Perz. Od 20 lat klubem kieruje Henryk Strzelecki .To z tego UKS-u na polskie szosy wyruszyli między innymi bracia Kasperkiewiczowie, Ułanowscy, Włodzimierz Gilicki, Eryk Latoń, Hubert Tułacz.

Mamy nadzieję,że przy pomocy osób zainteresowanych rozwojem sportowym młodzieży będziemy mogli nadal spotkać w polskim peletonie wychowanków UKS Zefir Wola Droszewska.

Informacja prasowa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments